Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

1.7.

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Rozsáhlá rekonstrukce čeká v nadcházejících měsících most ve Vysoké nad Labem, který je již ve velmi špatném technickém stavu. Za modernizaci stavby zaplatí Královéhradecký kraj zhruba sedm a půl milionu korun, většinu těchto financí se podařilo získat z fondů Evropské unie. Po dobu stavby budou muset řidiči jezdit objízdnou trasou. "Náklady na rekonstrukci mostu přes Labe se pohybují kolem 7,5 milionu korun. Většinu těchto financí kraj získal z fondů Evropské unie. Dělníci ve Vysoké nad Labem opraví mostovku, vymění poškozené prvky konstrukce mostu, opraví její nátěr a nosnou konstrukci rovněž zesílí,“ uvedl krajský radní pro dopravu Josef Ješina. Práce by zde měly začít v polovině července a potrvají do konce září. Po dobu prací budou muset řidiči kvůli rekonstrukci jezdit objízdnou trasou. V současné době je most ve velmi špatném technickém stavu. Po rekonstrukci se výrazně zvýší jeho bezpečnost. V letošním roce chce kraj získat na rekonstrukce silnic a další dopravní stavby asi 442 milionů korun z Evropské unie. Další desítky milionů silničáři prostaví i v projektech na vylepšení silniční infrastruktury královéhradeckého regionu, které byly schváleny již v minulém roce. V regionu je celkem 3773 kilometrů silnic. Z toho 443 kilometrů tvoří silnice první třídy v majetku státu, zbylé silnice druhé a třetí třídy jsou ve vlastnictví kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.12.

Medaile města převzali všichni letošní laureáti

Bez ohledu na vlastní riziko vytáhli jeho bezvládné tělo z rozvodněné Chrudimky-

Společnost celý článek
30.3.

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Před spuštěním devíti digitálních programů ve středu 31. března totiž dojde ještě k úpravám stávajícího anténního systému.

Společnost celý článek
25.11.

Vánoční dekorace vyrobené klienty s hendikepem ze školy Svítání budou k mání na vánočním jarmarku v Paláci Pardubice

Stánky nabídnou pestrou škálu nejrůznějších dekorativních předmětů s vánoční tematikou, jako jsou keramické sošky andělů, svíčky, perníčky a jiné. Všechny výrobky jsou dílem samotných klientů školy SVÍTÁNÍ a prodávat je budou klienti a zaměstnanci sociálně-terapeutické dílny školy SVÍTÁNÍ, která připravuje dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením na zaměstnání.

Společnost celý článek
7.10.

V Hradci Králové začne sympozium o malíři Kupkovi

Františku Kupkovi se tak konečně dostává zasloužené pozornosti i v jeho rodném kraji.

Společnost celý článek
3.11.

Patní hřeb a práce traumatologů Pardubické nemocnice zaujaly prestižní kongres v Berlíně

Kalkaneální hřeb začal lékař vyvíjet před deseti lety a následně i ve spolupráci s profesorem Hansem Zwippem a Michaelem Amlangem z Univerzitní kliniky v Drážďanech. Implantát v dnešní podobě se zrodil v roce 2009 ve spolupráci s firmou MEDIN a. s. „Jedná se o miniinvazivní implantát, s vysokou biomechanickou stabilitou, urychlující pooperační rehabilitaci a snižující riziko infekce,“ popsal MUDr. Pompach.

Společnost celý článek
9.10.

Exministra Kalouska zajímal v Pardubicích především IT průmysl

V dopoledních hodinách absolvoval bývalý ministr financí debatu se studenty a učiteli Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting