Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

1.7.

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Rozsáhlá rekonstrukce čeká v nadcházejících měsících most ve Vysoké nad Labem, který je již ve velmi špatném technickém stavu. Za modernizaci stavby zaplatí Královéhradecký kraj zhruba sedm a půl milionu korun, většinu těchto financí se podařilo získat z fondů Evropské unie. Po dobu stavby budou muset řidiči jezdit objízdnou trasou. "Náklady na rekonstrukci mostu přes Labe se pohybují kolem 7,5 milionu korun. Většinu těchto financí kraj získal z fondů Evropské unie. Dělníci ve Vysoké nad Labem opraví mostovku, vymění poškozené prvky konstrukce mostu, opraví její nátěr a nosnou konstrukci rovněž zesílí,“ uvedl krajský radní pro dopravu Josef Ješina. Práce by zde měly začít v polovině července a potrvají do konce září. Po dobu prací budou muset řidiči kvůli rekonstrukci jezdit objízdnou trasou. V současné době je most ve velmi špatném technickém stavu. Po rekonstrukci se výrazně zvýší jeho bezpečnost. V letošním roce chce kraj získat na rekonstrukce silnic a další dopravní stavby asi 442 milionů korun z Evropské unie. Další desítky milionů silničáři prostaví i v projektech na vylepšení silniční infrastruktury královéhradeckého regionu, které byly schváleny již v minulém roce. V regionu je celkem 3773 kilometrů silnic. Z toho 443 kilometrů tvoří silnice první třídy v majetku státu, zbylé silnice druhé a třetí třídy jsou ve vlastnictví kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.8.

Den Architektury je letos ve znamení svobody; pestrý program nabídne i v Pardubickém kraji

V pořadí 9. ročník festivalu DEN ARCHITEKTURY zve na začátku října na prohlídky jindy nepřístupných staveb, urbanistické i historické procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků, workshopy, představení, přednášky či filmové projekce.

Společnost celý článek
31.12.

Zaměstnanec pardubického azylového domu zachránil lidský život

V neděli 23. prosince pomohl pan David Nevečeřal svou duchapřítomností a odhodláním v mimořádné situaci.

Společnost celý článek
7.11.

Pane hejtmane Rabasi, nezapomeneme!

Poslední rozloučení s hejtmanem Rabasem se uskuteční v sobotu 10. listopadu 2007 od 12 hodin.

Společnost celý článek
11.5.

Na Helicoptershow je očekávána rekordní návštěvnost

Hradec se stal středoevropským městem vrtulníků.

Společnost celý článek
16.11.

Obcí Orel bezpečněji

Pardubický kraj slavnostně otevřel zmodernizovaný průtah obcí. Kraj za tuto investici zaplatil zhruba 10 a půl milionu korun.

Společnost celý článek
6.6.

Dobrovolníci očima dětí

Až budu velký, chci pomáhat …! Nebo Jak jsem potkal dobrovolníka …!

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting