Šestici dětí narozených v porodnici Pardubické nemocnice na Nový rok již tradičně navštívil primátor města Martin Charvát.

3.1.

Šestici dětí narozených v porodnici Pardubické nemocnice na Nový rok již tradičně navštívil primátor města Martin Charvát.

Antonie, Filip, Vít, Radovan, David a Veronika. To je šestice dětí, která se narodila v porodnici Pardubické nemocnice v první den nového roku. Svět kolem sebe ještě nevnímají, ale už mají za sebou návštěvu, která je tradiční výsadou dětí narozených 1. ledna. Spolu s jejich maminkami je navštívil pardubický primátor Martin Charvát.
„Přeji první obyvatelce Pardubic narozené v roce 2019 i všem ostatním drobečkům, kteří spatřili světlo světa v pardubické porodnici 1. ledna, hodně zdraví a spokojený život – ať už bude v Pardubicích, nebo kdekoliv jinde,“ řekl při návštěvě porodnice primátor Martin Charvát, kterého u miminek doprovázela vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková, člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková a vedení porodnicko-gynekologické kliniky a dětského oddělení.
Primátor pochopitelně nepřišel s prázdnou. Všem šesti novorozencům, respektive jejich maminkám předal tradiční dárek v podobě zlatého přívěsku s kozorohem. Pro první miminko měl navíc ještě zlatý řetízek. Dostala ho malá slečna Antonie, která se mamince Haně na Nový rok narodila v 5.17 hodin. Po porodu měřila 49 centimetrů a vážila 3590 gramů. Doma v Pardubicích už na ni čekají tatínek a dvě starší sestry.
Přelom roku byl na porodních sálech Pardubické nemocnice velice náročný. Na Silvestra se narodilo osm dětí, na Nový rok jen o dvě méně. Pět minut po Antonii přišel na svět Filip. Patří mu primát prvního chlapečka narozeného v Pardubickém kraji v roce 2019. Po něm následovali další tři kluci – Vít v 6.56 hodin, Radovan v 7.50 hodin a David v 18.37 hodin. První lednový den v pardubické porodnici zakončilo narození Veroniky ve 23.40 hodin.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Basketbalový svátek ,,All Star Game" poprvé přímo v interiéru AFI Paláce

Vstup na utkání i smečovací show 1. 3. v AFI Paláci je zdarma. Vstupenky na All Star Game 2. 3. v ceně 50 - 200 Kč jsou v prodeji mj. ve stánku přímo v nákupním centru.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
26.10.

Josefu Zámečníkovi popřál k jubileu hejtman

„V Písečné vždy platilo, že každý si vezme svůj díl práce.“

Společnost celý článek
26.3.

Světový den divadla

Národní střediska Mezinárodního divadelního ústavu již od roku 1962 slaví 27. březen jako Světový den divadla. Jeho smyslem a cílem je vést divadelníky na jevištích i obecenstvo v sálech k zamyšlení nad posláním a úlohou divadla.

Společnost celý článek
20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
10.2.

Pardubická krajská nemocnice se opět představila při hokeji

Na základě výsledků měření bylo možné si vyslechnout rady a doporučení ohledně správné výživy a životosprávy z úst nutriční terapeutky Radky Mifkové. A ten, kdo by chtěl skoncovat s kouřením, mohl požádat o informace Janu Nedbalovou, jež na oddělení nemocí plicních a tuberkulózy vede poradnu pro odvykání kouření.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting