Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

19.11.

Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

Silnice zlepší dostupnost Králického Sněžníku

Náměstek hejtmana Jan Tichý otevíral tento týden u polské obce Bystrzyca Kłodzka devítikilometrový úsek silnice Plawnica – Idzików.     S polskými kolegy z Dolnoslezského vojvodství podpořil projekt, který zlepší dopravní dostupnost česko-polské příhraniční oblasti. Oblast Králického Sněžníku zatraktivní také silnice na české straně. Úsek silnice druhé třídy II/312 z Pastvin do Mladkova na modernizaci čeká, dokončen by měl být v říjnu 2011.   Společný česko-polský projekt za 98 milionů korun je financovaný z evropského fondu pro regionální rozvoj.       „Obě silnice, jak na polské, tak na české straně, spolu souvisejí,  napojují se na  bývalý hraniční přechod Dolní Lipka – Boboszów,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý při slavnostním otevření silnice v Polsku. Rychlý a pohodlný přístup přispěje podle radního pro cestovní ruch Miroslava Stejskala k rozvoji turistiky v oblasti Králického Sněžníku a Masywu Śnieźnika.      Na české straně obsahuje projekt modernizaci úseku silnice II/312 Pastviny – Mladkov v délce 7 kilometrů a navazuje na dříve modernizované úseky z programu Phare CBC 2003. Na polské straně se jedná o  modernizaci úseku silnice číslo 392 Idzików – Bystrzyca Kłodzka v délce 8,9 kilometru. Obě vybrané komunikace navazují  na hraniční přechod Dolní Lipka – Boboszów.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Pardubický kraj je k sMLSnutí

O soutěž MLS Pardubického kraje je zájem. V letošním třináctém ročníku se přihlásilo 32 výrobců se 130 výrobky ve čtyřech kategoriích. V pětičlenné porotě zasedl i Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov.

Společnost celý článek
8.9.

Jubilejní salon se vrací zpět do Mýta

Postupně se Salon vystřídal ve všech devíti královských věnných městech a celkem na něm vystavovalo 87 umělců.

Společnost celý článek
30.9.

Hudební podvečer Hemže 2011

Bennewitzovo kvarteto je jeden z nejvýraznějších kvartetních souborů nové generace.

Společnost celý článek
12.8.

V Pardubicích pomáhá projekt Obědy pro děti

„V minulém školním roce financovala obecně prospěšná společnost Women for Women školní obědy 39 dětem z devíti pardubických základních škol, na příští školní rok zatím požádaly čtyři školy o podporu 14 dětí, ale vím o dalších, které žádosti připravují,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora zodpovědný za školství i sociální politiku. „Tento projekt zajistí dětem ze sociálně slabých rodin v poledne teplé a kvalitní jídlo a je úžasný i tím, že chrání identitu dětí, kterým pomáhá. Klademe důraz na to, aby pomoc šla skutečně rodinám, kde je to potřeba, a ne tam, kde je to způsobeno jen nezodpovědností rodičů,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
4.6.

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Pokud se někdo na amatérské fotografy dívá s despektem, byl by překvapen kvalitou jejich záběrů.

Společnost celý článek
5.8.

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

Seminář byl veden prakticky, s individuálním přístupem lektora ke všem účastníkům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting