Škody dosahují téměř 5 milionů korun.

15.12.

Škody dosahují téměř 5 milionů korun.

íPolicisté ze zdejší skupiny kybernetiky se v současné době zabývají čtyřmi případy nových typů internetových podvodů, kde celková škoda činí téměř pět milionů.

Oč se přesně jedná? Neznámý pachatel se prostřednictvím emailu vydává za majitele či jednatele společnosti a jako tento pošle účetní (případně pověřené osobě) email o tom, že má z firemního účtu uhradit poměrně velkou částku v eurech na nějaký účet.

Vytvořená emailová adresa je téměř podobná té originální – například originál Franta.Flinta@seznam.cz. a podvrh je FrantaFlinta@seznam.cz. Účetní si nevšimne, že vlastně komunikuje s jiným emailem a řídí se jeho pokyny.

V jednom případě použil neznámý pachatel úplně odlišnou adresu a pouze si nastavil podpisovou doložku, aby to vypadalo, že odesílatelem je majitel firmy.

Jedná se o velké částky, kde je většinou platba v Eurech a odchází na účty v Anglii. Informace o firmě (majitel, účetní) si pachatel zjistí na webových stránkách firmy. Navíc pachatelé používají služby, které znemožňují jejich dohledání, kdy stopy vedou třeba do Nigérie.

Obranou proti tomuto je, aby si dotyčný člověk, který zodpovídá za poslané peníze, vždy řádně zkontroloval, od koho přijímá pokyny k provedení platby a nejlépe každý takový pokyn realizoval až po telefonickém nebo osobním ověření od zadavatele požadavku.

Pokud je výše škody přes půl milionu korun, může pachateli hrozit trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Jaký bude festival Charitativní MIREK 2009?

Vítány jsou i příspěvky do plánované dražby - v roce 2008 jsme v rámci festiválku dražili keramické předměty.

Společnost celý článek
20.12.

Kraj připravil takzvané Seniorské obálky

Pardubický kraj se připojil k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí a nechal vytisknout takzvané Seniorské obálky. Jedná se o tiskopisy I.C.E. karta senior, které mohou osamoceně žijícím seniorům pomoci v tísni, v ohrožení zdraví, či života. Fungují už v řadě zemí světa a jsou dobrým pomocníkem při případném zásahu zdravotníků, policistů či hasičů.

Společnost celý článek
11.1.

Olympiáda dětí a mládeže 2018 je za dveřmi! Zahajovací ceremoniál v Pardubicích může navštívit každý

Účastníci budou bydlet a stravovat se převážně v domovech mládeže. Školy se podílejí také na cateringu pro účastníky i hosty olympiády.

Společnost celý článek
21.10.

Jarmila Janurová:

Od konkurence se lišíme nejen vlastní technologií výroby jedinečného těsta, ale i zcela originálními perníkovými dezerty.

Společnost celý článek
15.8.

Internisté vítají zvýšení příspěvku na kompenzační pomůcky

Senát s největší pravděpodobností změní pravidla pro poskytování příspěvku na kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené osoby. Nově by na příspěvek měli mít nárok i lidé s těžkým onemocněním srdce, plic a cév v nohách. „Internisté po této změně volají už roky. Často totiž lidé s těžkým onemocněním srdce, plic a cév mají tak závažné stavy, že opustit byt je pro ně opravdu velký problém,“ říká profesor interní medicíny, náměstek ředitele FN HK a senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc, který zákon bez dalších pozměňovacích návrhů podpoří.

Společnost celý článek
6.6.

Chrudim: Velkolepý pochod již podruhé

Sraz účastníků se koná u chrudimského zimního stadionu, tentokrát mezi 13. a 14. hodinou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting