Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

18.12.

Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

Bývalí olympionici se v našem kraji pravidelně setkávají a nechybí u toho ani krajský radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Patří k těmto sportovcům nejen z titulu své funkce, ale i jako účastník olympijských her v Pekingu a v  Londýně v roli trenéra české reprezentace v bikrosu.


      Pardubický kraj přispívá do nadace klubu olympioniků ročně 50 tisíc korun. „Tato nadace má za cíl přilepšit bývalým sportovcům, dnes již v důchodovém věku, kteří celou kariéru sportovali v podstatě zadarmo a jen za čest. Chceme ukázat, že si jejich úspěchů a reprezentace i po letech vážíme,“ vysvětluje hejtman Martin Netolický. Příspěvek 20 tisíc korun přidal ze svého fondu i krajský radní René Živný. „Poslouchat sportovní příběhy žijících legend, je jako listovat v kronice sportu,“ řekl po setkání v Lukovně.


     Nejstarším účastníkem poslední schůzky olympioniků byl 88letý cyklista Václav Machek, stříbrný z olympijských her v Melbourne v roce 1956 a mezi dalšími například hokejista Vladimír Martinec, kanoista Martin Doktor či cyklista Jiří Daler.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Turistická encyklopedie Pardubického kraje – 12. v pořadí

Stále větší počet návštěvníků objevuje krásy skalního města v přírodní rezervaci Maštale.

Společnost celý článek
3.1.

Projekty elektronického zdravotnictví pomohou zefektivnit práci

Konkrétně chce vedení kraje nyní ve svých zdravotnických zařízeních zavést elektronizaci zdravotnické dokumentace, sdílení zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotnických služeb a modernizaci stávajících systémů pro zobrazení a sdílení obrazové dokumentace.

Společnost celý článek
5.4.

Místo nákupu hrnců a dek připravují seniorům skutečné výlety

Spolek Hurá na Výlet! byl založen v Pardubickém kraji a doposud právě do tohoto kraje spadá značná část jeho činnosti. Spolek zde od roku 2015 uskutečnil již 30 výletů pro osoby starší 65 let a odvezl tak přes 1 200 seniorů.

Společnost celý článek
31.5.

Robert Fulghum v Poličce

Od 9. června do 15. července Robert Fulghum navštíví 40 českých měst, mezi nimiž bude také Polička. „Musím říct, že zřejmě žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi lid přímo po republice. Takové turné nemají opravdu ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti,“ dodal Lukáš Hejlík.

Společnost celý článek
1.4.

Doubravický „Chlap“ si hojil komplex na psovi

Dvě hlídky strážníků přijely okamžitě na místo incidentu, přičemž podezřelý muž nesl známky pokousání psem na ruce.

Společnost celý článek
7.2.

Dráček Záchranáček se těší na hasičské vtipy – soutěž o ten nejlepší právě startuje

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Soutěžit mohou děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting