Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

19.1.

Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

Na pracovní oběd pozval v pátek 19. ledna 2007 hejtmany českých krajů velvyslanec Spojených států amerických v České republice Richard W. Graber. Na americké ambasádě v Praze bude Pardubický kraj místo nepřítomného hejtmana Michala Rabase zastupovat vicehejtman Roman Línek. „Setkání a seznámení s relativně novým velvyslancem USA je koordinována Asociací krajů ČR. Tuto aktivitu jsem uvítal, budeme moci navázat na již proběhlá jednání s obchodním radou a podnikateli a třeba i nalezneme další cestu ke vzájemné spolupráci,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Pardubický kraj již s americkými odborníky spolupracuje například v oblasti školství. V říjnu loňského roku region navštívili odborníci z Delaware Valley Science Fairs, neziskové organizace přidružené k Univerzitě Philadelphia, aby s řediteli českých středních a základních škol diskutovali o zkušenostech ze získáváním zájmu studentů o vědecké a technické obory. V této spolupráci budou obě strany pokračovat i v letošním roce. Američané ale také v Pardubickém kraji investují své peníze. Pardubickou společnost ERA, která se proslavila díky radiolokátorům Věra a Tamara, koupila americká firma Rannoch Corporation. Ve Svitavách pak Američané provozují tiskařský závod Westvaco Svitavy. Richard W. Graber byl velvyslancem Spojených státu amerických v České republice jmenován prezidentem Georgem Walkerem Bushem. Slavnostní přísahu složil ve Washingtonu 14. září 2006. Své pověřovací listiny prezidentu Václavu Klausovi pak předal 12. října téhož roku. Pochází ze Shorewoodu ve Wisconsinu, má dva syny. Vystudoval Duke University v roce 1978 a práva na Bostonské univerzitě v roce 1981. V letech 1981 – 2006 pracoval jako právník u jedné z největších právnických firem ve Wisconsinu. Zkušenosti má i z politiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Město s krajem diskutovalo o dalších krocích v sociálních službách, které by systémově měly vést k úsporám.

Společnost celý článek
28.5.

Kraj podporuje soutěž dovedností handicapovaných lidí

Abilympiáda je soutěží pracovních dovedností lidí se zdravotním postižením a dětí i mládeže s nějakým handicapem.

Společnost celý článek
15.4.

Kraj žádá stát o změny v zákoně o odpadech

Upozornil, že v současnosti není jasné, kdo bude při takovém bezprostředním ohrožení, které hrozilo v Bělé, hradit náklady.

Společnost celý článek
23.3.

Febiofest 2007 v pardubickém Grandu

Po velkém úspěchu loňského ročníku se Febiofest opět zastaví také v Pardubicích.

Společnost celý článek
4.11.

Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015

Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.

Společnost celý článek
23.4.

Prodej vstupenek běží i u Českých drah - oficiálního dopravce Aviatické pouti!

Také letos budou ze zastávky Pardubice závodiště až do areálu letiště vypravovány motorové soupravy, které kyvadlově přivezou návštěvníky až do samotného centra dění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting