Silniční testy na ochranu lidí i zvěře

18.6.

Silniční testy na ochranu lidí i zvěře

Silniční testy na ochranu lidí i zvěře

Nejen v Pardubickém kraji působí problémy v silničním provozu střety vozidel se zvěří. Dochází při nich nejen k poranění či usmrcení zvířat, ale také k hmotným škodám, poranění lidí, někdy i ke ztrátě lidských životů. Proto radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí Petr Šilar inicioval zahájení zkušebního provozu takových opatření, která by tento problém mohla pomoci odstranit. „Jedná se o opatření, která zvěř od silničního provozu zejména v nočních hodinách odpuzuje. Funguje to v podstatě na principu odrazu světla z reflektorů vozidel. Tato světelná stěna udržuje zvěř mimo koridor silnice,“ řekl Petr Šilar, který k tomuto nápadu využil informací lidí ze svého resortu a také zahraniční zkušenosti. Projekt bude ověřován na dvou úsecích silnic I. třídy. Jedná se o silnici I/35 Býšť – Chvojenec v délce asi jednoho kilometru. Kilometrový úsek bude ověřován také na silnici I/11 v úseku Žamberk odbočka – Šedivec. Zkušební provoz bude zahájen od 1. srpna 2007. Jeho účinnost bude průběžně hodnocena. Celkově vyhodnocen bude projekt v závěru v příštího roku, kdy budou odborníci vycházet z policejní statistiky a evidencí Mysliveckého sdružení Býšť a Mysliveckého sdružení Lukavice - Letohrad. Do projektu je zapojen Pardubický kraj, odbor životního prostředí krajského úřadu, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti Jíloviště, Krajská myslivecká rada Pardubického kraje, Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Starostové z okolí Želivky vytvořili expertní tým. Budou požadovat kompenzace od státu

Okolí Želivky bylo před vybudováním přehrady jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Vysočiny. Od roku 1975, kdy byla stavba přehrady dokončena, byla ale oblast silně zanedbávána a nedostávalo se jí prakticky žádné podpory od státu. Důsledkem je nynější vylidňování a zpustlost celé lokality.

Společnost celý článek
12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová.

Společnost celý článek
2.12.

Ministr Vondra navštívil Vojenskou střední školu

Podle Vondry má vojenská střední škola své nezastupitelné místo v systému vzdělávání.

Společnost celý článek
15.9.

Asociace krajů ČR zasedala v Trojanovicích

Jednání rady se také zabývalo pořízením kolejových vozidel pro železniční regionální dopravu.

Společnost celý článek
30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting