Setkání s budhistickým lámou

26.3.

Setkání s budhistickým lámou

Setkáním s budhistickým lámou skončil v neděli 23. března 2008 v Pardubicích Festival pro Tibet, který pořádalo občanské sdružení M. O. S. T. a agentura Jana Maria Jozy. Záštitu nad festivalem převzala za Pardubický kraj členka rady zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová. Festival nabízel mnoho kulturních akcí i osvětových přednášek a nad rámec programu se konalo i shromáždění na podporu Tibetu vyvolané posledními událostmi v Lhase. Cílem festivalu bylo nejen podpořit boj tibetského lidu za svobodu, ale upozornit i na velmi těžký úděl tibetských dětí. Občanské sdružení M. O. S. T. poskytuje adopci na dálku malým chlapcům z tibetských klášterů a shání i peníze na vybudování kláštera pro dívky, které zatím možnost vzdělávání nemají. Setkání s lámou, který vyučuje budhismus, bylo vyvrcholením akce. Po hodinové meditaci následovala přednáška o filozofii tohoto náboženství, jehož smyslem je očištění člověka, víra v dobro, soucit a láska ke všem živým bytostem. V závěru akce láma všem přítomným požehnal. „Festival jsem zahajovala na vernisáži fotografií z Tibetu v Domě hudby a také jsem se osobně zúčastnila závěrečného setkání s lámou. Meditace a přednáška byly velice zajímavé a byl to velmi silný zážitek. Jsem opravdu ráda, že jsem osobně mohla podpořit Festival pro Tibet a poznat lidi z občanského sdružení M. O. S. T., kteří nezištně pomáhají lidem v Tibetu,“ prozradila radní Jana Smetanová. „Velice silně na mě zapůsobilo vyprávění o malých dětech, které rodiče už od 5 let posílají na třítýdenní túru přes hory bez dostatečného oblečení, aby se dostaly do klášterů, a nikdy už se s nimi nesetkají. Jsou ale tak chudí, že toto je jediný způsob, jak dětem zajistit trochu lepší život," dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Přijďte se svézt historickým trolejbusem po náměstích

Odjezd účastníků výletu bude ve 14 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Společnost celý článek
9.9.

Tyršovy sady ožijí Pardubickými dožínkami

Milovníky psů zase jistě potěší „Sraz všech psích ras i neras.

Společnost celý článek
23.6.

Regionální soutěž v požárním sportu Královéhradeckého a Pardubického kraje

Slavnostní zahájení je v 9 hodin. Poté bude odstartována soutěž, která se skládá ze čtyř disciplín – běh na 100 m překážek, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta na 4 x 100 m a královská disciplína požární útok.

Společnost celý článek
27.5.

Obchodní dům Tesco v Pardubicích

Rekonstrukce startuje tento týden v zázemí a potrvá přibližně do konce července.

Společnost celý článek
9.10.

O kotlíkovou dotaci požádalo za minutu téměř tisíc žadatelů

Příjem žádostí do páté výzvy v Pardubickém kraji byl spuštěn dnes v 6:30:00 hodin. O kotlíkovou dotaci byl největší zájem v historii. Občané kraje měli možnost od 4. září svou žádost připravit v on-line formuláři a v čase zahájení ji odeslat do systému. Během vteřiny byl zaznamenán rekordní počet žádostí.

Společnost celý článek
1.7.

Město podpořilo letní tábory

Rodiče, kteří z nejrůznějších důvodů nestihli přihlásit své dítě na některý z olympijských táborů, a přitom by jejich dítě mělo zájem zažít atmosféru olympiády, mají ještě možnost. Město organizuje pod vedením dvojnásobné olympioničky a bývalé vynikající pardubické plavkyně Jany Klusáčkové i vlastní tábor, na který je stále možné podávat přihlášky, a to i na jeden konkrétní den.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting