Seminář k problematice brownfields

18.9.

Seminář k problematice brownfields

Seminář k problematice brownfields

Krajský úřad Pardubického kraje včera hostil seminář k problematice takzvaných brownfields. Nad seminářem, který společně pořádaly Pardubický kraj a agentura CzechInvest, převzal záštitu vicehejtman Roman Línek. Za brownfields lze považovat nemovitost (pozemek nebo objekt), která není efektivně využívaná, je zanedbaná a případně i kontaminovaná. Tématy semináře byly zejména Národní databáze brownfields, přehled dotací na regeneraci brownfields a v neposlední řadě i Národní strategie regenerace brownfields. „Pardubický kraj si uvědomuje důležitost problematiky brownfields, protože je většinou jednodušší a finančně méně náročnější realizovat investice na zelené louce než revitalizovat brownfields,“ zdůraznil včera v Pardubicích vicehejtman Roman Línek. „Mezi projekty schválenými k podpoře v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod dne 30. června 2008 byly podpořeny i projekty, které revitalizovaly brownfields. Jako příklad lze uvést projekt Multifunkčního centra v Heřmanově Městci s dotací ze strukturálních fondů ve výši 36 milionů korun a projekt města Svitavy Základní infrastruktura pro volnočasové aktivity s dotací ve výši 39 milionů,“ pokračoval Línek. „Město Svitavy bylo již dříve úspěšné i v rámci Společného regionálního operačního programu s projektem Fabrika s dotací přibližně 100 milionů korun, který lze považovat za vzorový projekt revitalizace brownfields,“ doplnil konkrétní příklady z regionu Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.6.

TECHNOhrátky pro poradce, kteří se v Lanškrouně promění v kadeřníky, knihaře a nástrojaře

Součástí semináře je rovněž „kulatý stůl“, při němž budou s účastníky semináře diskutovat o problematice technického a odborného vzdělávání i aktuální situace na regionálním pracovním trhu náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, ředitelka kontaktního pracoviště v Ústí nad Orlicí Vladimíra Lesenská a představitelé společností Forez Ostrov a Soma Lanškroun.

Společnost celý článek
18.5.

Cyklisté z celé republiky se chystají na Královéhradecko

Smetanův statek patří také mezi ty, kteří nabízejí možnost vypůjčení kvalitních a moderních kol.

Společnost celý článek
3.2.

Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

Ze závěrů kontroly mimo jiné vyplynulo, že je třeba zabezpečit odpady před únikem do povrchových vod.

Společnost celý článek
14.6.

Okolí rozptylové loučky na centrálním hřbitově projde úpravou.

Úpravou projdou okolní přilehlé cesty a prostranství. Nebudou se týkat vlastního pietního prostoru, do kterého nebude zasahováno.

Společnost celý článek
8.1.

Digitální detektory alkoholu do škol v Litomyšli

Ze zkušenosti pedagogů v celé České republice vyplývá, že alkohol není výjimečnou záležitostí ani na základních školách.

Společnost celý článek
27.10.

Důležitou a velmi užitečnou pomůcku, která jim výrazně pomůže u operačního stolu, již začali využívat cévní chirurgové Pardubické nemocnice.

Pro napojení pacienta na dialyzační přístroj je potřeba chirurgicky vytvořit arteriovenózní zkrat, nebo-li A-V shunt. Jde o vytvoření komunikace mezi tepnou a žílou, která následně slouží k zavedení dialyzačních jehel, jež přivádějí krev do dialyzačního přístroje a zpět do těla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting