Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

4.3.

Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

28. 2. 2019 (Nicole Zaoralová) - Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize pod taktovkou režiséra Jiřího Fedurca u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál s názvem „Hasiči“. 
Nyní se na něj můžete těšit od 6. března každou středu ve 21:55 hodin na programu ČT 2. 
Celý rok byli dokumentaristé s hasiči takřka denně a zaznamenávali, co všechno musí umět, co musí obětovat, co vlastně znamená být hasič a jaké je to žít s přísahou, že pro záchranu ostatních jsou ochotni kdykoliv položit i vlastní život. V mnoha případech se dokumentaristům podařilo zachytit i provázanost profesionálních hasičů s dobrovolnými hasiči na území celého Libereckého kraje.
„Šestidílný dokumentární seriál „Hasiči“, který u nás v Libereckém kraji celý jeden rok natáčela Česká televize, byl pro náš sbor velký projekt, který se úspěšně podařilo dotáhnout do konce. Naším cílem bylo dostat práci všech hasičů do středu veřejného zájmu po celé republice a poukázat na odvahu, odhodlání a profesionalitu sborů.“ Říká o seriálu ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil
Seriál sleduje životy příslušníků v různých služebních zařazeních. Uvidíte, jak vypadá život hasiče, který je ve sboru nováčkem, i toho, který má odslouženo mnoho let. Seznámíte se s prací hasiče lezce, velitele čety, operačního důstojníka i tiskové mluvčí.
"Jsem velmi rád, že konečně vzniknul objektivní seriál o práci hasičů, který nic nepřikrášluje a nic nehraje. Chci poděkovat jak České televizi, tak všem kolegům z HZS Libereckého kraje za jejich snahu, úsilí a obrovské množství času, které natáčení věnovali. Díky patří také rodinám všech, kteří v seriálu vystupují, že dovolili České televizi natáčet s nimi u nich doma. Věřím, že tento dokument ještě zvýší prestiž hasičů v očích veřejnosti a přitáhne další zájemce o toho povolání"  říká genmjr. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR.
Zdroj: hzscr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Společnost celý článek
27.12.

Radní schválili Akční plán rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje na rok 2013

Krajští radní v této souvislosti odsouhlasili také návrh rámcové smlouvy o spolupráci s Univerzitou Pardubice.

Společnost celý článek
28.12.

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

Významnou část nákladů by navíc mohl pokrýt příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.„V současné době je hotová dokumentace pro stavební povolení a vykoupeny jsou i potřebné pozemky.

Společnost celý článek
28.5.

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti

Novinkou letošní Aviatické pouti jsou autogramiády pilotů vždy ve stanovených časech. Pro tento účel je vydána speciální podpisová knížka s fotografiemi konkrétních vystupujících letadel. Pochopitelně svůj podpisový čas budou mít i piloti skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

Společnost celý článek
2.4.

Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

V rámci IPRM střed města v Pardubicích již vyrostla sportovní hala Dašická, integrační centrum České abilympijské asociace Kosatec, Skautské centrum na Vinici (náklady cca 40 milionů korun) a zmodernizována byla také část areálu Sokolovny. Z celkových dotací, které mají být zhruba 390 milionů korun, Pardubice zatím využily zhruba 140 milionů.

Společnost celý článek
14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting