Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

31.10.

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Pracovního jednání na téma podnikání v České republice a Pardubickém kraji se zúčastnili ve čtvrtek francouzští představitelé malých a středních podniků. V zasedacím sále velvyslanectví je přivítali zástupce české velvyslankyně Jan Czerný, prezident Régionu Centre François Bonneau a za českou stranu hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Podnikatelé se zajímali o výzkumné centrum Univerzity Pardubice, zájem projevili o navázání vztahů s chemickou průmyslovou školou. Dialog podnikatelů obou krajů bude pokračovat v České republice. „Jsem rád, že se setkání, které jsme domluvili s vedením Régionu Centre, uskutečnilo a přineslo konkrétní výsledek,“ s potěšením konstatoval hejtman. „Tak jako se rozvíjí kontakty zahradnické školy v Litomyšli s partnery v Régionu Center, tak by mohly vzniknout nové, a to žáků chemických oborů,“ navrhl prezident partnerského regionu rozšíření kontaktů. Plány francouzské strany se však neomezují pouze na vztahy mezi školami. Prezident Bonneau by rád prohloubil spolupráci mezi oběma regiony, která se od roku 2003 rozvíjí zejména na úrovni kulturní a vzdělávání, rovněž v ekonomické oblastí: „Orientujeme se na ekonomiku zítřka, proto jsme pozvali na ambasádu zástupce klastrů. Spojení mezi ekonomickými hráči považujeme za nezbytné.“ Pomocnou ruku francouzské straně nabídl i CzechInvest, který je schopný nabídnout francouzským podnikatelům vhodné lokality, partnery i investiční cíle. Že jsou představy hejtmana i prezidenta reálné, potvrzují i poslední statistické údaje, z nichž vyplývá, že se ekonomika v našem kraji rozvíjí dobře. Po Praze a Brnu nabývá na důležitosti i Pardubický kraj. Je na třetím místě v exportu a podíl na tom má například firma Foxconn, druhý největší vývozce v České republice. Pro rozvoj hospodářské stability kraje považuje hejtman za důležité, že firmy přesunují do Pardubického kraje vývoj a výzkum. Jako příklad uvedl společnost Kiekert nabízející zamykací systémy do automobilů světoznámých značek. „Převedení vývojových středisek a laboratoří považujeme za jeden z důvodů, že se Pardubický kraj drží na čtvrté příčce v aplikovaném výzkumu v rámci České republiky,“ informoval hejtman Martínek zástupce klastrů zaměřených na výrobu kosmetiky, zpracování kaučuku či jiných chemických produktů o podmínkách pro podnikání v kraji. Závěry z pracovní schůzky na francouzské ambasádě s konkrétními údaji obdrží Hospodářská komora Pardubického kraje i Univerzita Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Rychle, levně, bez soudu

Specifikem spotřebitelských sporů je to, že se většinou jedná o spory relativně nízké hodnoty.

Společnost celý článek
14.9.

Přerušení dopravy po dopravní nehodě na železnici

Na místě policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla u řidiče auta s výsledkem 1,77 promile alkoholu v dechu.

Společnost celý článek
23.5.

DEN DOPRAVY 2016: Pardubice vzdaly hold Janu Kašparovi

Právě Pardubický kraj před třemi lety společně s Městským obvodem Pardubice V přispěl na rekonstrukci Kašparovi hrobky.

Společnost celý článek
26.1.

Nové logo kraje vychází z křížení dopravních cest

„Je pravdou, že pro území Pardubického kraje se velmi těžko hledá společný jmenovatel. Nemáme tu pohoří nebo řeku, která prochází celým krajem, je to velmi různorodé území. Ale díky dopravním cestám tu byla založena a rozvíjela se většina významných sídel,“ řekl hejtman Martin Netolický. „V historických dobách to byla Trstenická stezka a spojnice Vídně s Vratislaví, podél kterých vznikala města jako Chrudim, Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová a další. Novým impulzem byla železnice, která dala vyrůst průmyslovému rozvoji měst jako Přelouč, Pardubice, Choceň, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a tím kraj výrazně ovlivnila.“

Společnost celý článek
15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
5.4.

Ve školce nejen o dopravě

Po skončení besedy však kromě omalovánek a pexesa s policejní tématikou obdrželo osazenstvo školky ještě další dárky. Ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP pro Pardubický kraj jsme pro školku zajistili reflexní vesty pro děti i dospělé, zastavovací terče a také výukový stojan k dopravní výchově pro mateřské školy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting