Školáci se podívají „pod pokličku“

10.4.

Školáci se podívají „pod pokličku“

Vojta ze ZŠ Resslova byl prvním školákem, který prožil jeden den se zajímavou osobností města. Vybral si generálního ředitele EBA Jana Andrlíka. Na vlastní oči tak mohl vidět, jak funguje pardubické letiště. Další členové Dětského parlamentu stráví svůj den s osobností v nejbližší době.


„Jeden den s …“ je akce Dětského parlamentu města Pardubic, kdy žáci dostanou možnost vidět, jak věci fungují i z druhé strany, tak říkajíc pod povrchem. Nápad se zrodil na půdě Dětského parlamentu ze zvídavosti žáků. Pilotní projekt se uskuteční díky pochopení a souhlasu 19 ředitelů významných organizací města či jeho vedení. Půjde o běžný den primátorky města a jejich náměstků, tajemníka magistrátu, ředitele městské policie, akciových společností města, krajské knihovny, Českého rozhlasu Pardubice, divadla i některých vedoucích odborů z radnice. O své zážitky a zkušenosti se pak při závěrečné prezentaci podělí s dalšími dětmi,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

Žáci mají za úkol se na setkání vždy dopředu připravit, tedy vyhledat si informace o organizaci, do které půjdou, aby pak mohli lépe poznat, co vše její práce obnáší. Zajímavé pro žáky jsou i jednotlivé profese konkrétních organizací či systém jejich řízení a financování.  

Dětský parlament, v němž zasedají zástupci 16 pardubických základních škol, funguje v Pardubicích od roku 2001. Obměňuje se pravidelně se začátkem školního roku, kdy do něj pardubické ZŠ vysílají své zástupce, žáky druhého stupně. Tento poradní orgán rady města vznikl z potřeb žáků základních škol vyjadřovat se k aktuálním otázkám života v Pardubicích. Žáci - delegáti si sami vybírají témata, kterými se v průběhu roku zabývají. Podobně funguje i Studentský parlament a Rada seniorů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

100 000. divák roku 2007 ve Východočeském divadle Pardubice

Byla jím nic netušící Jana Šlechtová z Pardubic, která seděla na II. balkóně v 5. řadě na sedadle číslo 78.

Společnost celý článek
27.4.

Ředitel Milan Janecký z Litomyšle je manažerem roku

Vítězství Milana Janeckého pak samozřejmě potěšilo i zřizovatele školy, v jejímž čele stojí, Pardubický kraj.

Společnost celý článek
17.5.

Den pro rodinu se zaměřil na děti a seniory

Na náměstí bylo připraveno také plno her a soutěží pro děti všech věkových kategorií, ale i pro odvážné rodiče či prarodiče.

Společnost celý článek
16.2.

Novinka táhne. O cvičení v nové tělocvičně na porodnici Pardubické nemocnice je velký zájem

Cvičení pro těhotné ženy samozřejmě není žádnou novinkou. Ovšem ojedinělé je místo, kde lekce v Pardubické nemocnici probíhají. Útulná tělocvična byla vybudována přímo v pavilonu porodnicko-gynekologické kliniky. „Žádná jiná klinika v Česku nenabízí těhotenský tělocvik přímo na svém pracovišti,“ upozornil přednosta Košťál.

Společnost celý článek
27.3.

Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. V Pardubickém kraji bylo podáno dohromady 18 projektů. Do celostátního kola postupují Moravská Třebová, Semanín, Krouna. Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 3. dubna 2017 v Hradci Králové.

Společnost celý článek
24.3.

Pardubice: tři řidiči, třikrát alkohol

Lékař záchytky rozhodl, že se pán vyspí u nich.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting