Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

19.11.

Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

Náměstek hejtmana Jan Tichý otevíral tento týden u polské obce Bystrzyca Kłodzka devítikilometrový úsek silnice Plawnica – Idzików.     S polskými kolegy z Dolnoslezského vojvodství podpořil projekt, který zlepší dopravní dostupnost česko-polské příhraniční oblasti. Oblast Králického Sněžníku zatraktivní také silnice na české straně. Úsek silnice druhé třídy II/312 z Pastvin do Mladkova na modernizaci čeká, dokončen by měl být v říjnu 2011.   Společný česko-polský projekt za 98 milionů korun je financovaný z evropského fondu pro regionální rozvoj.       „Obě silnice, jak na polské, tak na české straně, spolu souvisejí,  napojují se na  bývalý hraniční přechod Dolní Lipka – Boboszów,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý při slavnostním otevření silnice v Polsku. Rychlý a pohodlný přístup přispěje podle radního pro cestovní ruch Miroslava Stejskala k rozvoji turistiky v oblasti Králického Sněžníku a Masywu Śnieźnika.      Na české straně obsahuje projekt modernizaci úseku silnice II/312 Pastviny – Mladkov v délce 7 kilometrů a navazuje na dříve modernizované úseky z programu Phare CBC 2003. Na polské straně se jedná o  modernizaci úseku silnice číslo 392 Idzików – Bystrzyca Kłodzka v délce 8,9 kilometru. Obě vybrané komunikace navazují  na hraniční přechod Dolní Lipka – Boboszów.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.11.

Amnesty International v ČSSR

V pondělí 12. listopadu bude otevřena výstava s názvem „Amnesty International v Československu před rokem 1989“.

Společnost celý článek
29.4.

Pernštýnské náměstí v Pardubicích ožilo dnem země

Již devátým rokem uspořádala Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a neziskovými organizacemi Pardubického kraje oslavu Dne Země. Program spojený s oslavami přišlo navštívit v pátek 26. dubna na Pernštýnské náměstí téměř devět set žáků základních škol z Pardubic a okolí. Den Země slaví každoročně více jak miliarda lidí ve 175 státech světa.

Společnost celý článek
7.9.

Nová školka se zabydlela v přírodě

Jako pracovní pomůcky slouží přírodniny – semena a plody rostlin pro rozvoj jemné motoriky.

Společnost celý článek
20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
19.4.

Radnice podpořila zlepšení komfortu pro pacienty Pardubické nemocnice

Právě spolupráce v letošním roce byla jedním z bodů pondělního setkání náměstka primátora Rychteckého s vedením Nemocnice Pardubického kraje i Pardubické nemocnice. „Prodiskutovali jsme potřeby Pardubické nemocnice v oblasti přístrojového vybavení v letošním roce, na které by město mohlo finančně přispět,“ uvedl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
12.2.

Poplatky na Czech POINTu budou od března nižší

Vznikl stav, kdy výpis poskytovaný Czech POINTem byl výrazně dražší, než výpis pořízený na katastrálním úřadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting