Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

3.2.

Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

Situace ve Vitce Brněnec je i v hledáčku Pardubického kraje

Radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast životního prostředí Václav Kroutil se osobně účastnil kontroly svolané Českou inspekcí životního prostředí v areálu bývalého závodu Vitka Brněnec u Březové nad Svitavou. Při demoličních pracích tu pravděpodobně došlo k porušení stavebního zákona, zákona o vodách a zákona o odpadech. V podniku bývalé Vlněny pracovalo do roku 2007 na 1300 zaměstnanců a nyní je podnik v likvidaci. Vše komplikují nevyjasněné vlastnické vztahy k areálu, které řeší soud. „Při kontrole na místě bylo zjištěno, že demolice neprobíhá v souladu s původně schváleným projektem, ale ani v souladu se stavebním zákonem. Navíc u dolního areálu byla z neznámých důvodů demolice předčasně ukončena a řada poničených zdí trčí nezajištěně do volného prostoru. Celý areál se nachází v ochranném pásmu pitné vody a také v záplavovém území a zatím z něj nebyly odstraněny sudy s různými závadnými látkami. Navíc není vyloučeno, že mohla být narušena i statika komunikace, která je v majetku Pardubického kraje,“ popsal situaci radní Kroutil. Ze závěrů kontroly mimo jiné vyplynulo, že je třeba zabezpečit odpady před únikem do povrchových vod a že krajský úřad přezkoumá úřední postup v záležitosti provádění demolice. „Byl bych rád, kdybychom k odpovědnosti za porušování zákonů přiměli skutečné viníky,“ uvedl radní Václav Kroutil.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Mladé divadelní studio LAIK při Východočeském divadle hledá nové členy:

Doplňující konkurz do studia se uskuteční ve čtvrtek 16. června od 15.30 hodin na Malé scéně ve dvoře (vstup z Karloviny). Požadován bude přednes jedné básničky, monologu či lidové písně, nutný je i cvičební úbor a vhodná obuv na cvičení, tanec, pohyb.

Společnost celý článek
9.2.

Kradl s evropským zatykačem v zádech

Strážci zákona polapeného Slováka převezli na policejní služebnu k provedení nezbytných úkonů.

Společnost celý článek
25.5.

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Právě dokončená veřejně prospěšná stavba je obklopena dosud neupraveným zatravněným terénem.

Společnost celý článek
28.11.

Východní Čechy zaujaly na veletrhu v Lipsku možnostmi kempování

Tento veletrh je zacílen hlavně na aktivní turisty a zájem na naší expozici to potvrdil. „Lidé, kteří přicházeli k našemu stánku, se zajímali především o cykloturistiku, běžnou turistiku a kempování.

Společnost celý článek
21.12.

Staňte se symbolickými adoptivními rodiči

Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé.

Společnost celý článek
8.9.

Nové jedničky byznysu postupují do celorepublikového finále

Firmou roku Pardubického kraje je Papera, Živnostníkem roku se stal Jáchym Mimra.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting