Setkání s budhistickým lámou

26.3.

Setkání s budhistickým lámou

Setkáním s budhistickým lámou skončil v neděli 23. března 2008 v Pardubicích Festival pro Tibet, který pořádalo občanské sdružení M. O. S. T. a agentura Jana Maria Jozy. Záštitu nad festivalem převzala za Pardubický kraj členka rady zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová. Festival nabízel mnoho kulturních akcí i osvětových přednášek a nad rámec programu se konalo i shromáždění na podporu Tibetu vyvolané posledními událostmi v Lhase. Cílem festivalu bylo nejen podpořit boj tibetského lidu za svobodu, ale upozornit i na velmi těžký úděl tibetských dětí. Občanské sdružení M. O. S. T. poskytuje adopci na dálku malým chlapcům z tibetských klášterů a shání i peníze na vybudování kláštera pro dívky, které zatím možnost vzdělávání nemají. Setkání s lámou, který vyučuje budhismus, bylo vyvrcholením akce. Po hodinové meditaci následovala přednáška o filozofii tohoto náboženství, jehož smyslem je očištění člověka, víra v dobro, soucit a láska ke všem živým bytostem. V závěru akce láma všem přítomným požehnal. „Festival jsem zahajovala na vernisáži fotografií z Tibetu v Domě hudby a také jsem se osobně zúčastnila závěrečného setkání s lámou. Meditace a přednáška byly velice zajímavé a byl to velmi silný zážitek. Jsem opravdu ráda, že jsem osobně mohla podpořit Festival pro Tibet a poznat lidi z občanského sdružení M. O. S. T., kteří nezištně pomáhají lidem v Tibetu,“ prozradila radní Jana Smetanová. „Velice silně na mě zapůsobilo vyprávění o malých dětech, které rodiče už od 5 let posílají na třítýdenní túru přes hory bez dostatečného oblečení, aby se dostaly do klášterů, a nikdy už se s nimi nesetkají. Jsou ale tak chudí, že toto je jediný způsob, jak dětem zajistit trochu lepší život," dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Rómské děti shlédly techniku i vozový park

Vše se uskutečnilo v rámci spolupráce pracovní skupiny vztyčného důstojníka krajského ředitelství Pardubice s manažerem prevence kriminality Magistrátu města Pardubic Bc. Libuší Buchtovou.

Společnost celý článek
10.4.

Akciová společnost Služby města Pardubic je držitelem Znaku kvality v oboru pohřebnictví.

Ať se jedná o dodržování příslušných zákonů, profesní oprávněnost zaměstnanců, počet i druhy stížností zákazníků, nebo vybavení skladů a kanceláří pro sjednávání obřadů a v neposlední řadě i péči o životní prostředí.

Společnost celý článek
13.1.

Lhali úřadu práce

V jejich počínání je nyní spatřováno podezření ze spáchání trestného činu podvodu v prvním odstavci, za což jim mimo jiné hrozí až dvouleté vězení.

Společnost celý článek
21.3.

Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost celý článek
15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu www.oredo.cz.

Společnost celý článek
18.10.

Pardubice OZP Čokoládový Festival 2017

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Márek Vaňa, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dyňová polévka s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting