Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Tento týden představili projektanti poslední verzi návrhu modernizace nádražní budovy v Ústí nad Orlicí. Náměstek hejtmana Jan Tichý vyjádřil nesouhlas s řešením, které nepočítá s využitím staré budovy. „Skanzen mezi kolejemi nechceme,“ uvedl náměstek Tichý. Potvrdil, že Pardubický kraj by přivítal, kdyby kulturní památka plnohodnotně sloužila lidem  v souvislosti s provozem železniční dopravy.      „Nepovažuji za nutné stavět novou výpravní budovu za miliony korun. Když se podařilo zachránit historickou budovu, tak by se měla co nejvíce využívat  jako zázemí pro provoz i cestující,“ uvedl Tichý.   Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny, nebo dopravní kanceláře včetně nezbytných technologií.   Při této příležitosti náměstek hejtmana upozornil na existující projekt firmy SUDOP, který již před lety počítal s využitím historické budovy a situoval kolejiště tak, aby objekt mohl být využíván pro provozní účely.        „Pardubický kraj má mimořádný zájem na tom, aby doprava na koridoru mezi Českou Třebovou a Pardubicemi byla co nejdříve vyřešena. Železnici považujeme za klíčovou v připravované koncepci dopravy,“ řekl před časem hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.1.

Občanské poradny pomáhají v krizových situacích

Rada Pardubického kraje schválila pro tyto poradny souhrnnou částku 700 tisíc korun.

Společnost celý článek
17.6.

Provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka neměl patřičné povolení, od inspektorů ČIŽP dostal pokutu 120 tisíc korun

Společnost AGRICOL s.r.o., provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka, kde množství odebíraného mléka je větší než 200 t denně (v průměru za rok) dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové pokutu 120 tisíc korun. Bez příslušného integrovaného povolení 1provozoval v Poličce tři roky zařízení na úpravu a zpracování mléka a porušil tak zákon o integrované prevenci.

Společnost celý článek
25.8.

Pardubický kraj zvolí potřetí svůj mls

Spotřebitelská veřejnost ohodnotila na medailových příčkách například výrobky z pekárny Uhersko.

Společnost celý článek
31.1.

Nevěsta Pardubického světa

Ve středu 31. ledna končí fotosoutěž na téma Největší podoba s mým zvířátkem.

Společnost celý článek
1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
15.11.

Pardubice mají svůj Slavín

Cílem projektu je připomínat živým osobnosti, na které mohou být Pardubice hrdé. Hnacím motorem pro členy klubu bylo i to, že se na některých hrobech lidí, kteří si zaslouží všeobecnou úctu, objevily lístky s nápisem „k pronajmutí“, znak toho, že se k nim nikdo nehlásí a hrozí jim zánik. Informační tabule jsou již na starém i novém hřbitově a v urnovém háji v Jesničánkách a na hřbitově v Pardubičkách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting