Setkání s budhistickým lámou

26.3.

Setkání s budhistickým lámou

Setkáním s budhistickým lámou skončil v neděli 23. března 2008 v Pardubicích Festival pro Tibet, který pořádalo občanské sdružení M. O. S. T. a agentura Jana Maria Jozy. Záštitu nad festivalem převzala za Pardubický kraj členka rady zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová. Festival nabízel mnoho kulturních akcí i osvětových přednášek a nad rámec programu se konalo i shromáždění na podporu Tibetu vyvolané posledními událostmi v Lhase. Cílem festivalu bylo nejen podpořit boj tibetského lidu za svobodu, ale upozornit i na velmi těžký úděl tibetských dětí. Občanské sdružení M. O. S. T. poskytuje adopci na dálku malým chlapcům z tibetských klášterů a shání i peníze na vybudování kláštera pro dívky, které zatím možnost vzdělávání nemají. Setkání s lámou, který vyučuje budhismus, bylo vyvrcholením akce. Po hodinové meditaci následovala přednáška o filozofii tohoto náboženství, jehož smyslem je očištění člověka, víra v dobro, soucit a láska ke všem živým bytostem. V závěru akce láma všem přítomným požehnal. „Festival jsem zahajovala na vernisáži fotografií z Tibetu v Domě hudby a také jsem se osobně zúčastnila závěrečného setkání s lámou. Meditace a přednáška byly velice zajímavé a byl to velmi silný zážitek. Jsem opravdu ráda, že jsem osobně mohla podpořit Festival pro Tibet a poznat lidi z občanského sdružení M. O. S. T., kteří nezištně pomáhají lidem v Tibetu,“ prozradila radní Jana Smetanová. „Velice silně na mě zapůsobilo vyprávění o malých dětech, které rodiče už od 5 let posílají na třítýdenní túru přes hory bez dostatečného oblečení, aby se dostaly do klášterů, a nikdy už se s nimi nesetkají. Jsou ale tak chudí, že toto je jediný způsob, jak dětem zajistit trochu lepší život," dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.11.

Krok za krokem dostává centrální příjem v Pardubické nemocnici svojí tvář

Zástupci kraje a nemocnice se detailně seznámili také s vnitřním uspořádáním dalších podlaží, a také celkovým rozvržením v rámci celé sedmipodlažní budovy.

Společnost celý článek
28.5.

Vlak připomínající hrůzy holocaustu zastavil v Pardubicích

Od 26. do 30. května tohoto roku stojí na pardubickém nádraží výstavní vlak, jehož expozice je plně věnována holocaustu.

Společnost celý článek
13.9.

Radní u společného stolu s poslanci a senátory

Hovořili rovněž o připravované sociální reformě nebo aktuálním stavu ve školství.

Společnost celý článek
6.4.

Pardubičtí herci v kanadském Sexy prádle

Výchozí zápletku nastiňuje dramaturgyně současného uvedení Anna Hlaváčková: „Alice a Henry spolu žijí už pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou zná mnoho párů: jiskra v jejich manželském krbu skomírá. Alice se s tím ale nechce smířit, a proto zakoupí knihu Sex pro trumbery a naplánuje romantický víkend v luxusním hotelu.“

Společnost celý článek
5.4.

V Holicích se připravili na nápor dopravy

Pardubice/Holice – Při návštěvě Holic se 1. náměstek hejtmana Roman Línek byl podívat, kam putují programové dotace Pardubického kraje, jak jsou na tom místní památky a také jaký je stav krajského majetku kraje na tomto území.

Společnost celý článek
30.5.

Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

Soutěž pořádalo sdružení Stavíme ekologicky spolu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting