Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

18.6.

Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

Domov u fontány v Přelouči nabízí pomoc rodinám a seniorům v oblastech zasažených povodní. Umožní dočasné ubytování seniorů, jejichž domovy nejsou po škodách způsobených vodním živlem obyvatelné.


     „Jsme moderní domov, který našim obyvatelům, seniorům, nabízí a zajišťuje bezpečný přístav. Uvědomujeme si, že zejména lidé v seniorském věku velmi citlivě vnímají zásah do svých domácností a povodeň je pro ně velmi dramatickým zážitkem. Seniorům nebo rodinám, které o své blízké pečují a potřebují čas pro renovaci obydlí, poskytneme dočasné ubytování v našem domově“ uvedla ředitelka Domova Danuše Fomiczewová.


     Domov u fontány je jedním z největších zařízení na území Pardubického kraje, věnující se seniorům již od roku 1964. Přes svoji letitou historii je moderním zařízením, přinášejícím do poskytování péče nové trendy a koncepční přístupy. V současné době Domov prochází částečnou rekonstrukcí zvyšující komfort ubytování obyvatel Domova a umožňující další zvýšení kvality poskytované péče. V Domově nedojde umístěním osob z povodňových území ke snížení kapacity služeb. Bude vytvořeno až dvanáct lůžek nad rámec registrované kapacity.


     „Domov u fontány za poslední tři roky s novu ředitelkou doznal významných změn v přístupu k uživatelům a kvalitě služby. Změnil se i vzhled a uspořádání interiéru. Dnes je moderním zařízením, které není na trhu sociálních služeb nezkušeným nováčkem. Přestože se soustředí na životy svých obyvatel, ani osudy dalších lidí jim nejsou lhostejné. Proto na základě společného rozhodnutí podává Pardubický kraj pomocnou ruku“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor.


     Domov u fontány je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. Poskytuje pobytové sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem a odborné sociální poradenství v rámci Poradny pro seniory a seniorské záležitosti. V Domově žijí senioři, kteří již vzhledem ke svému věku nebo hendikepu, nemohou žít ve svých domácnostech.


     Více na www.domovufontany.cz
     Kontakt:
     Mgr. Danuše Fomiczewová, ředitelka Domova u fontány
     Tel.: 724 496 027
     email: danuse.fomiczewova@domovufontany.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

15. května : Patnácté a Páté výročí

Dnes 15. května od 14 hodin oslaví svá jubilea Český rozhlas Pardubice a občanské sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
3.5.

Ušlechtilou zábavu spojili s počítačem

Malování v počítači rozvíjí počítačové dovednosti i tvůrčí schopnosti dětí, ale také jim zvyšuje sebevědomí.

Společnost celý článek
27.3.

Veletrh vědy: 3 dny plné vědy, přes 100 expozic a vstup zdarma!

Veletrh vědy letos nabídne návštěvníkům během tří dnů více než 100 expozic. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech, zapojí se do workshopů a vědeckých dílen a nahlédnou vědcům doslova pod ruce!

Společnost celý článek
2.9.

Zátěžové testy basketbalistů v Pardubické krajské nemocnici

Výsledky zátěžových testů přinesly cenné poznatky nejen samotným hráčům, ale především jejich trenérům.

Společnost celý článek
1.10.

Kraj a ministr nadělovali

Pondělí 29. září bylo v Pardubickém kraji ve znamení nadělování dárků.

Společnost celý článek
11.10.

Bílá pastelka po roce opět v ulicích

Dobrovolníci nabídnou za minimální příspěvek 20 korun originální bílou pastelku a bloček s černými a bílými stránkami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting