Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

8.6.

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

Na stavebním úřadu pardubického magistrátu bude od pondělí 11. do středy 13. června chybět zhruba polovina úředníků. Nebude tedy moci poskytnout klientům takový rozsah služeb jako obvykle. V případě, že se občan bez služby „svého“ úředníka neobejde, měl by cestu na stavební úřad o několik dní odložit. Od čtvrtka 14. června již bude stavební úřad fungovat v normálním režimu. „Zhruba polovina zaměstnanců se od pondělí do středy účastní školení k připravované novele stavebního zákona, která by měla být účinná od 1. ledna 2013. Prakticky to znamená, že klient nemusí v těchto třech dnech na úřadě najít pracovníky, kteří mají na starost lokalitu, které se záležitost, kterou chce vyřídit, týká. Přítomní úředníci samozřejmě přijmou žádosti, pomohou s jejich vyplněním a podobně, ale nebudou schopni poskytnout další služby vázané na znalost místních poměrů,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal. Zatímco v minulých letech měly městské obvody vlastní stavební úřady, od 1. ledna letošního roku je celá agenda soustředěna v jednom. Cílem sloučení bylo zkvalitnění služeb a dosažení jednotnosti v posuzování konkrétních záležitostí či v požadavcích úředníků na klienta. Pracovníci stavebního úřadu mají rozdělenou působnost na konkrétní území města, které tudíž dobře znají. Klient se „svým“ úředníkem jedná o své záležitosti po dobu celého řízení, například od podání žádosti o stavební povolení až po kolaudaci. Ví tedy, na koho se obracet a úředník také nese zodpovědnost v případě pochybení úřadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.12.

Spalovna „vytáhla“ lidi z tepla svých domovů

Petici proti spalovně podepsalo více než 47 tisíc lidí.

Společnost celý článek
19.12.

Jak…správně reklamovat a nenechat se při tom odbýt

Běžte nákup reklamovat. Právo na reklamaci máte za všech okolností, tak se nebojte ho využít.

Společnost celý článek
25.2.

České firmy si přejí teambuildingové akce na míru. A to třeba i ve speciálním jedoucím vlaku

Zahrát si je může jak celá firma, tak třeba jen lidé z jednoho oddělení. V kurzu jsou nyní ty připravované na míru, a především konající se na netradičních místech a chybět nesmí živí herci. I proto agentura Promoteri.eu přišla s první a jedinou týmovou únikovou hrou v ČR odehrávající se v rozjetém vlaku. Ta efektivně podporuje týmového ducha a představuje netradiční privátní teambuilding, o kterém se ve firmě bude ještě dlouho mluvit.

Společnost celý článek
17.6.

Podorlický region se připravuje na Čermenské slavnosti

Čermenské slavnosti se konají pravidelně od roku 1989 jako nesoutěžní přehlídka českých i zahraničních folklorních souborů pod záštitou Pardubického kraje a Folklorního sdružení ČR.

Společnost celý článek
23.10.

Závodiště již v prosinci nabídne zimní radovánky

Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz jsou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.

Společnost celý článek
22.5.

Karlovarský festival boří bariéry. Letos dvojnásobně!

Kino bez bariér a Konto BARIÉRY – dva projekty, které na letošním 42. Mezinárodním filmovém festivalu spojí své síly.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting