Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Tento týden představili projektanti poslední verzi návrhu modernizace nádražní budovy v Ústí nad Orlicí. Náměstek hejtmana Jan Tichý vyjádřil nesouhlas s řešením, které nepočítá s využitím staré budovy. „Skanzen mezi kolejemi nechceme,“ uvedl náměstek Tichý. Potvrdil, že Pardubický kraj by přivítal, kdyby kulturní památka plnohodnotně sloužila lidem  v souvislosti s provozem železniční dopravy.      „Nepovažuji za nutné stavět novou výpravní budovu za miliony korun. Když se podařilo zachránit historickou budovu, tak by se měla co nejvíce využívat  jako zázemí pro provoz i cestující,“ uvedl Tichý.   Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny, nebo dopravní kanceláře včetně nezbytných technologií.   Při této příležitosti náměstek hejtmana upozornil na existující projekt firmy SUDOP, který již před lety počítal s využitím historické budovy a situoval kolejiště tak, aby objekt mohl být využíván pro provozní účely.        „Pardubický kraj má mimořádný zájem na tom, aby doprava na koridoru mezi Českou Třebovou a Pardubicemi byla co nejdříve vyřešena. Železnici považujeme za klíčovou v připravované koncepci dopravy,“ řekl před časem hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Pardubická ČEZ Aréna hostí poprvé v historii derby mezi týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové

Hokejový zápas mezi akademickými týmy univerzit začíná v 18 hodin v pardubické ČEZ Aréně. Po zápase čeká sportovní i univerzitní nadšence od 21 hodin v kongresovém centru Afi Paláce Pardubice afterparty, kde zahrají kapely Voxel, Rybičky 48, Smola a hrušky, Dukla vozovna a Sabrage.

Společnost celý článek
24.4.

Krajská podpora pomohla ostřetínským dobrákům k novému dopravnímu vozu

Na pořízení vozu přispěl v rámci své finanční podpory také Pardubický kraj, jehož hejtman Martin Netolický se akce osobně zúčastnil. Celková podpora kraje pro dobrovolné hasiče v regionu dosahuje pro letošní rok v rámci několika dotačních programů hranice 22 milionů korun.

Společnost celý článek
3.4.

Kraj vrací železniční škole v České Třebové zpět její lesk. Absolventi najdou uplatnění nejen u Českých drah

Otevření nových oborů, které školu ještě více přiblíží k železnici jako takové, je jednou z možností jak docílit zlepšení v některých poptávaných profesích s vazbou na železnici.

Společnost celý článek
2.3.

Ukliďme si svět

Životnímu prostředí na Pardubicku tak pomůže téměř 6,5 tisíce žáků základních a středních škol.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman dnes navštíví první krajské novorozence

Už o půl deváté dopoledne zamíří hejtman do Starého Města, kde se svými rodiči bydlí první narozené děvče.

Společnost celý článek
20.4.

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

Vůle obnovy pravidelných kontrolních dnů, jež pomohou kontrolovat situaci v čase, našla též jednomyslnou podporu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting