Silnice z Chrudimi do Hrochova Týnce bude uzavřena

12.2.

Silnice z Chrudimi do Hrochova Týnce bude uzavřena

Silnice z Chrudimi do Hrochova Týnce bude uzavřena

V úterý 10. února proběhlo v Pardubicích koordinační jednání k přípravě modernizace silnice I/17 v úseku Chrudim – Hrochův Týnec. Obsahem jednání byla diskuse o koordinaci, organizaci dopravy a časovém a věcném harmonogramu stavby. Ve zmiňovaném úseku silnice I/17 z Chrudimi do Hrochova Týnce bude prováděna recyklace silnice za studena s pokládkou živičných povrchů. Bude zde nutné odstranit 25 centimetrů povrchu silnice a ten znovu položit, proto nebude umožněn průjezd vozidel. Z výše uvedeného vyplývá, že si stavba bohužel vyžádá úplnou uzavírku silnice v úseku od Chrudimi do Hrochova Týnce. Objízdná trasa bude vedena pro nákladní dopravu z Hrochova Týnce do Chrasti, dále do Slatiňan a do Chrudimi. Pro osobní dopravu bude objízdná doprava z Hrochova Týnce na Vejvanovice, Úhřetice, Topol a Chrudim. Stavba by měla být zahájena 1. dubna 2009 a práce pak ukončeny v polovině května 2009m a to tedy ještě před zahájením plánované rekonstrukce kruhové křižovatky u chrudimské nemocnice. Ze strany Ředitelství silnic a dálnic byl při jednání vznesen požadavek, aby zhotovitel stavby pracoval i o sobotách a nedělích. V případě dotazů či nejasností je možné se obracet na pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, která průběh stavby koordinuje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Mezinárodní konference o současném dění v Evropě na Univerzitě Pardubice

Hlavním cílem projektu, vymezeného na období od srpna 2015 do února 2017, je posílení demokracie v Evropě a zapojení politicky neorganizovaných běžných občanů do řídících procesů v rámci občanské společnosti.

Společnost celý článek
16.5.

Z autobusu přímo na vlak? Heřmanův Městec plánuje zjednodušení veřejné dopravy

„V současné době máme zpracovanou studii, vizualizaci řešení a již brzy budeme mít dokončenou projektovou dokumentaci. Pokud vše půjde podle předpokladů, tak by již koncem letošního roku mohly začít demoliční práce a v roce 2018 samotné stavební práce na výstavbě terminálu. Samozřejmě bude nyní důležité připravit jízdní řády tak, aby bylo možné potenciál tohoto řešení maximálně využít. Pro Heřmanův Městec je výsledek dnešního jednání jednoznačně dobrou zprávou,“ uvedl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel. Ten také naznačil, že by město mělo v budoucnu zájem o výpravčí budovu, která je již v dnešní době minimálně využitá.

Společnost celý článek
26.4.

Hledají se další Stavby roku v Pardubickém kraji

Také tentokrát se soutěží v pěti kategoriích: Rodinné a bytové domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství, Stavby inženýrské a dopravní; veřejná prostranství a Obnova nemovitých kulturních památek. Podrobnosti najdou zájemci na webových stránkách: http://stavbaroku.pardubickykraj.cz/. Uzávěrka přihlášek je 30. června 2017, vyhlášení je naplánováno na 19. září do sálu Jana Kašpara.

Společnost celý článek
21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou.

Společnost celý článek
27.12.

Požár způsobily zapálené svíčky na adventním věnci

Hasiči požár během krátké chvíle dostali pod kontrolu.

Společnost celý článek
13.10.

Přeměna Třídy Míru na pěší zónu by měla trvat deset let

Bylo by ideální zpřístupnění vnitrobloků za domy na Třídě Míru pro veřejnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting