Silný mráz komplikoval hašení hned několika požárů

20.1.

Silný mráz komplikoval hašení hned několika požárů

Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí. Toto všechno platilo i při následujících třech zásazích.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice
K požáru rodinného domu do Morašic vyjížděly v úterý 19. ledna v 21 hodin čtyři jednotky hasičů (profesionální z Přelouče a dobrovolné ze Zdechovic, Řečan nad Labem a Přelouče). Při příjezdu první jednotky na místo byl již celý rodinný dům v plamenech. V domě se v době požáru nikdo nenacházel. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 22.08 hodin. Hasiči poté nechali objekt odvětrat a bylo nutné dohasit všechna skrytá ohniska a rozebrat ohořelou konstrukci.  K likvidaci požáru došlo v 23.44 hodin. Na místě události zůstali dobrovolní hasiči až do ranní 9 hodiny. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na přívodním kabelu do domu a výše škody je předběžně stanovena na 700 tisíc korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí
Do Horní Čermné na Orlickoústecku směřovaly tři jednotky hasičů ve středu 20. ledna v 02.02 hodin. Došlo zde k požáru dřevěných briket a odpadu z nich v kotelně domu. Plameny a silný kouř ihned zaplnily celou kotelnu. Požár byl zlikvidován v 3.43 hodin. Hasiči postupně odvětrali zakouřený objekt a poté museli vynosit ohořelé věci mimo dům. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který majiteli udělil pokutu, a to proto, že lidé nedbali opatrnosti a porušili zásady bezpečného provozu tepelných spotřebičů. Nejen, že u kamen byly dřevěné brikety a jejich odpad, ale nad kotlem sušili i oděvy a boty. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim
V hale na výrobu pečiva v Chrudimi hořelo ve středu 20. ledna. Požár byl v 4.59 hodin oznámen na operační a informační středisko hasičů. Operační důstojník tak ihned na místo vyslal čtyři hasičské jednotky (profesionální z Chrudimi, dobrovolné z Chrudimi, Slatiňan a Topole). Po zjištění vzniku požáru halu opustilo 22 osob. Událost se obešla bez zranění. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 5.34 hodin. Budovu bylo nutné odvětrat, k tomu hasiči použili přetlakovou ventilaci. Pec se podařilo uhasit a hasiči museli sundávat z pásu formy na výrobu pečiva a ochlazovali samotný pás. Hasiči prozkoumávali termokamerou podhledy objektu a zjišťovali skrytá ohniska. K likvidaci požáru došlo v 9.47 hodin. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé z řad hasičů i policistů. Škoda byla předběžně 15 až 20 milionů korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy
Do Chornice vyjeli ve středu v 7.04 hodin profesionální hasiči z Moravské Třebové. Došlo zde k požáru oděvu na osobě, která uvnitř cisterny na fekál prováděla řezání plamenem. Muž utrpěl popáleniny a byl ihned letecky transportován do nemocnice.
Příčina vzniku požáru je nyní prošetřována.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

První poprázdninová diskuse s primátorem Demlem

Stejně jako při předešlé internetové diskusi je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů.

Společnost celý článek
4.6.

Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

„Podle zástupců Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Labe je situace v kraji stabilní. Pouze na Labi jsou zvýšené přítoky. Ani hasičský záchranný sbor doposud neřešil žádné povodňové škody a nemusel zapojit čerpadla na vodu,“ shrnul jednání hejtman Netolický.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
20.6.

Den Labe proběhl velkolepě

Páteční počasí pořadatelům přálo a program přilákal rekordní počet návštěvníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting