Setkání s budhistickým lámou

26.3.

Setkání s budhistickým lámou

Setkáním s budhistickým lámou skončil v neděli 23. března 2008 v Pardubicích Festival pro Tibet, který pořádalo občanské sdružení M. O. S. T. a agentura Jana Maria Jozy. Záštitu nad festivalem převzala za Pardubický kraj členka rady zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová. Festival nabízel mnoho kulturních akcí i osvětových přednášek a nad rámec programu se konalo i shromáždění na podporu Tibetu vyvolané posledními událostmi v Lhase. Cílem festivalu bylo nejen podpořit boj tibetského lidu za svobodu, ale upozornit i na velmi těžký úděl tibetských dětí. Občanské sdružení M. O. S. T. poskytuje adopci na dálku malým chlapcům z tibetských klášterů a shání i peníze na vybudování kláštera pro dívky, které zatím možnost vzdělávání nemají. Setkání s lámou, který vyučuje budhismus, bylo vyvrcholením akce. Po hodinové meditaci následovala přednáška o filozofii tohoto náboženství, jehož smyslem je očištění člověka, víra v dobro, soucit a láska ke všem živým bytostem. V závěru akce láma všem přítomným požehnal. „Festival jsem zahajovala na vernisáži fotografií z Tibetu v Domě hudby a také jsem se osobně zúčastnila závěrečného setkání s lámou. Meditace a přednáška byly velice zajímavé a byl to velmi silný zážitek. Jsem opravdu ráda, že jsem osobně mohla podpořit Festival pro Tibet a poznat lidi z občanského sdružení M. O. S. T., kteří nezištně pomáhají lidem v Tibetu,“ prozradila radní Jana Smetanová. „Velice silně na mě zapůsobilo vyprávění o malých dětech, které rodiče už od 5 let posílají na třítýdenní túru přes hory bez dostatečného oblečení, aby se dostaly do klášterů, a nikdy už se s nimi nesetkají. Jsou ale tak chudí, že toto je jediný způsob, jak dětem zajistit trochu lepší život," dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.9.

Vína z negevské pouště a dalších koutů světa míří do Hradce Králové

Mezi významnými hosty se objeví místopředsedkyně senátu Miluše Horská, senátor za Hradec Králové Jaroslav Malý a také místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Společnost celý článek
17.8.

Viděli jste někdo chlapce na fotografii?

Naposledy byl chlapec spatřen ještě v úterý 12. července 2011 a to na autobusové zastávce v obci Třebařov.

Společnost celý článek
27.4.

Filipojakubské ohně: hasiči radí

Aby se však filipojakubské ohně neproměnily v požár, připomínáme zásady při rozdělávání ohně v přírodě.

Společnost celý článek
11.8.

Divadelní pouť? Lákadlo pro turisty

Zájem o Divadelní pouť mu potvrdil, že hrad patří mezi místa, kam lidé ve volném čase rádi jezdí.

Společnost celý článek
4.8.

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

Robert Nový také rozjel velkou vlasteneckou kampaň za české výrobky.

Společnost celý článek
20.2.

Žádné nářky. S pamlskovou vyhláškou si na gymnáziu v Litomyšli poradili po svém

Nabídka potravin pro mladší žáky není velká, ale v bufetu se snaží připravit zdravé svačiny, a nyní dokonce i lehké obědy. A nejen mladí žáci a studenti o ně mají veliký zájem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting