Selské trhy v areálu Pivovaru Pardubice začínají tuto sobotu

15.10.

Selské trhy v areálu Pivovaru Pardubice začínají tuto sobotu

Již v sobotu 16. října se od osmé hodiny ranní otevřou brány Pardubického pivovaru a uvítají první návštěvníky Selských trhů. Tato akce, kterou pořádá pivovar ve spolupráci s Regionální agrární komorou Pardubického kraje, je zaměřena především na nabídku potravinářské a zemědělské produkce z našeho regionu.     Své zboží nabídne mezi 8. až 14. hodinou více než třicítka producentů ovoce, zeleniny, mléčných a masných výrobků, ryb, výrobců pečiva, poctivých českých potravin a rukodělných výrobků. „Doufám, že se budou naše trhy návštěvníkům i prodejcům líbit a budou se k nám vracet. Naší snahou je nabídnout lidem zdravé a kvalitní regionální zboží a současně otevřít prostory pivovaru veřejnosti a představit část produkce našich piv a limonád,“ řekl ředitel Pardubického pivovaru  Jan Kvasnička.   Akce se koná za účasti Pardubického kraje pod záštitou radního Václava Kroutila, který dodává: „Již samotný název „Selské trhy“ napovídá, že celá akce je za přímé účasti zemědělců a dalších představitelů venkova.“   Podobné trhy se v současné době začínají konat po celé republice, ale Pardubice zatím poněkud zaostávají. V areálu pivovaru budou nejen prodejní stánky a občerstvení, ale i dětský koutek se skákacím hradem, živými zvířaty a řadou soutěží. Pro děti bude také připravena ochutnávka limonád ze sortimentu pivovaru. K poslechu bude hrát populární dechovka Pernštejnka. Velkou zásluhu na realizaci má také spolupořádající Regionální agrární komora Pardubického kraje, jejíž ředitelka Vanda Rektorisová k charakteru akce říká: „Nikdo, ať nečeká, že budou stánkaři nabízet např. květák celoročně, tak jako jsou lidé zvyklí ze supermarketů. Vzhledem ke klimatickým podmínkám ČR, to ani není možné. My budeme nabízet kvalitní a čerstvé výpěstky ryze českého původu a navíc převážně z našeho regionu. Náš Selský trh nebude dávat prostor pouťovým trhovcům a překupníkům.“ Pardubický pivovar otevře své brány každou sobotu, a to až do doby předvánoční.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Na Silvestra vyhlásí VČD Inscenaci roku 2016

Silvestrovská představení mají v Pardubicích už dlouholetou tradici a jsou mezi diváky velmi oblíbená. Pro letošní poslední den v roce připravilo divadlo hned dvě představení a obě samozřejmě z toho veselejšího ranku. Malá scéna ve dvoře ve tři hodiny odpoledne pozve na laskavou vztahovou komedii Sexy prádlo, v níž dlouholetý manželský pár, snažící se o znovu zažehnutí jiskry erotiky, skvěle ztvárňují Romana Chvalová a Alexandr Postler.

Společnost celý článek
21.3.

Zápisy do mateřských škol v Pardubickém kraji

Kompletní přehled termínů zápisů do mateřských škol naleznou rodiče i široká veřejnost na Školském portálu Pardubického kraje na adrese www.klickevzdelani.cz/zapisy.

Společnost celý článek
22.12.

Pomozte, prosím, s identifikací zemřelých

Kdokoliv z vás má jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění jejich totožnosti, kontaktujte prosím policisty.

Společnost celý článek
2.2.

Ministr dopravy převzal záštitu nad dnešní konferencí

Podrobný program konference a časový harmonogram naleznete na webu www.pro-pardubice.cz.

Společnost celý článek
7.12.

K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

Řidiči budou mít po modernizaci vozovky jízdu do Polska pohodlnější a bezpečnější.

Společnost celý článek
18.3.

Zlatý erb opět získal Lanškroun – letos dokonce dvakrát

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting