Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

8.6.

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

Na stavebním úřadu pardubického magistrátu bude od pondělí 11. do středy 13. června chybět zhruba polovina úředníků. Nebude tedy moci poskytnout klientům takový rozsah služeb jako obvykle. V případě, že se občan bez služby „svého“ úředníka neobejde, měl by cestu na stavební úřad o několik dní odložit. Od čtvrtka 14. června již bude stavební úřad fungovat v normálním režimu. „Zhruba polovina zaměstnanců se od pondělí do středy účastní školení k připravované novele stavebního zákona, která by měla být účinná od 1. ledna 2013. Prakticky to znamená, že klient nemusí v těchto třech dnech na úřadě najít pracovníky, kteří mají na starost lokalitu, které se záležitost, kterou chce vyřídit, týká. Přítomní úředníci samozřejmě přijmou žádosti, pomohou s jejich vyplněním a podobně, ale nebudou schopni poskytnout další služby vázané na znalost místních poměrů,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal. Zatímco v minulých letech měly městské obvody vlastní stavební úřady, od 1. ledna letošního roku je celá agenda soustředěna v jednom. Cílem sloučení bylo zkvalitnění služeb a dosažení jednotnosti v posuzování konkrétních záležitostí či v požadavcích úředníků na klienta. Pracovníci stavebního úřadu mají rozdělenou působnost na konkrétní území města, které tudíž dobře znají. Klient se „svým“ úředníkem jedná o své záležitosti po dobu celého řízení, například od podání žádosti o stavební povolení až po kolaudaci. Ví tedy, na koho se obracet a úředník také nese zodpovědnost v případě pochybení úřadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.1.

Daně z nemovitostí letos jinak

Od letošního roku mají obce podle zákona možnost zvednout daň z nemovitosti až na pětinásobek dosavadní výše.

Společnost celý článek
17.4.

Jeden svět pomáhá nemocným

EB je velice vzácné genetické onemocnění, kterým trpí v Evropě asi 30 tisíc pacientů, v ČR pak kolem 120 lidí.

Společnost celý článek
21.9.

Turnaj osobností pomůže dobré věci

Dobrovolník z Olympijského parku Pardubice 2016 Ondřej Mach dnes dorazil na pardubickou radnici, kde si převzal šek na 10 000 korun.

Společnost celý článek
30.7.

Druhý odsouzený řidič ve Francii získal práci přes Bazoš

Druhý řidič odsouzený ve Francii za údajné pašování migrantů pochází z Karlovarska a jmenuje se Luděk Vaculík. Podle svých slov reagoval s dalšími šesti českými občany na inzerát na webu bazos.cz, kde nabízeli letní brigádu řidičům s oprávněním nad 7,5 tuny. Mělo se jednat o převoz nábytku z Belgie do Londýna. Peníze měl řidič dostat po dokončení jízdy.

Společnost celý článek
7.11.

Den zdraví přinesl tucet nových dárců krve a nabídl užitečné informace o prevenci

Co dělat, když chci skončit s kouřením? Je moje pigmentové znaménko v pořádku? Jak se stravovat, abych žil zdravě? Tyto a spousta dalších otázek v průběhu dnešního dne přivedly řadu lidí do Pardubické nemocnice. A dostali na ně i odpovědi. Pro veřejnost se zde konal Den zdraví, který nabídl řadu preventivních vyšetření a poraden.

Společnost celý článek
27.6.

Podnikatelé v aglomeraci odstartovali své první projekty

Úvodní vlna podnikatelů z území Hradecko-pardubické aglomerace již získala peníze na své projekty a zahájila jejich realizaci. Celkově Řídicí výbor ITI podpořil jedenadvacet projektových záměrů s celkovou dotací z Evropské unie ve výši 273 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting