Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

19.1.

Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

Na pracovní oběd pozval v pátek 19. ledna 2007 hejtmany českých krajů velvyslanec Spojených států amerických v České republice Richard W. Graber. Na americké ambasádě v Praze bude Pardubický kraj místo nepřítomného hejtmana Michala Rabase zastupovat vicehejtman Roman Línek. „Setkání a seznámení s relativně novým velvyslancem USA je koordinována Asociací krajů ČR. Tuto aktivitu jsem uvítal, budeme moci navázat na již proběhlá jednání s obchodním radou a podnikateli a třeba i nalezneme další cestu ke vzájemné spolupráci,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Pardubický kraj již s americkými odborníky spolupracuje například v oblasti školství. V říjnu loňského roku region navštívili odborníci z Delaware Valley Science Fairs, neziskové organizace přidružené k Univerzitě Philadelphia, aby s řediteli českých středních a základních škol diskutovali o zkušenostech ze získáváním zájmu studentů o vědecké a technické obory. V této spolupráci budou obě strany pokračovat i v letošním roce. Američané ale také v Pardubickém kraji investují své peníze. Pardubickou společnost ERA, která se proslavila díky radiolokátorům Věra a Tamara, koupila americká firma Rannoch Corporation. Ve Svitavách pak Američané provozují tiskařský závod Westvaco Svitavy. Richard W. Graber byl velvyslancem Spojených státu amerických v České republice jmenován prezidentem Georgem Walkerem Bushem. Slavnostní přísahu složil ve Washingtonu 14. září 2006. Své pověřovací listiny prezidentu Václavu Klausovi pak předal 12. října téhož roku. Pochází ze Shorewoodu ve Wisconsinu, má dva syny. Vystudoval Duke University v roce 1978 a práva na Bostonské univerzitě v roce 1981. V letech 1981 – 2006 pracoval jako právník u jedné z největších právnických firem ve Wisconsinu. Zkušenosti má i z politiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

I přesto, že je vypalování trávy zakázáno, lidé o víkendu vzali do rukou zápalky a porost vypalovali

Do Řetůvky směřovaly čtyři hasičské jednotky v sobotu v 14.42 hodin. Došlo zde k požáru travního porostu po pálení. Zasaženou stráň hasiči prolili vodou, aby nedošlo k dalšímu rozšíření.

Společnost celý článek
18.7.

Chtějí veřejně protestovat

Shromáždění se má uskutečnit v sobotu 23. července 2011 ve Svitavách.

Společnost celý článek
18.1.

O obvodech rozhodnou lidé v referendu

Pokud zastupitelé záměr referenda schválí, mohli by se občané k těmto otázkám vyjádřit ještě na jaře letošního roku.

Společnost celý článek
25.2.

Masopust aneb vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!

Na oslavu narození Bedřicha Smetany bude pro všechnu chasu pivo zdarma, prodávat se budou zabíjačkové speciality.

Společnost celý článek
29.4.

Nová výstava Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v rekonstruovaných prostorách Piaristické koleje v Litomyšli

Výstava je koncipována tak, aby se prohlídkou celého objektu návštěvník seznámil s pestrou škálou technik a technologií představujících náplň výuky v jednotlivých ateliérech či katedrách Fakulty restaurování.

Společnost celý článek
24.4.

Dotace do životního prostředí

Rada Pardubického kraje na svém 51. jednání schvalovala minulý týden dotace v oblasti životního prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting