Šimkovy sady rozezní Lokomotiva

14.9.

Šimkovy sady rozezní Lokomotiva

V rámci Královéhradeckých krajských dožínek se každoročně na pódiích představují české kapely a interpreti. Minulý rok to byl například Janek Ledecký. Letos se návštěvníci mohou těšit na skupinu Schovanky nebo na zpěváka Petra Vondráčka s kapelou Lokomotiva. Skupina má od svého založení v roce 1994 na kontě nespočet koncertů, natočila čtyři desky, jmenovitě Strojek hodinový, Rokenrolové harašení, Tancuj trochu víc a Čtyři z vlaku a jazz. Název skupiny Lokomotiva krystalizoval z jiných podivných názvů. O tom, co je nového v kapele a jak se těší na vystoupení v rámci dožínek, jsme se zeptali frontmena kapely, zpěváka a skladatele Petra Vondráčka. Blíží se polovina září a s ní i Královéhradecké krajské dožínky, na které letos s kapelou Lokomotiva vystoupíte. Bude to Vaše první vystoupení v Hradci Králové nebo jste zde již vystupovali? „V Hradci Králové jsme vystupovali s klukama už nesčetněkrát. Už s Miloslavem Šimkem jsme tam absolvovali mnoho představení, a já tam relativně často moderuji různé akce. Jezdím tam moc rád, publikum bývá velmi milé.“ Co se Vám vybaví ve spojitosti s dožínkami? „Hlavně konec prázdnin a začátek školy. Ačkoliv je to v mém případě už dávno, stále je to první myšlenka, která mě ve spojitosti s dokončením sklizně napadá.“ V rámci dožínek se každoročně vyhlašují výsledky soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje, kde se prezentují místní výrobci. Vybaví se Vám nějaký produkt, který máte s tímto regionem spojený? „Momentálně mě napadnou pouze Hořické trubičky z nedalekého města, nebo kulajda, která ovšem pochází z podkrkonoší, což také není úplně z ruky.“   Co je nového v kapele Lokomotiva? Prozraďte nějaké plány v nejbližších měsících? „Plán zůstává jediný: Stále udržovat v povědomí českého národa existenci nádherné hudby zvané Rock and Roll, a to nově v rozšířeném složení spolu s vokalistkami a dechaři. V dubnu příštího roku chystáme ve Zlíně velký koncert alá Elvis na Havaji společně se zlínskou filharmonií.“ Kromě hudby se osobně věnujete i dalším aktivitám jako hraní nebo moderování. Co Vás čeká do konce tohoto roku? „Budu uvádět hudební pořad TO BYL NÁŠ HIT, což prezentuje 11 přímých TV přenosů, dále budu hrát v Karlínském divadle představení Vražda za oponou, v Plzni Fantoma Morrisvillu a samozřejmě nás s Lokomotivou čeká hodně koncertování.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.1.

Na silnici I/35 se převrátil nákladní automobil s cihlami. Odstraňování následků bylo náročné

Silnice v místě nehody byla namrzlá. Po dobu odstraňování následků kolize byla komunikace uzavřena.

Společnost celý článek
19.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
7.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě

18. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 7. do 9. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je pro zájemce k dispozici od úterý do čtvrtka.

Společnost celý článek
19.1.

Dopravu v pardubické nemocnici řídí strážníci

Rizikem úrazu hrozí padající namrzlý sníh ze střech, okapů a z ostatních částí budov a uklouznutí s následným pádem.

Společnost celý článek
12.10.

Dnes začíná 1. česko-slovenská filatelistická výstava

Pro české vystavovatele, jejichž exponáty jsou na počátku kvalifikačního postupu, je připravena kategorie Premiéra.

Společnost celý článek
26.1.

Česká komora inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting