Setkání s budhistickým lámou

26.3.

Setkání s budhistickým lámou

Setkáním s budhistickým lámou skončil v neděli 23. března 2008 v Pardubicích Festival pro Tibet, který pořádalo občanské sdružení M. O. S. T. a agentura Jana Maria Jozy. Záštitu nad festivalem převzala za Pardubický kraj členka rady zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová. Festival nabízel mnoho kulturních akcí i osvětových přednášek a nad rámec programu se konalo i shromáždění na podporu Tibetu vyvolané posledními událostmi v Lhase. Cílem festivalu bylo nejen podpořit boj tibetského lidu za svobodu, ale upozornit i na velmi těžký úděl tibetských dětí. Občanské sdružení M. O. S. T. poskytuje adopci na dálku malým chlapcům z tibetských klášterů a shání i peníze na vybudování kláštera pro dívky, které zatím možnost vzdělávání nemají. Setkání s lámou, který vyučuje budhismus, bylo vyvrcholením akce. Po hodinové meditaci následovala přednáška o filozofii tohoto náboženství, jehož smyslem je očištění člověka, víra v dobro, soucit a láska ke všem živým bytostem. V závěru akce láma všem přítomným požehnal. „Festival jsem zahajovala na vernisáži fotografií z Tibetu v Domě hudby a také jsem se osobně zúčastnila závěrečného setkání s lámou. Meditace a přednáška byly velice zajímavé a byl to velmi silný zážitek. Jsem opravdu ráda, že jsem osobně mohla podpořit Festival pro Tibet a poznat lidi z občanského sdružení M. O. S. T., kteří nezištně pomáhají lidem v Tibetu,“ prozradila radní Jana Smetanová. „Velice silně na mě zapůsobilo vyprávění o malých dětech, které rodiče už od 5 let posílají na třítýdenní túru přes hory bez dostatečného oblečení, aby se dostaly do klášterů, a nikdy už se s nimi nesetkají. Jsou ale tak chudí, že toto je jediný způsob, jak dětem zajistit trochu lepší život," dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Byla vyhlášena soutěž Vesnice roku 2009

Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova.

Společnost celý článek
30.5.

Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

Odborníci z pekařského a cukrářského Svazu jsou připraveni médiím poskytnout zajímavé rozhovory na téma výroby dobrého chleba, kvality pekařských výrobků, či aktuálních trendů ve výrobě a na trhu pekařských výrobků.

Společnost celý článek
5.6.

Akce „KAMION“ v Pardubickém kraji Kontrolovali Češi, Němci, Poláci, Slováci i Maďaři

Během kontrol byl dále zjištěn jeden řidič, který se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, tím, že řídil vozidlo, přestože to měl zakázáno. Odhalen byl i řidič, který řídil pod vlivem návykové látky. Další řidiči byli přistiženi a následně i potrestáni za jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů, za telefonování během jízdy či za nesprávný způsob jízdy.

Společnost celý článek
19.6.

Pardubické děti nasbíraly přes 11 tun PET lahví

Ekonomický přínos pro nás ale není to nejpodstatnější. Důležitá je výchova dětí k šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Společnost celý článek
21.12.

U přednádraží dojde na začátku nového roku k mírným změnám

„Zhruba prvních čtrnáct dní v lednu by vše mělo zůstat tak, jak je tomu teď. Poté však bude pěší provoz z bezpečnostních důvodů převeden na stranu k lihovaru. Chodci a ti, kteří vystoupí na provizorní zastávce MHD u Hypermarketu Albert, budou nuceni přejít na druhý chodník k občerstevní Mc Donald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti,“ popisuje za společnost Strabag budoucí režim u přednádraží Ivan Nehera, vedoucí provozní jednotky Pardubice. Důvodem tohoto omezení bude vrtání základů pro sloupy trolejbusového vedení.

Společnost celý článek
3.11.

Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

Záštitu nad letošním ročníkem převzali – jak jinak v Pardubicích než HC Dynamo Pardubice, dále hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubice Martin Charvát, který se také zřejmě objeví na ledě v zápase osobností. „Ve sportu padají bariéry, sport sbližuje, sport je pro někoho životním stylem a já si myslím, že nesmíme zapomenout ani na pomoc druhým. Proto jsem se rozhodl oslovit přítomné možností dobrovolně přispět na Nadaci policistů a hasičů, která v současné době pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí“, uvedl dále plk. Jan Švejdar.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting