Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

3.2.

Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

Radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast životního prostředí Václav Kroutil se osobně účastnil kontroly svolané Českou inspekcí životního prostředí v areálu bývalého závodu Vitka Brněnec u Březové nad Svitavou. Při demoličních pracích tu pravděpodobně došlo k porušení stavebního zákona, zákona o vodách a zákona o odpadech. V podniku bývalé Vlněny pracovalo do roku 2007 na 1300 zaměstnanců a nyní je podnik v likvidaci. Vše komplikují nevyjasněné vlastnické vztahy k areálu, které řeší soud. „Při kontrole na místě bylo zjištěno, že demolice neprobíhá v souladu s původně schváleným projektem, ale ani v souladu se stavebním zákonem. Navíc u dolního areálu byla z neznámých důvodů demolice předčasně ukončena a řada poničených zdí trčí nezajištěně do volného prostoru. Celý areál se nachází v ochranném pásmu pitné vody a také v záplavovém území a zatím z něj nebyly odstraněny sudy s různými závadnými látkami. Navíc není vyloučeno, že mohla být narušena i statika komunikace, která je v majetku Pardubického kraje,“ popsal situaci radní Kroutil. Ze závěrů kontroly mimo jiné vyplynulo, že je třeba zabezpečit odpady před únikem do povrchových vod a že krajský úřad přezkoumá úřední postup v záležitosti provádění demolice. „Byl bych rád, kdybychom k odpovědnosti za porušování zákonů přiměli skutečné viníky,“ uvedl radní Václav Kroutil.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby

Na venkovních sportovištích i ve vnitřních sportovních halách bude opravdu živo. Pod taktovkou katedry tělovýchovy a sportu si budou moci návštěvníci zkusit tradiční i netradiční sporty

Společnost celý článek
9.10.

Městské slavnosti omezí dopravu v Pardubicích

Lampionový průvod se vydá centrem města a zastaví se na břehu Labe na sídlišti Závodu míru.

Společnost celý článek
13.1.

Hejtman ověřuje fungování jízdních řádů

Vlak byl přiměřeně obsazený, spoje na sebe navazovaly a cesta byla příjemná.

Společnost celý článek
5.9.

V Pardubickém kraji odevzdali lidé nejvíce použitých baterií a akumulátorů v republice

Pardubický kraj má jednu z nejhustších sítí sběrných míst na počet obyvatel. V kraji je celkem 1 112 sběrných míst a jedno tak připadá na 464 obyvatel.

Společnost celý článek
8.3.

Správní soud demolici vily neodložil

Lhůta, během níž má být stavba odstraněna, bude zhruba půlroční.

Společnost celý článek
22.2.

Má vlast 2010 zahájila v Poličce

Kromě koláčků se obec Telecí prezentovala i bohatou přehlídkou fotografií, kterou osobně připravil starosta Jaroslav Šimon.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting