Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

18.6.

Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

Domov u fontány v Přelouči nabízí pomoc rodinám a seniorům v oblastech zasažených povodní. Umožní dočasné ubytování seniorů, jejichž domovy nejsou po škodách způsobených vodním živlem obyvatelné.


     „Jsme moderní domov, který našim obyvatelům, seniorům, nabízí a zajišťuje bezpečný přístav. Uvědomujeme si, že zejména lidé v seniorském věku velmi citlivě vnímají zásah do svých domácností a povodeň je pro ně velmi dramatickým zážitkem. Seniorům nebo rodinám, které o své blízké pečují a potřebují čas pro renovaci obydlí, poskytneme dočasné ubytování v našem domově“ uvedla ředitelka Domova Danuše Fomiczewová.


     Domov u fontány je jedním z největších zařízení na území Pardubického kraje, věnující se seniorům již od roku 1964. Přes svoji letitou historii je moderním zařízením, přinášejícím do poskytování péče nové trendy a koncepční přístupy. V současné době Domov prochází částečnou rekonstrukcí zvyšující komfort ubytování obyvatel Domova a umožňující další zvýšení kvality poskytované péče. V Domově nedojde umístěním osob z povodňových území ke snížení kapacity služeb. Bude vytvořeno až dvanáct lůžek nad rámec registrované kapacity.


     „Domov u fontány za poslední tři roky s novu ředitelkou doznal významných změn v přístupu k uživatelům a kvalitě služby. Změnil se i vzhled a uspořádání interiéru. Dnes je moderním zařízením, které není na trhu sociálních služeb nezkušeným nováčkem. Přestože se soustředí na životy svých obyvatel, ani osudy dalších lidí jim nejsou lhostejné. Proto na základě společného rozhodnutí podává Pardubický kraj pomocnou ruku“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor.


     Domov u fontány je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. Poskytuje pobytové sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem a odborné sociální poradenství v rámci Poradny pro seniory a seniorské záležitosti. V Domově žijí senioři, kteří již vzhledem ke svému věku nebo hendikepu, nemohou žít ve svých domácnostech.


     Více na www.domovufontany.cz
     Kontakt:
     Mgr. Danuše Fomiczewová, ředitelka Domova u fontány
     Tel.: 724 496 027
     email: danuse.fomiczewova@domovufontany.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Grily, burgery a piráti – 2. ročník Burger Street Festivalu se u OC Futurum spojí s třídenní oslavou Dne dětí

Burgery hovězí, pštrosí, exotické, bezlepkové či vegetariánské, chilli speciality, sladké dezerty i zmrzlina. Od pátku 31. května do neděle 2. června bude prostranství před obchodním a zábavním centrem Futurum patřit všem milovníkům burgerů a pochoutek z grilu.

Společnost celý článek
29.11.

Propagaci cestovního ruchu pomohou krajské dotace

Nové tabule budou také ve Vodárenském lese ve Svitavách, na Seči a na Labské stezce. Kraj dotuje také tradiční akce, které lákají do regionu návštěvníky, jako jsou například Aviatická pouť v Pardubicích nebo Řemeslnická sobota v Letohradě.

Společnost celý článek
11.8.

Představitelé kraje přivítali manažera roku

Zmíněné prestižní ocenění si pan Motyčka převzal během slavnostního večera na pražském Žofíně.

Společnost celý článek
4.4.

Malovaná vejce rychle sníst!

Tradice velikonoční pomlázky je, jak se ukazuje, stále živá. Vejce symbolizují nový život, vzkříšení, proměnu do jiné dimenze.

Společnost celý článek
3.1.

Projekty elektronického zdravotnictví pomohou zefektivnit práci

Konkrétně chce vedení kraje nyní ve svých zdravotnických zařízeních zavést elektronizaci zdravotnické dokumentace, sdílení zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotnických služeb a modernizaci stávajících systémů pro zobrazení a sdílení obrazové dokumentace.

Společnost celý článek
6.11.

V Tyršoých sadech začali pracovat i dřevorubci

„Revitalizace Tyršových sadů je naplánována tak, aby se obešla i bez kácení těchto stromů. Během příprav revitalizace jsme nevěděli, zda povolení na kácení dostaneme či nikoliv. Naštěstí nám ho úřad v Přelouči vydal, díky tomu můžeme těchto 69 nebezpečných, nemocných a dosluhujících stromů pokácet a nahradit více než dvěma stovkami zdravých a vzrostlých stromů,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl. Kácení zajistí Služby města Pardubic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting