Setkávání aneb život není jen „černá kronika“

12.6.

Setkávání aneb život není jen „černá kronika“

Setkávání aneb život není jen „černá kronika“

Setkávání je nový publicisticko zábavný pořad, který zahájil představování osobností Pardubického kraje. V prvním pořadu, který se konal v pondělí 9. června v Domě techniky, vystoupili vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, krajská radní Jana Smetanová, bývalý hokejista Otakar Janecký, ředitelka školy Svítání Miluše Horská a podnikatelé Jarmila Matoušková a Lubomír Motyčka. Pořad organizuje agentura JMJ pan Jana Maria Jozy, který celý pořad také moderoval. Devadesátiminutové povídání přiblížilo všechny vystupující po stránce pracovní i osobní a ve velmi příjemné atmosféře byl čas i na dotazy diváků. „Cílem série těchto pořadů je představovat osobnosti Pardubického kraje, aby se veřejnost dozvěděla o lidech úspěšných. Současná bulvarizace médií jim bohužel nyní prostor nedává, a tak tento pořad velice vítám,“ uvedla členka Rady Pardubického kraje Jana Smetanová zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost. „Často žehráme, že naši mladí nemají žádné vzory. Chceme ukázat, že život není jenom „černá kronika“, jak jej zprávy prezentují. Pořady budou pokračovat od září každý měsíc a věřím, že budou mít stále dostatek nejen úspěšných aktérů, ale i návštěvníků,“ dodala Jana Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Areál ve Věkoších bude sloužit unikátnímu projektu

Vybudován tu bude rovněž polygon pro praktický výcvik, který dosud v Česku chybí.

Společnost celý článek
4.11.

Jaká byla Sametová revoluce v Pardubicích?

Klub přátel Pardubicka vydal v těchto dnech publikaci s názvem "Sametová revoluce v Pardubicích“.

Společnost celý článek
18.4.

EUROVIA CS zahajuje archeologický průzkum na trase D35

„Terénní část záchranného archeologického výzkumu začne v druhé polovině dubna a měla by trvat do července 2018, zpracování pak do roku 2021,“ oznámila Kristýna Bulvová, vedoucí archeologického oddělení Východočeského muzea v Pardubicích (VČM), které na výzkumu spolupracuje jako odborný konzultant. „O velikonočním prodlouženém víkendu zahájíme na vytipovaných lokalitách trasy velké detektorové průzkumy, na místě bude najednou až 40 pracovníků s detektory. Přednostně prozkoumáme místa velkých plošných skrývek, o kterých víme, že je tam zvýšená koncentrace kovových artefaktů v ornici,“ upřesnila Bulvová.

Společnost celý článek
16.4.

První letošní bruslení bude v rámci půlmaratónu

Trasa jízdy povede z centra města na Bílé předměstí a zpět na třídu Míru.

Společnost celý článek
5.1.

Prvním letošním Pardubákem je Tadeášek

Prvním miminkem, které se v letošním roce narodilo v pardubické nemocnici, je Tadeáš Červinka.

Společnost celý článek
7.6.

Kraj pořádá sbírku čisticích prostředků. Zapojte se i vy

„Právě v prvních dnech po opadnutí povodní bude potřeba obrovské množství nářadí a prostředků na úklid. Kromě svých kolegů a spolupracovníků chci poprosit o pomoc veřejnost,“ prohlásil Martin Netolický a pokračoval: „Spustili jsme také na našem portálu webovou stránku: www.pardubickykraj.cz/povodne-2013, kde lidé najdou informace o všech možnostech, jak se do pomoci zapojit.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting