Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

14.6.

Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

 13. června 2016 – Úpice

Nový registrovaný Dům pro seniory Beránek se otevřel v centru Úpice. Domov tady může najít až sedmdesátpět seniorů. Necelý měsíc po otevření poskytuje Senior dům Beránek ubytování 10 seniorům a eviduje zhruba stejný počet přihlášek. "Zájem o asistované bydlení je velký. Má to dva hlavní důvody: Královéhradecký kraj je populačně nejstarším regionem ČR a navíc jako registrované zařízení umožňujeme využít sociální příspěvek na nemohoucnost a bydlení u nás si může dovolit prakticky každý senior," říká ředitelka Senior domu Beránek v Úpici Petra  Kábrtová.

Město Úpice patří mezi města, která mají to štěstí, že právě u nich vzniklo jedno z dalších středisek, které seniorům pomáhá a aktivně řeší jejich situaci. Okres Trutnov se blíží k hranici 60 000 seniorů a i zde platí, že volných míst pro dlouhodobé ubytování seniorů je málo a klienti se stále setkávají s dlouhými čekacími lhůtami. "U nás mohou aktivně strávit podzim života jak absolutně zdraví senioři, tak senioři s nejrůznějšími zdravotními handicapy včetně těch, kteří potřebují kontinuální péči u lůžka. Největší důraz klademe na kvalitu poskytovaných služeb a rodinnou atmosféru. To je naše filosofie. Chceme, aby se u nás lidé cítili skoro jako doma ne-li lépe. Tvoříme projekt, kde personál i naši klienti spolu prožijí další velký kus jejich života. I proto si pokoj mohou klienti vybavit svým drobným nábytkem, obrázky, fotografiemi, svou duší," vysvětluje jednatel společnosti Luděk Maňák.

Suma, kterou hradí senior za jeden měsíc, se v závislosti na výši příspěvku od Krajské správy sociálního zabezpečení a volbě ubytování pohybuje od 7 000 Kč do 24 200 Kč. V nabídce je ubytování po jednom, dvou, třech nebo čtyřech osobách. "Příspěvek na péči při nemohoucnosti je určen osobám, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle zákona o sociálních službách. Z poskytnutého  příspěvku pak tyto osoby hradí pomoc, kterou jim může dle jejich rozhodnutí poskytovat i registrovaný poskytovatel sociálních služeb," doplňuje Petra Kábrtová.


Během pobytu je pro seniory připraven program, který podle možností konkrétního seniora v sobě zahrnuje sportovní, společenské, rukodělné ale i vzdělávací aktivity. "I senior, který musí být vzhledem ke svému zdravotnímu stavu upoután na lůžko, se u nás bude rozvíjet, bude mít svůj osobní program. Aktivitu bez ohledu na stáří a zdravotní stav považujeme za jednu z klíčových věcí důstojného stáří," říká vrchní zdravotní sestra Olga Šedková.  Ležící klienti mají k dispozici svého vlastního asistenta, který se o ně stará po zdravotní a hygienické stránce, ale dbá i na jejich aktivity. V personálním obsazení Senior domu Beránek najdete zdravotní sestry, pečovatelky, ergoterapeuty, fyzioterapeuty a sociální pracovníky. Při plné obsazenosti  bude v Beránku pracovat celkem 24 zaměstnanců s tímto zaměřením.

Aby se veřejnost mohla sama osobně seznámit s prostory i službami, připravil Senior dům Beránek na 1.července 2016 od 10.00 do 16.00 hodin Den otevřených dveří. Ve stejný den bude nově otevřena i restaurace, která se nachází v objektu senior domu. Zájemci si tak budou moci prohlédnout vybavení pokojů s televizí, ledničkou a připojením na Wi-fi, ale i na vlastní oči uvidí úroveň poskytovaných služeb především s důrazem na soukromí, osobní přístup, rozvíjení mentálního zdraví a zábavy a průvodce jim vysvětlí vše, na co se budou ptát včetně například obsahu 24-hodinové zdravotní služby. „Náš zdravotní standard jsou elektronické hodinky, které v případě jakéhokoliv problému s klientem po zmáčknutí emergency tlačítka  informují právě náš zdravotní team a díky tomu přesně víme o jakého pacienta jde, kde se nachází a známe i v rychlosti jeho chorobopis. Neuvěřitelně nám to usnadňuje práci“, uzavírá hlavní zdravotní sestra Senior domu Olga Šedková.

Kontaktní osoba: ředitelka Petra Kábrtová, +420 702 193 606, reditel@seniordumupice.cz 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Městská policie u senátorky Horské. Co tu řešila? Krev!

Městská policie zamířila v pondělí vpodvečer do pardubické kanceláře místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horské. A co tu řešila? Krev!

Společnost celý článek
24.1.

Aglomerace již podpořila projekty za dvě a půl miliardy korun

Hradecko-pardubická aglomerace úspěšně pokračuje v realizaci projektů, které pomohou zlepšit dopravu, vzdělávání, životní prostředí nebo také stav památek v našem území. Za dva roky od prvních výzev již podpořila 106 projektů za 2,6 miliardy korun. A v letošním roce mají přibýt další za jeden a půl miliardy korun.

Společnost celý článek
29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
10.3.

Stále více Čechů trpí syndromem vyhoření

Podle výsledku výzkumu Commservis.com vyhořelí neumí odpočívat.

Společnost celý článek
4.9.

Mezinárodní výstava Koně v akci bude patřit dětem

Připraveny jsou také závody na skákacích konících Ponnie, malování na obličej a výtvarná soutěž firmy EMADO Pardubice s.r.o. s názvem „Kůň očima dětí“. Děti do sedmi let věku budou mít za úkol namalovat obrázek na téma „Kůň“, ti starší (8 – 15 let) na téma „Dostihový kůň“.

Společnost celý článek
17.2.

Loutkářská expozice se na HOLIDAY WORLD libíla ze všech nejvíce

Na stánku se návštěvníci velerhu mohou inspirovat k nejrůznějším výletům ve všech regionech východních Čech a dozvědět se novinky na nadcházející turistickou sezónu. Společná expozice je navržena do podoby malého kočovného divadélka či maringotky s pódiem a oponou a doplněna zapůjčenými loutkami z Královéhradeckého loutkového Divadla Drak a z Pippichova divadla z Chrudimi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting