Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

18.12.

Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

Bývalí olympionici se v našem kraji pravidelně setkávají a nechybí u toho ani krajský radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Patří k těmto sportovcům nejen z titulu své funkce, ale i jako účastník olympijských her v Pekingu a v  Londýně v roli trenéra české reprezentace v bikrosu.


      Pardubický kraj přispívá do nadace klubu olympioniků ročně 50 tisíc korun. „Tato nadace má za cíl přilepšit bývalým sportovcům, dnes již v důchodovém věku, kteří celou kariéru sportovali v podstatě zadarmo a jen za čest. Chceme ukázat, že si jejich úspěchů a reprezentace i po letech vážíme,“ vysvětluje hejtman Martin Netolický. Příspěvek 20 tisíc korun přidal ze svého fondu i krajský radní René Živný. „Poslouchat sportovní příběhy žijících legend, je jako listovat v kronice sportu,“ řekl po setkání v Lukovně.


     Nejstarším účastníkem poslední schůzky olympioniků byl 88letý cyklista Václav Machek, stříbrný z olympijských her v Melbourne v roce 1956 a mezi dalšími například hokejista Vladimír Martinec, kanoista Martin Doktor či cyklista Jiří Daler.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Kraj podpořil tradiční lidovou kulturu i postupové přehlídky

Na území Pardubického kraje jsou každoročně pořádány krajské postupové a národní přehlídky v oblasti kultury. Tyto přehlídky vyhlašuje prostřednictvím svých organizací Ministerstvo kultury. „Financování přehlídek je zajištěno z části granty ministerstva, dotací Pardubického kraje a z vlastních prostředků jednotlivých pořadatelů. V krajském rozpočtu máme na tento účel pro rok 2017 celkovou částku 330 tisíc korun, některé položky musí ještě posoudit zastupitelé,“ řekl Línek.

Společnost celý článek
23.12.

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Společnost celý článek
31.12.

Péče v nemocnicích je od ledna zajištěna

Pardubický kraj čekal s podpisem až na konec roku v rámci solidarity s dalšími kraji, kde nebyla jednání tak daleko.

Společnost celý článek
25.4.

Aquacentrum Pardubice má nového ředitele

Dosavadní prozatímní ředitel Aquacentra Pardubice přesvědčil ve výběrovém řízení o svých kvalitách celou komisi.

Společnost celý článek
26.1.

Chvaleticko: Žena přišla o prsty, muž o život

Na trati z Prahy na Olomouc byla na určitou dobu zcela zastavena doprava,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Společnost celý článek
9.9.

Jeden sen dětí z Tibetu

Děti vyrůstají ve velmi obtížných životních podmínkách, a proto rodiče některé z nich posílají do S. O. S. vesniček v Indii.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting