Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

5.3.

Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

Pardubice zvolily při podpoře sociálních a zdravotních služeb víceleté financování. 84 projektů, které získaly dotaci města na rok 2019, tak má jistou podporu ve stejné výši i pro rok 2020.
„Systém víceletého financování je v souladu s Komunitním plánem města a má sloužit k zajištění jistoty a kvality stávající sítě služeb a odpovídajících podmínek pro poskytovatele. Těm má poskytnout větší finanční jistotu a usnadnit plánování rozpočtu při zajišťování sociálních a zdravotních služeb, které obyvatelé Pardubic potřebují. Klienti se pak nemusejí obávat, že o službu, kterou potřebují, kvůli nedostatku prostředků přijdou,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký, v jehož gesci je mimo jiné sociální politika města. „Z rozpočtu města jsme podpořili 84 projektů téměř 19 miliony korun, což je nejvíce finančních prostředků, které město na tuto oblast v prvním kole dotačního řízení kdy uvolnilo. Mohli jsme si to dovolit díky našemu rozpočtově zodpovědnému přístupu v minulých letech,“ objasnil náměstek Rychtecký.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Orkán si dá v Česku po týdnu repete

Dle sdělení Českého hydrometeorologického ústavu se na území republiky vrátí již dnes velmi silný vítr.

Společnost celý článek
19.6.

Evropský šampión FIA ETCC 2015 Michal Matějovský se vrací do Škoda Octavia Cupu. Pojede oba podniky v Mostě.

Jednatřicetiletý závodník již není na okruzích k vidění tak často jako v minulosti, kdy závodil v ETCC nebo Seat Leon Eurocupu a domov opouštěl na jaře a vracel se až na podzim. „Jsem ve fázi života, kde u mě má logicky práce přednost. Pracuji ve firmě Hesti, která mě i převážnou část mého závodního života podporuje, a tak ji to chci oplatit. S vedením firmy jsem dohodnutý, že pokud vše úspěšně zvládnu, budu se moci k motorsportu v rozumné podobě zase vrátit, ale určitě to nebude na úrovni jako v předchozích sezonách,“ vysvětluje Matějovský.

Společnost celý článek
6.5.

Zlato středem zájmu zloděje

Mladík by měl být vysoký okolo 180 cm, ve věku 20 – 25 let a mluví plynule česky, bez přízvuku.

Společnost celý článek
26.10.

Zájem českých a slovenských urbanistů o Mlýnský ostrov předčil všechna očekávání

Město Pardubice se rozhodlo uspořádat soutěž na novou koncepci tzv. Mlýnského ostrova formou soutěžního workshopu. „Tři týmy složené z urbanistů, krajinářských architektů, dopravních inženýrů a odborníků na vodní stavby budou během listopadu a prosince připravovat návrh budoucí podoby tohoto území,“ vysvětluje primátor města Pardubice Martin Charvát, který je rovněž jedním z porotců soutěže.

Společnost celý článek
1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat.

Společnost celý článek
13.1.

Silničáři slaví deset let

Letos je to právě deset let, kdy došlo ke sloučení čtyř okresních silničářských správ.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting