Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

14.6.

Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

 13. června 2016 – Úpice

Nový registrovaný Dům pro seniory Beránek se otevřel v centru Úpice. Domov tady může najít až sedmdesátpět seniorů. Necelý měsíc po otevření poskytuje Senior dům Beránek ubytování 10 seniorům a eviduje zhruba stejný počet přihlášek. "Zájem o asistované bydlení je velký. Má to dva hlavní důvody: Královéhradecký kraj je populačně nejstarším regionem ČR a navíc jako registrované zařízení umožňujeme využít sociální příspěvek na nemohoucnost a bydlení u nás si může dovolit prakticky každý senior," říká ředitelka Senior domu Beránek v Úpici Petra  Kábrtová.

Město Úpice patří mezi města, která mají to štěstí, že právě u nich vzniklo jedno z dalších středisek, které seniorům pomáhá a aktivně řeší jejich situaci. Okres Trutnov se blíží k hranici 60 000 seniorů a i zde platí, že volných míst pro dlouhodobé ubytování seniorů je málo a klienti se stále setkávají s dlouhými čekacími lhůtami. "U nás mohou aktivně strávit podzim života jak absolutně zdraví senioři, tak senioři s nejrůznějšími zdravotními handicapy včetně těch, kteří potřebují kontinuální péči u lůžka. Největší důraz klademe na kvalitu poskytovaných služeb a rodinnou atmosféru. To je naše filosofie. Chceme, aby se u nás lidé cítili skoro jako doma ne-li lépe. Tvoříme projekt, kde personál i naši klienti spolu prožijí další velký kus jejich života. I proto si pokoj mohou klienti vybavit svým drobným nábytkem, obrázky, fotografiemi, svou duší," vysvětluje jednatel společnosti Luděk Maňák.

Suma, kterou hradí senior za jeden měsíc, se v závislosti na výši příspěvku od Krajské správy sociálního zabezpečení a volbě ubytování pohybuje od 7 000 Kč do 24 200 Kč. V nabídce je ubytování po jednom, dvou, třech nebo čtyřech osobách. "Příspěvek na péči při nemohoucnosti je určen osobám, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle zákona o sociálních službách. Z poskytnutého  příspěvku pak tyto osoby hradí pomoc, kterou jim může dle jejich rozhodnutí poskytovat i registrovaný poskytovatel sociálních služeb," doplňuje Petra Kábrtová.


Během pobytu je pro seniory připraven program, který podle možností konkrétního seniora v sobě zahrnuje sportovní, společenské, rukodělné ale i vzdělávací aktivity. "I senior, který musí být vzhledem ke svému zdravotnímu stavu upoután na lůžko, se u nás bude rozvíjet, bude mít svůj osobní program. Aktivitu bez ohledu na stáří a zdravotní stav považujeme za jednu z klíčových věcí důstojného stáří," říká vrchní zdravotní sestra Olga Šedková.  Ležící klienti mají k dispozici svého vlastního asistenta, který se o ně stará po zdravotní a hygienické stránce, ale dbá i na jejich aktivity. V personálním obsazení Senior domu Beránek najdete zdravotní sestry, pečovatelky, ergoterapeuty, fyzioterapeuty a sociální pracovníky. Při plné obsazenosti  bude v Beránku pracovat celkem 24 zaměstnanců s tímto zaměřením.

Aby se veřejnost mohla sama osobně seznámit s prostory i službami, připravil Senior dům Beránek na 1.července 2016 od 10.00 do 16.00 hodin Den otevřených dveří. Ve stejný den bude nově otevřena i restaurace, která se nachází v objektu senior domu. Zájemci si tak budou moci prohlédnout vybavení pokojů s televizí, ledničkou a připojením na Wi-fi, ale i na vlastní oči uvidí úroveň poskytovaných služeb především s důrazem na soukromí, osobní přístup, rozvíjení mentálního zdraví a zábavy a průvodce jim vysvětlí vše, na co se budou ptát včetně například obsahu 24-hodinové zdravotní služby. „Náš zdravotní standard jsou elektronické hodinky, které v případě jakéhokoliv problému s klientem po zmáčknutí emergency tlačítka  informují právě náš zdravotní team a díky tomu přesně víme o jakého pacienta jde, kde se nachází a známe i v rychlosti jeho chorobopis. Neuvěřitelně nám to usnadňuje práci“, uzavírá hlavní zdravotní sestra Senior domu Olga Šedková.

Kontaktní osoba: ředitelka Petra Kábrtová, +420 702 193 606, reditel@seniordumupice.cz 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
25.10.

Vysočina získala v Horské o jednoho senátora navíc

Výsledky senátních voleb ukázaly, že lidé nevolí známé tváře.

Společnost celý článek
31.7.

Pardubické děti se o prázdninách nudit nemusí

Některá hřiště jsou o prázdninách otevřena pouze v pracovní dny, řada jich má však celotýdenní provoz až do večerních hodin. „Kdo si chce v Pardubicích zasportovat, tak má v nabídce k dispozici víceúčelová hřiště, atletické sektory, hřiště a kurty pro různé sporty, od volejbalu, přes fotbal či bendy hokej, až po basketbal či tenis. Máme hřiště i s lezeckou stěnou a na petangue. U základní školy na Dubině, kde před nedávnem vznikla i in-line dráha, najdou občané i půjčovnu sportovních potřeb,“ informuje o nabídce náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
5.2.

Škody po vloupání do domácností loni dosahovaly přes 327 milionů korun.

Přestože meziročně počet krádeží mírně klesá, škody po vloupáních jsou podobně vysoké. Může za to i stále dražší vybavení bytů, kde v řadě domácností najdeme i takzvané chytré systémy. Na pozoru by se měli mít také majitelé bytů a domů, kteří zabezpečení podceňují nebo nemají žádné. Zde totiž riziko vloupání oproti bytům a domům zabezpečeným roste. Zloději vždy volí raději cestu nejmenšího odporu.

Společnost celý článek
1.8.

Úprava zelených ploch ve městě je v rukou profesionálních sekáčů

Služby udržují sekáním přibližně 120 ha trávníků.

Společnost celý článek
15.5.

S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

První měsíce fungování nového systému sociální péče ukázaly, že nový zákon o sociálních službách potřebuje novelizovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting