Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

31.10.

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Pracovního jednání na téma podnikání v České republice a Pardubickém kraji se zúčastnili ve čtvrtek francouzští představitelé malých a středních podniků. V zasedacím sále velvyslanectví je přivítali zástupce české velvyslankyně Jan Czerný, prezident Régionu Centre François Bonneau a za českou stranu hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Podnikatelé se zajímali o výzkumné centrum Univerzity Pardubice, zájem projevili o navázání vztahů s chemickou průmyslovou školou. Dialog podnikatelů obou krajů bude pokračovat v České republice. „Jsem rád, že se setkání, které jsme domluvili s vedením Régionu Centre, uskutečnilo a přineslo konkrétní výsledek,“ s potěšením konstatoval hejtman. „Tak jako se rozvíjí kontakty zahradnické školy v Litomyšli s partnery v Régionu Center, tak by mohly vzniknout nové, a to žáků chemických oborů,“ navrhl prezident partnerského regionu rozšíření kontaktů. Plány francouzské strany se však neomezují pouze na vztahy mezi školami. Prezident Bonneau by rád prohloubil spolupráci mezi oběma regiony, která se od roku 2003 rozvíjí zejména na úrovni kulturní a vzdělávání, rovněž v ekonomické oblastí: „Orientujeme se na ekonomiku zítřka, proto jsme pozvali na ambasádu zástupce klastrů. Spojení mezi ekonomickými hráči považujeme za nezbytné.“ Pomocnou ruku francouzské straně nabídl i CzechInvest, který je schopný nabídnout francouzským podnikatelům vhodné lokality, partnery i investiční cíle. Že jsou představy hejtmana i prezidenta reálné, potvrzují i poslední statistické údaje, z nichž vyplývá, že se ekonomika v našem kraji rozvíjí dobře. Po Praze a Brnu nabývá na důležitosti i Pardubický kraj. Je na třetím místě v exportu a podíl na tom má například firma Foxconn, druhý největší vývozce v České republice. Pro rozvoj hospodářské stability kraje považuje hejtman za důležité, že firmy přesunují do Pardubického kraje vývoj a výzkum. Jako příklad uvedl společnost Kiekert nabízející zamykací systémy do automobilů světoznámých značek. „Převedení vývojových středisek a laboratoří považujeme za jeden z důvodů, že se Pardubický kraj drží na čtvrté příčce v aplikovaném výzkumu v rámci České republiky,“ informoval hejtman Martínek zástupce klastrů zaměřených na výrobu kosmetiky, zpracování kaučuku či jiných chemických produktů o podmínkách pro podnikání v kraji. Závěry z pracovní schůzky na francouzské ambasádě s konkrétními údaji obdrží Hospodářská komora Pardubického kraje i Univerzita Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

Pardubické hudební jaro 2019 získalo generálního partnera, zveřejnilo program a zahájilo předprodej vstupenek

V neděli 28. dubna uzavře festival v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích Slavnostní závěrečný koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou peruánského rodáka žijícího a pracujícího ve Švýcarsku, USA a v Německu Christopha Mathiase Muellera“.

Společnost celý článek

Dnes se koná Den chrudimské nemocnice

Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. "Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem," doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.

Společnost celý článek
25.4.

ADFORS JIŽ POTŘETÍ ZA SEBOU MEZI TOP ZAMĚSTNAVATELI

Pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem certifikuje nejlepší zaměstnavatele dle přísných kritérií v oblasti personálního řízení, pracovních podmínek, interní komunikace i vystupování zaměstnavatele na trhu.

Společnost celý článek
7.12.

Staňte se fanouškem SOS na Facebooku

Internetový portál Facebook měl ke 4. prosinci 350 milionů uživatelů po celém světě a toto číslo neustále roste.

Společnost celý článek
16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
2.12.

Unesenou nevěstu si ženich nevyzvedl!

Bar je plný alkoholu, jukebox plný songů a ženich nejde a nejde...Jak tohle dopadne? Tři ženy v jedné hospodě nahlížejí na své životy, vztahy a především na muže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting