Školku ve Starých Čívicích čeká kolaudace

8.8.

Školku ve Starých Čívicích čeká kolaudace

Těsně před dokončením je nová mateřská škola ve Starých Čívicích. První děti přivítá toto předškolní zařízení v září. Nahradí tak starou mateřskou školu, která již nestačila kapacitou a nevyhovovala ani hygienickým normám. V novém objektu zároveň najde místo i veřejná knihovna. „V polovině srpna čeká školku kolaudace, v září zahájí provoz,“ řekla vedoucí oddělení investic pardubické radnice Helena Kubů. Výstavba mateřské školy, která má kapacitu 50 míst, přišla město na více než 20 milionů korun. Investice byla rozdělena do dvou let. „Peněz nemáme nazbyt, ale v této lokalitě je mateřská škola potřebná. Lze očekávat, že ve Starých Čívicích bude přibývat rodin s dětmi, neboť se zde dobře rozjíždí bytová výstavba. Navíc v průmyslové zóně pracuje řada žen a ty jistě uvítají možnost dávat děti do školky nedaleko svého pracoviště,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Výstavba mateřské školy ve Starých Čívicích je největší pardubickou investicí do školství v letošním roce. Většina ostatních škol a školských zařízení se musí spokojit s běžnou údržbou.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.1.

Primátor a starostové míří do Senátu

Spalovnu chce nedaleko Pardubic vybudovat česko-rakouská společnost AVE CZ. Pár metrů od bytové zástavby.

Společnost celý článek
29.11.

Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď. Výsledkem je projekt s názvem Arts for Business & Business for Arts, jehož cílem je nabídnout prostor k navázání možné spolupráce mezi oběma sférami a rozvíjet kreativní prostředí. „Myšlenka pr

Společnost celý článek
21.1.

Vzduchem létaly popelnice

Sám, dobrovolně vyčkal na místě činu do příjezdu hlídky městské policie.

Společnost celý článek
13.2.

Silvestr: rekordní počet ztracených štěňat

Podle statistik Psího detektiva se za rok 2016 ztratilo 395 zvířat ve Středočeském kraji a tímto počtem si drží kraj svoje prvenství v rámci celé republiky. Na druhém místě je pak kraj Moravskoslezský s počtem 197 zvířat a následuje ho kraj Jihomoravský s počtem 177 ztracených zvířat. Nejméně ztracených zvířat hlásí kraj Karlovarský s počtem 37 zvířat.

Společnost celý článek
26.3.

Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

Co se týká dalších ročníků, tak ještě nevíme, jestli se na opravené třídě Míru bude moc cyklistické kritérium konat. Pokud by to nešlo, budeme hledat možnosti v jiných částech města.

Společnost celý článek
17.2.

Odměna pro dva nálezce stříbrného pokladu

V daném místě kdysi stávala tvrz, dvůr byl však silně poškozen pozdějšími přestavbami a využitím pro JZD.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting