Setkání česko-americké vědecké společnosti The Comenius Academic Club letos organizuje Univerzita Pardubice a navíc v prostorách Dačického domu v Kutné Hoře

22.6.

Setkání česko-americké vědecké společnosti The Comenius Academic Club letos organizuje Univerzita Pardubice a navíc v prostorách Dačického domu v Kutné Hoře


Ve dnech 24. až 26. června se uskuteční čtvrtá výroční konference česko-americké vědecké společnosti The Comenius Academic Club. Po loňských Spojených státech amerických hostí toto setkání významných vědců a odborníků Univerzita Pardubice. Své hosty přitom zve do reprezentativních prostor slavného Dačického domu v Kutné Hoře, který byl nedávno znovu otevřen.


„Každoroční setkání česko-americké společnosti The Academic Comenius Club, jejíž aktivity se zaměřují zejména do oblasti přírodních věd a humanitních disciplín, se konají tradičně v červnu. Letos se jedná již o čtvrté setkání, na němž bude mít možnost společně diskutovat na padesát odborníků a vědců z několika akademických institucí z tuzemska i ze zahraničí,“ říká k mezinárodnímu setkání The Comenius Academic Club prof. PhDr. Petr Vorel, CSc., prorektor pro rozvoj Univerzity Pardubice, který stál – tehdy ještě jako děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice – u zrodu této česko-americké vědecké společnosti před čtyřmi lety.


Třídenní konference je rozdělena na dílčí tematické sekce. První den se ponese v duchu energetické politiky v Česku a jejího dopadu na společnost. Druhý den charakterizují diskuse nad vzdělávacím systémem, rozmanitostí škol i inkluzí a v neděli dojde na lékařskou tematiku. Během třídenního setkání se u řečnického pultu vystřídá na 23 vědeckých osobností z České republiky i Spojených států amerických.


„Konferenci v pátek svou úvodní přednáškou otevře Igor Lukeš z Bostonské univerzity a po něm vystoupí i místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek,“ odhaluje významné hosty z české strany profesor Vorel. „Dále vystoupí na konferenci také například předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová“.


I akademici z pořádající Univerzity Pardubice pronesou na konferenci své příspěvky. Sobotní dopolední program bude moderovat děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc., který vystoupí i se svým příspěvkem o státních, veřejných a soukromých vysokých školách v České republice. Mezi řečníky bude i významná historička prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc., která nedávno obdržela Cenu Magnesia Litera za svou knihu Vše pro dítě. Válečné dětství 1914–1918.


Konference se zúčastní také prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, který zhodnotí přínos nového systému hodnocení vědeckých výstupů a způsob financování vědy v České republice z pohledu zkušeností ze své dlouholeté činnosti v komisi pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů a rovněž ve vládní Radě pro výzkum, vývoj a inovace,


Letošní, v pořadí čtvrtá odborná konference The Comenius Academic Club se koná v Dačického domě v Kutné Hoře. Zahájena bude v pátek 24. června a potrvá do neděle 26. června.
První konference The Comenius Academic Club se konala v červnu 2013 v New Yorku na půdě Bohemian Nationall Hall. Byla věnována osobnosti J. A. Komenského, k jehož odkazu se také pořádající společnost hlásí. Součástí programu byla vernisáž výstavy Millenial Heritage of Czech Currency (Tisíciletá tradice české měny) připravená Východočeským muzeem v Pardubicích ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Českou mincovnou v Jablonci nad Nisou. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.10.

Falešný policista byl dopaden

Přivolaná policejní hlídka, která se v inkriminovanou dobu pohybovala poblíž uvedeného místa, mladíka zajistila.

Společnost celý článek
4.8.

Bilance víc než smutná: opět dva mrtví

Lékaři a záchranáři se několik desítek minut snažili stabilizovat a zachránit dvě těžce zraněné osoby.

Společnost celý článek
31.7.

Poděkování od ředitele Orlickoústecké nemocnice

Zpráva, že se Poradní sbor hned druhý den sešel a rozhodnul, je výborná a svědčí o skvělé akčnosti Pardubického kraje.

Společnost celý článek
28.11.

Brigáda před Vánoci: Na zkoušku pekařem nebo knihkupcem, kde se časově přizpůsobí?

„Sháníme brigádníky po celý rok. Stálou spolupráci máme nyní se stovkou lidí. Nicméně v létě se studenti skutečně po brigádě poohlížejí nejvíc a je šance, že u nás pak zůstanou,“ říká. O brigádu se lze zajímat i v prosinci

Společnost celý článek
10.1.

V pátek se labutě vrátily na Bajkal

Právě tady se totiž nacházelo několik kusů labutí, u nichž se objevilo důvodné podezření na otravu botulotoxinem.

Společnost celý článek
23.2.

Dětská scéna 2011 poprvé ve Svitavách

V roce 2011 budou Svitavy spolupořadateli (spolu s NIPOS Praha) jedné ze dvou nejvýznamnějších

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting