Silničáři slaví deset let

13.1.

Silničáři slaví deset let

Silničáři slaví deset let

Desáté výročí svého vzniku slaví v těchto dnech Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Letos je to právě deset let, kdy došlo ke sloučení čtyř okresních silničářských správ do společnosti s centralizovaným řízením. Na konci září roku 2001 převedl stát na kraje silnice II. a III. třídy a s nimi i okresní organizace, které měly na starosti jejich správu a údržbu. Pardubický kraj hned od počátku následujícího roku okresní správy sloučil pod vedení Správy a údržby silnic Pardubického kraje. „Uplynulých deset let bylo dynamickým úsekem mého života i naší organizace,“ vzpomíná na uplynulou dekádu ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Některé doby byly samozřejmě těžké, vyvážila je ovšem řada našich úspěchů. Za jeden z největších považuji skutečnost, že jsme za přibližně stejný objem finančních prostředků schopni po celou dobu zajišťovat prakticky stejný objem zimní a letní údržby našich silnic, přestože od roku 2002 významně stouply vstupní ceny.“ To oceňuje i náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý, který má na starosti právě dopravu, dopravní obslužnost a investice: „Navíc bych vyzdvihl to, že během své existence prošla naše správa a údržba silnic velkým technologickým vývojem a dnes patří mezi nejvyspělejší organizace svého druhu v Evropě. Vysoká technologická úroveň Správy a údržby silnic Pardubického kraje má samozřejmě zpětně významný vliv na úspory finančních prostředků, které je nutné dávat na provoz krajské silniční sítě.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.12.

Užijte si povánoční výprodeje v Paláci Pardubice

V Paláci Pardubice startují povánoční výprodeje. Již od 27. prosince můžete využít skvělých slev a výhodně nakoupit vše, co potřebujete. Široká nabídka obchodů v Paláci Pardubice uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Společnost celý článek
24.9.

V Přelouči nadělovali ceny za dabing

Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu si převzal Vladimír Dlouhý za roli Johna Adamse

Společnost celý článek
23.11.

Deml: Kritiku od opozice bereme vážně

Na svém zasedání v úterý 24. listopadu se podněty ze strany sociální demokracie bude zabývat i celá městská rada.

Společnost celý článek
16.9.

Hravé odpoledne na farmě Apolenka se opět vydařilo

Sluníčko a rozesmáté tváře dětí rozzářily již podeváté areál farmy Apolenka v Pardubicích. Na programu krajského dne pro rodinu, který se uskutečnil ve středu 11. září, byly nejen poznávací soutěže a tvořivé hry pro všechny věkové kategorie dětí, ale také projížďky na koních, hudební a taneční vystoupení, ukázky dravců, hasicí techniky i kovářského řemesla. Letošní vítanou novinkou se stala závěrečná venkovní jóga pro rodiče a děti.

Společnost celý článek
14.1.

Zima žene bezdomovce pod střechu

Pro případ akutní krize je v azylovém domě pro ženy vyhrazen pokoj, v němž může žena strávit maximálně čtyři dny.

Společnost celý článek
25.6.

Přístav Pardubice: Kraj vlastní již 10 kusů akcií

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo finanční vklad ve výši 300 tisíc korun do akciové společnosti Přístav Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting