Šestici dětí narozených v porodnici Pardubické nemocnice na Nový rok již tradičně navštívil primátor města Martin Charvát.

3.1.

Šestici dětí narozených v porodnici Pardubické nemocnice na Nový rok již tradičně navštívil primátor města Martin Charvát.

Antonie, Filip, Vít, Radovan, David a Veronika. To je šestice dětí, která se narodila v porodnici Pardubické nemocnice v první den nového roku. Svět kolem sebe ještě nevnímají, ale už mají za sebou návštěvu, která je tradiční výsadou dětí narozených 1. ledna. Spolu s jejich maminkami je navštívil pardubický primátor Martin Charvát.
„Přeji první obyvatelce Pardubic narozené v roce 2019 i všem ostatním drobečkům, kteří spatřili světlo světa v pardubické porodnici 1. ledna, hodně zdraví a spokojený život – ať už bude v Pardubicích, nebo kdekoliv jinde,“ řekl při návštěvě porodnice primátor Martin Charvát, kterého u miminek doprovázela vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková, člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková a vedení porodnicko-gynekologické kliniky a dětského oddělení.
Primátor pochopitelně nepřišel s prázdnou. Všem šesti novorozencům, respektive jejich maminkám předal tradiční dárek v podobě zlatého přívěsku s kozorohem. Pro první miminko měl navíc ještě zlatý řetízek. Dostala ho malá slečna Antonie, která se mamince Haně na Nový rok narodila v 5.17 hodin. Po porodu měřila 49 centimetrů a vážila 3590 gramů. Doma v Pardubicích už na ni čekají tatínek a dvě starší sestry.
Přelom roku byl na porodních sálech Pardubické nemocnice velice náročný. Na Silvestra se narodilo osm dětí, na Nový rok jen o dvě méně. Pět minut po Antonii přišel na svět Filip. Patří mu primát prvního chlapečka narozeného v Pardubickém kraji v roce 2019. Po něm následovali další tři kluci – Vít v 6.56 hodin, Radovan v 7.50 hodin a David v 18.37 hodin. První lednový den v pardubické porodnici zakončilo narození Veroniky ve 23.40 hodin.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Bezdůvodné napadení

Napadený muž se dal na útěk směrem do centra. Agresor se však rozběhl za ním a přitom mu měl vyhrožovat zabitím.

Společnost celý článek
13.10.

Přeměna Třídy Míru na pěší zónu by měla trvat deset let

Bylo by ideální zpřístupnění vnitrobloků za domy na Třídě Míru pro veřejnost.

Společnost celý článek
18.7.

Přibývá krádeží věcí z vozidel

Řidiči by neměli zapomínat na to, že mohou svým jednáním podstatným způsobem ovlivnit, aby se právě jejich vozidlo nestalo předmětem zájmu zlodějů.

Společnost celý článek
16.8.

Jako mladému skautovi mi říkali Rarášek

Vicehejtman Roman Línek má ke skautskému hnutí velmi blízko. Sám býval jedním z nich a dodnes vzpomíná na svou přezdívku.

Společnost celý článek
2.4.

Kraj začíná projekčně plánovat modernizaci 13 silnic

Krajští radní na svém pondělním jednání schválili 13 projektových záměrů na modernizace silnic druhých tříd za přibližně 1,7 miliardy korun, u kterých by mělo být průběžně žádáno o evropské dotace v rámci blížícího se programového období 2020+.

Společnost celý článek
25.5.

Podnikatelé z celého kraje debatovali o nových trendech v podnikání

Je toho ale více. Pomoc s expanzí nebo přemístěním v rámci ČR, identifikace vhodných průmyslových zón, pozemků, brownfieldů nebo kancelářských prostor, nabídka volných prostor od podnikatelů do databáze agentury CzechInvest. Podnikatelé mohou využít rovněž sektorovou databázi dodavatelů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting