Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

4.3.

Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

28. 2. 2019 (Nicole Zaoralová) - Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize pod taktovkou režiséra Jiřího Fedurca u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál s názvem „Hasiči“. 
Nyní se na něj můžete těšit od 6. března každou středu ve 21:55 hodin na programu ČT 2. 
Celý rok byli dokumentaristé s hasiči takřka denně a zaznamenávali, co všechno musí umět, co musí obětovat, co vlastně znamená být hasič a jaké je to žít s přísahou, že pro záchranu ostatních jsou ochotni kdykoliv položit i vlastní život. V mnoha případech se dokumentaristům podařilo zachytit i provázanost profesionálních hasičů s dobrovolnými hasiči na území celého Libereckého kraje.
„Šestidílný dokumentární seriál „Hasiči“, který u nás v Libereckém kraji celý jeden rok natáčela Česká televize, byl pro náš sbor velký projekt, který se úspěšně podařilo dotáhnout do konce. Naším cílem bylo dostat práci všech hasičů do středu veřejného zájmu po celé republice a poukázat na odvahu, odhodlání a profesionalitu sborů.“ Říká o seriálu ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil
Seriál sleduje životy příslušníků v různých služebních zařazeních. Uvidíte, jak vypadá život hasiče, který je ve sboru nováčkem, i toho, který má odslouženo mnoho let. Seznámíte se s prací hasiče lezce, velitele čety, operačního důstojníka i tiskové mluvčí.
"Jsem velmi rád, že konečně vzniknul objektivní seriál o práci hasičů, který nic nepřikrášluje a nic nehraje. Chci poděkovat jak České televizi, tak všem kolegům z HZS Libereckého kraje za jejich snahu, úsilí a obrovské množství času, které natáčení věnovali. Díky patří také rodinám všech, kteří v seriálu vystupují, že dovolili České televizi natáčet s nimi u nich doma. Věřím, že tento dokument ještě zvýší prestiž hasičů v očích veřejnosti a přitáhne další zájemce o toho povolání"  říká genmjr. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR.
Zdroj: hzscr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Pardubický Czech Point se stěhuje

Fungovat začne v nových prostorách na Komenského náměstí v pondělí 4. července v 8:00 hodin.

Společnost celý článek
13.12.

Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc

Na přednášce se tak mimo jiné dozvíte, jaké jsou nejčastěji uváděné astronomické úkazy.

Společnost celý článek
1.4.

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se v hotelu Atom v Třebíči uskutečnilo Slavnostní předávání Cen MOSTY za rok 2018.

Ceny MOSTY uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Jednu z hlavních cen získal i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
12.10.

Mladí mají diskotéky, senioři odpolední čaje

První Čaje se konají 16. října, den před zahájením letošního Týdne pro seniory.

Společnost celý článek
4.4.

Jakému užitečnému projektu ve svém regionu dáte hlas?

Školky, školy, charitativní organizace, ústavy i nadace přihlásily do letošního 3. ročníku charitativního projektu celkem 239 svých projektů. Z nich bylo za podpory odborného garanta, Fóra dárců, a ředitelů hypermarketů vybráno 45 nejzajímavějších k hlasování veřejnosti o výši finanční podpory.

Společnost celý článek
24.2.

Lesy prospívají lidem i městské pokladně

Správci lesa se zaměřili na svůj dlouhodobý cíl – systematickou obnovu přestárlých porostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting