Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Tento týden představili projektanti poslední verzi návrhu modernizace nádražní budovy v Ústí nad Orlicí. Náměstek hejtmana Jan Tichý vyjádřil nesouhlas s řešením, které nepočítá s využitím staré budovy. „Skanzen mezi kolejemi nechceme,“ uvedl náměstek Tichý. Potvrdil, že Pardubický kraj by přivítal, kdyby kulturní památka plnohodnotně sloužila lidem  v souvislosti s provozem železniční dopravy.      „Nepovažuji za nutné stavět novou výpravní budovu za miliony korun. Když se podařilo zachránit historickou budovu, tak by se měla co nejvíce využívat  jako zázemí pro provoz i cestující,“ uvedl Tichý.   Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny, nebo dopravní kanceláře včetně nezbytných technologií.   Při této příležitosti náměstek hejtmana upozornil na existující projekt firmy SUDOP, který již před lety počítal s využitím historické budovy a situoval kolejiště tak, aby objekt mohl být využíván pro provozní účely.        „Pardubický kraj má mimořádný zájem na tom, aby doprava na koridoru mezi Českou Třebovou a Pardubicemi byla co nejdříve vyřešena. Železnici považujeme za klíčovou v připravované koncepci dopravy,“ řekl před časem hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
12.11.

Univerzita Pardubice připravila speciální program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

V týdnu od 12. do 16. listopadu slaví státní svátek České republiky a připomíná historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu. Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.

Společnost celý článek
30.6.

Hradec Králové bude mít svůj svátek vína

Jiráskovými sady bude během celého dne znít jazz, blues, jazzfolk, kytara nebo flétna. O zábavu nepřijdou ani děti. Na nově postaveném hřišti pro ně budou připraveny soutěže.

Společnost celý článek
11.12.

Jmenování 53 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi dva profesoři z Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů třiapadesáti profesorům proběhne ve 12:00 hodin ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.

Společnost celý článek
16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund.

Společnost celý článek
19.6.

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting