Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

18.12.

Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

Bývalí olympionici se v našem kraji pravidelně setkávají a nechybí u toho ani krajský radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Patří k těmto sportovcům nejen z titulu své funkce, ale i jako účastník olympijských her v Pekingu a v  Londýně v roli trenéra české reprezentace v bikrosu.


      Pardubický kraj přispívá do nadace klubu olympioniků ročně 50 tisíc korun. „Tato nadace má za cíl přilepšit bývalým sportovcům, dnes již v důchodovém věku, kteří celou kariéru sportovali v podstatě zadarmo a jen za čest. Chceme ukázat, že si jejich úspěchů a reprezentace i po letech vážíme,“ vysvětluje hejtman Martin Netolický. Příspěvek 20 tisíc korun přidal ze svého fondu i krajský radní René Živný. „Poslouchat sportovní příběhy žijících legend, je jako listovat v kronice sportu,“ řekl po setkání v Lukovně.


     Nejstarším účastníkem poslední schůzky olympioniků byl 88letý cyklista Václav Machek, stříbrný z olympijských her v Melbourne v roce 1956 a mezi dalšími například hokejista Vladimír Martinec, kanoista Martin Doktor či cyklista Jiří Daler.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

Podnikat v zemědělství teď může „kdokoliv“

Od 1. července 2007 nemusí žadatelé o zápis do evidence zemědělských podnikatelů dokládat splnění podmínky odborné způsobilosti.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

Město ze svého speciálního grantu podpoří třináct akcí, které jsou součástí celkového pardubického programu.

Společnost celý článek
6.11.

Škola SVÍTÁNÍ zkrotila při Noci grácií i vzbouřené gladiátory

Velký úspěch měla také módní přehlídka žáků a klientů školy SVÍTÁNÍ. Modelky předvedly luxusní dámské kabelky firmy Elega, které navrhla známá moderátorka, herečka a choreografka Dana Morávková. Ta byla společně s majitelkou firmy Elega Evou Šedinovou a ředitelkou školy SVÍTÁNÍ Miluší Horskou a její zástupkyní Markétou Hujerovou i herečkou Anastasii Chocholatou hvězdou přehlídkového mola. „Děvčata ze SVÍTÁNÍ byla úžasná,“ sdělila Dana Morávková.

Společnost celý článek
14.4.

Uprchlice Spomenka získala české občanství

Spomenka se tu provdala za Čecha, s nímž má dnes třináctiletou dceru.

Společnost celý článek
1.10.

V Poličce se besedovalo o nejdůležitějším dokladu z dob založení města

Přednášku si nenechalo ujít přes šedesát spokojených posluchačů. „Zakládací listina je velice důležitým právním dokumentem a přednes pana Konečného je příjemný, rozhodně by stálo za to si všechno to zajímavé zapamatovat,“ nechal se slyšet pan Karel (41), který na přednášku přišel s celou rodinou.

Společnost celý článek
15.2.

Slavnostní otevření lisovny plastů a moderního logistického centra v Sázavě

Výstavba nového areálu firmy Forez v Sázavě, který dnes poskytuje komplexní zázemí pro výrobu i zaměstnance včetně cca 1300 m2 tzv. chytrého skladovacího prostoru, probíhala od dubna 2016 do ledna 2017.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting