Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

31.10.

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Setkání hejtmana s podnikateli pod Eiffelovkou

Pracovního jednání na téma podnikání v České republice a Pardubickém kraji se zúčastnili ve čtvrtek francouzští představitelé malých a středních podniků. V zasedacím sále velvyslanectví je přivítali zástupce české velvyslankyně Jan Czerný, prezident Régionu Centre François Bonneau a za českou stranu hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Podnikatelé se zajímali o výzkumné centrum Univerzity Pardubice, zájem projevili o navázání vztahů s chemickou průmyslovou školou. Dialog podnikatelů obou krajů bude pokračovat v České republice. „Jsem rád, že se setkání, které jsme domluvili s vedením Régionu Centre, uskutečnilo a přineslo konkrétní výsledek,“ s potěšením konstatoval hejtman. „Tak jako se rozvíjí kontakty zahradnické školy v Litomyšli s partnery v Régionu Center, tak by mohly vzniknout nové, a to žáků chemických oborů,“ navrhl prezident partnerského regionu rozšíření kontaktů. Plány francouzské strany se však neomezují pouze na vztahy mezi školami. Prezident Bonneau by rád prohloubil spolupráci mezi oběma regiony, která se od roku 2003 rozvíjí zejména na úrovni kulturní a vzdělávání, rovněž v ekonomické oblastí: „Orientujeme se na ekonomiku zítřka, proto jsme pozvali na ambasádu zástupce klastrů. Spojení mezi ekonomickými hráči považujeme za nezbytné.“ Pomocnou ruku francouzské straně nabídl i CzechInvest, který je schopný nabídnout francouzským podnikatelům vhodné lokality, partnery i investiční cíle. Že jsou představy hejtmana i prezidenta reálné, potvrzují i poslední statistické údaje, z nichž vyplývá, že se ekonomika v našem kraji rozvíjí dobře. Po Praze a Brnu nabývá na důležitosti i Pardubický kraj. Je na třetím místě v exportu a podíl na tom má například firma Foxconn, druhý největší vývozce v České republice. Pro rozvoj hospodářské stability kraje považuje hejtman za důležité, že firmy přesunují do Pardubického kraje vývoj a výzkum. Jako příklad uvedl společnost Kiekert nabízející zamykací systémy do automobilů světoznámých značek. „Převedení vývojových středisek a laboratoří považujeme za jeden z důvodů, že se Pardubický kraj drží na čtvrté příčce v aplikovaném výzkumu v rámci České republiky,“ informoval hejtman Martínek zástupce klastrů zaměřených na výrobu kosmetiky, zpracování kaučuku či jiných chemických produktů o podmínkách pro podnikání v kraji. Závěry z pracovní schůzky na francouzské ambasádě s konkrétními údaji obdrží Hospodářská komora Pardubického kraje i Univerzita Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Plánovaná spalovna v Pardubicích je příliš velká a zbytečná

Z dokumentace vyplývá, že spalovna zredukuje odpady jen na 30 – 40 procent z původní hmotnosti.

Společnost celý článek
21.3.

Turecký velvyslanec s představiteli kraje a města uctili památku tureckých vojáků

Turci bojovali během 1. světové války na rusko-rakouské frontě po boku armád Německa a Rakousko-Uherska. V Pardubicích fungovala tehdy největší válečná nemocnice monarchie, tzv. Karanténa, v níž se léčilo i mnoho tureckých vojáků.

Společnost celý článek
7.2.

Den D 2008 se blíží, zapojte se také

Pořadateli soutěže jsou občanské sdružení SKP-CENTRUM a obecně prospěšná společnost Terra Nostra – Malebný kraj.

Společnost celý článek
28.3.

Pacienty dětského oddělení přišel navštívit pardubický basketbalista Kamil Švrdlík, jenž je patronem letošního BasketMalování.

V průběhu dopoledne v pátek 24. března 2017 přišel děti motivovat patron této soutěže, jímž je pardubický pivot Kamil Švrdlík. V doprovodu PR manažera klubu René Pešky zavítal na návštěvu na dětské oddělení. S dětmi i jejich rodiči poseděl v herně a pochopitelně také společně kreslili. Basketbalový dlouhán si k tomu vzal i netradiční pomůcku. „Chci, aby míč vypadal opravdově a nebyl šišatý,“ s úsměvem vysvětlil Kamil Švrdlík, proč obkresluje kyblík na hraní.

Společnost celý článek
13.2.

Rozvoj podnikání na Pardubicku

Rozvoj podnikání na Pardubicku je název projektu, který se realizuje z prostředků Evropského sociálního fondu.

Společnost celý článek
13.1.

Žádosti o dotace z Programu podpory bezbariérovosti v roce 2014

Poskytnutá podpora může mít investiční i neinvestiční charakter. Více informací naleznete v Pravidlech pro poskytování dotací z Programu podpory bezbariérovosti, která jsou umístěna na stránkách města Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting