Skauti otevřeli středisko krajského významu

25.4.

Skauti otevřeli středisko krajského významu

Skauti otevřeli středisko krajského významu

V den, kdy si připomínáme 100 let od založení českého skautingu, otevřeli členové této organizace v Pardubicích mimořádné středisko Vinice, které vzniklo za přispění evropských fondů. Za pomoc, kterou Pardubický kraj skautům poskytl, převzal dnes náměstek hejtmana Roman Línek Medaili skautské vděčnosti. „Sám jsem měl možnost ve skautu strávit alespoň ten krátký čas na konci 60. let, a proto vím, že heslo: Nechte své dítě VYRŮST VE SKAUTU má opravdu smysl,“ zavzpomínal Roman Línek a pokračoval: „Proto jsem byl rád, když jsme po požáru klubovny skautů v parku Na špici mohli organizaci vypomoct částkou 300 tisíc korun z krajského rozpočtu. Následně jsme je motivovali k vypracování evropského projektu, na který Pardubický kraj přispěl stejnou sumou. Vím, jak pro ně jako pro nevýdělečnou organizaci bylo obtížné sehnat spolufinancování projektu. O to větší radost mám z toho, že se v Pardubicích narodilo něco, co tu nemá obdoby a bez evropských prostředků by to nemělo šanci vzniknout. Nové středisko může plnit roli krajského významu na skautském poli.“ Velkou zásluhu na celém projektu má trojice statečných mužů - Jiří Jungr, Jiří Oborník a Petr Fiala. Dokázali se prokousat celou administrativou dotační politiky a strávili na projektu celých šest let. Dnes se mohli podělit o radost z dokončeného díla za necelých 40 milionů korun, z čehož více 33 milionů přišlo z Evropské unie a 3 miliony ze státního rozpočtu. Pomohly i město Pardubice a Pardubický kraj. „Projekt je sice téměř hotový, ale kámen ze srdce mi spadne až ode dneška za pět let, kdy doběhne lhůta udržitelnosti a my budeme moct říci, že se nám vše podařilo zprodukovat a uživit,“ řekl jeden z manažerů projektu Petr Fiala. Ve Skautském centru Vinice je dvanáct kluboven, jeden velký a jeden malý sál, potřebné zázemí a nechybí ani prostorné sklady. V okolí byly vysazeny nové stromy a další rostliny, které by celý areál měly časem více zazelenit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.7.

V ČR je možné staré elektro a baterie poslat k ekologické likvidaci zdarma balíkem, umožňuje to nová služba re:BALÍK

Pokud vysloužilé elektro váží více než dvacet kilogramů, lze k jeho odvozu z domova využít již tradiční služby Buď líný. V takovém případě si pro zabalený balík přijede přímo do domácnosti kurýrní služba. Jeden balík přitom může vážit maximálně padesát kilogramů. Této hmotnosti odpovídá například jedna starší televize, nebo tiskárna s monitorem. Služba zároveň nevylučuje odvoz více balíků než jeden.

Společnost celý článek
3.6.

Den Labe

Program 5. ročníku slavnostně zahájí již ve čtvrtek večer a pokračovat bude do sobotní noci.

Společnost celý článek
16.10.

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Vybraní studenti mají příležitost neformálně diskutovat o těchto názorech se zpravodajem.

Společnost celý článek
24.1.

Žáci a studenti odevzdali k recyklaci 4 667 kg baterií

Školáci a studenti v Pardubickém kraji odevzdali k recyklaci 4 667 kg použitých baterií. V rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se v kraji do 3měsíční sběrové kampaně zapojilo 64 škol. Nejvíce baterií v přepočtu na žáka vytřídili v Základní škole Vápno, a to 36,6 kg. Tato škola je zároveň v přepočtu baterií vybraných na žáka nejlepší v celé republice. Vedle samotného sběru baterií se děti ve školách učí, proč je důležité baterie třídit a recyklovat a jak tím chrání životní prostředí.

Společnost celý článek
17.9.

Kultovní seriál Lajna 2 exkluzivně v kinech CineStar

Úspěšný seriál Lajna se dočkal svého pokračování, druhá série startuje na Televizeseznam.cz už 24. září. Kdo se ale nemůže dočkat hlášek elitního hokejového kouče Luboše Hrouzka v podání Jiřího Langmajera nebo sexy Hany Vagnerové alias Denisky, může zhlédnout všechny díly nového seriálu 19. září od 19.00 hodin v kinech CineStar, kde se bude Lajna 2 promítat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting