Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

1.7.

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Rozsáhlá rekonstrukce čeká v nadcházejících měsících most ve Vysoké nad Labem, který je již ve velmi špatném technickém stavu. Za modernizaci stavby zaplatí Královéhradecký kraj zhruba sedm a půl milionu korun, většinu těchto financí se podařilo získat z fondů Evropské unie. Po dobu stavby budou muset řidiči jezdit objízdnou trasou. "Náklady na rekonstrukci mostu přes Labe se pohybují kolem 7,5 milionu korun. Většinu těchto financí kraj získal z fondů Evropské unie. Dělníci ve Vysoké nad Labem opraví mostovku, vymění poškozené prvky konstrukce mostu, opraví její nátěr a nosnou konstrukci rovněž zesílí,“ uvedl krajský radní pro dopravu Josef Ješina. Práce by zde měly začít v polovině července a potrvají do konce září. Po dobu prací budou muset řidiči kvůli rekonstrukci jezdit objízdnou trasou. V současné době je most ve velmi špatném technickém stavu. Po rekonstrukci se výrazně zvýší jeho bezpečnost. V letošním roce chce kraj získat na rekonstrukce silnic a další dopravní stavby asi 442 milionů korun z Evropské unie. Další desítky milionů silničáři prostaví i v projektech na vylepšení silniční infrastruktury královéhradeckého regionu, které byly schváleny již v minulém roce. V regionu je celkem 3773 kilometrů silnic. Z toho 443 kilometrů tvoří silnice první třídy v majetku státu, zbylé silnice druhé a třetí třídy jsou ve vlastnictví kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Východočeské divadlo se pyšní titulem Zaměstnavatel roku 2012

Zaměstnanec Dominik Rumpík je plnohodnotným členem obchodního oddělení divadla.

Společnost celý článek
7.3.

Pardubice potvrdily pověst Města pro byznys!

Samostatnou soutěžní kategorií, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, je Investičně atraktivní region. Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv vůči podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice.

Společnost celý článek
11.5.

Policejní dron dohlédne na neukázněné řidiče

„Dron bude primárně využíván na monitorování provozu na silnicích, při pátracích akcích v terénu nebo na dokumentování místa nehod či živelních katastrof. Jedná se o moderní techniku, kterou si stejně jako v minulých letech vybrali sami policisté, kteří přesně vědí, co pomůže při usnadnění jejich práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Chceme pomoci nejen policii, ale také ostatním složkám IZS s pořízením techniky, která usnadní jejich práci, ale přitom není běžnou součástí jejich technického vybavení,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
8.9.

Obyvatelé Polabin dostanou do schránek červené tažky

Pardubičtí občané třídí elektroodpad již dvanáctým rokem. V loňském roce odevzdali k recyklaci 3086 televizí a 1178 monitorů a téměř 40 tun drobných spotřebičů. Ušetřili tak zhruba 1612 MWh elektrické energie, 81 tisíc litrů ropy, více než 60 tun primárních surovin.

Společnost celý článek
18.10.

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři.

V korunách stromů se tak stále nachází množství suchých a ulámaných korun borovic a větví, které hrozí pádem.

Společnost celý článek
17.7.

Akce "MAKAK" pokračuje

Kriminalistům se pod tíhou předložených důkazů ke své distribuci pervitinu částečně doznal.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting