Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

18.6.

Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

Domov u fontány v Přelouči nabízí pomoc rodinám a seniorům v oblastech zasažených povodní. Umožní dočasné ubytování seniorů, jejichž domovy nejsou po škodách způsobených vodním živlem obyvatelné.


     „Jsme moderní domov, který našim obyvatelům, seniorům, nabízí a zajišťuje bezpečný přístav. Uvědomujeme si, že zejména lidé v seniorském věku velmi citlivě vnímají zásah do svých domácností a povodeň je pro ně velmi dramatickým zážitkem. Seniorům nebo rodinám, které o své blízké pečují a potřebují čas pro renovaci obydlí, poskytneme dočasné ubytování v našem domově“ uvedla ředitelka Domova Danuše Fomiczewová.


     Domov u fontány je jedním z největších zařízení na území Pardubického kraje, věnující se seniorům již od roku 1964. Přes svoji letitou historii je moderním zařízením, přinášejícím do poskytování péče nové trendy a koncepční přístupy. V současné době Domov prochází částečnou rekonstrukcí zvyšující komfort ubytování obyvatel Domova a umožňující další zvýšení kvality poskytované péče. V Domově nedojde umístěním osob z povodňových území ke snížení kapacity služeb. Bude vytvořeno až dvanáct lůžek nad rámec registrované kapacity.


     „Domov u fontány za poslední tři roky s novu ředitelkou doznal významných změn v přístupu k uživatelům a kvalitě služby. Změnil se i vzhled a uspořádání interiéru. Dnes je moderním zařízením, které není na trhu sociálních služeb nezkušeným nováčkem. Přestože se soustředí na životy svých obyvatel, ani osudy dalších lidí jim nejsou lhostejné. Proto na základě společného rozhodnutí podává Pardubický kraj pomocnou ruku“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor.


     Domov u fontány je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. Poskytuje pobytové sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem a odborné sociální poradenství v rámci Poradny pro seniory a seniorské záležitosti. V Domově žijí senioři, kteří již vzhledem ke svému věku nebo hendikepu, nemohou žít ve svých domácnostech.


     Více na www.domovufontany.cz
     Kontakt:
     Mgr. Danuše Fomiczewová, ředitelka Domova u fontány
     Tel.: 724 496 027
     email: danuse.fomiczewova@domovufontany.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

Náměstek Tichý předal Sněmovně petici proti spalovně

Občané mohou posílat na Ministerstvo životního prostředí připomínky do dnešního dne, tedy do pondělí 16. listopadu.

Společnost celý článek
5.11.

Kraj znovu jedná s Metransem o příspěvku na rekonstrukce silnic v okolí terminálu

Hejtman proto ve čtvrtek jednal s novým vedením společnosti o zlepšení vzájemné komunikace a možné finanční spoluúčasti na rekonstrukci této komunikace.

Společnost celý článek
21.2.

Stát krajům na platy řidičů autobusů nepřidá. Pardubický kraj se k závazku postaví čelem

„Bylo nám bohužel oznámeno, že stát krajům neposkytne kompenzaci na provedení nařízení vlády, kterým byly mzdy řidičům od 1. ledna tohoto roku navýšeny.

Společnost celý článek
26.8.

Ministerstvo zve na celostátní konferenci: Úspěchy a nové cíle

Zájemci o účast se musí registrovat pomocí registračního formuláře (http://www.strukturalni-fondy.cz/Jak-na-projekt/Vyzvy-a-akce-(1)/06-IOP/Konference-IOP-a-IROP-Uspechy-a-nove-cile) do pátku 19. září 2014. Počet účastníků je omezen.

Společnost celý článek
22.5.

Oddělení dokladů prodlužuje úřední hodiny

V současné době pracuje na agendě dokladů osm lidí.

Společnost celý článek
25.2.

Řemeslníci v březnu začnou s montáží pětadvacítky

Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu, který se bude nacházet v prostoru mezi letní pláží a výstavním centrem Ideon. Stavaři zde nyní dokončují instalaci vzduchotechniky, v následujících dnech skončí práce na stropním podhledu a začátkem března přijde na řadu samotný bazén.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting