SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

22.2.

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

Strážníci pardubické městské policie projdou školením o službách poskytovaných osobám v krizi a bez přístřeší na území města a osobně se seznámí se zaměstnanci azylových domů. „Během čtyř prezentací budou všichni strážníci seznámeni s činností azylových domů, noclehárny a nízkoprahového denního centra. Získané znalosti by měly přispět k lepší spolupráci a komunikaci obou našich institucí“ uvedla Jana Koupilová, vedoucí divize Osoby bez přístřeší z občanského sdružení SKP-CENTRUM. Lidé bez domova jsou problematickou skupinou a vyžadují specifický přístup. Znalostí způsobu a podmínek služeb, které mohou využívat a efektivní komunikací policistů se sociálními pracovníky je možné vyřešit mnohou situaci dříve, než se z ní stane opravdový problém . „Vzájemná spolupráce se zaměstnanci občanského sdružení SKP – CENTRUM je z pohledu městské policie velmi žádoucí. S lidmi bez domova se městští strážníci pracovně setkávají často, pomáhají řešit nejen problémy s nimi, ale i jejich problémy,“ uvedl Pavel Čejka, zástupce ředitele Městské policie Pardubice. „Strážníci a sociální pracovníci si zřejmě navzájem poskytnou i telefonní čísla mobilních telefonů, aby pracovník operačního střediska Městské policie Pardubice mohl v krizových situacích přímo kontaktovat zaměstnance SKP–CENTRUM. Budou-li strážníci podrobně seznámeni s tím, kam se obrátit a co může které sociální zařízení poskytnout, usnadní a zkvalitní to jejich službu“ dodal Čejka. SKP-CENTRUM a městská policie na pardubických ulicích dlouhodobě pracují se stejnou cílovou skupinou, totiž s osobami bez přístřeší.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.7.

Ambasáda v Tbilisi podporuje krajské aktivity v gruzínských regionech

Pardubický kraj je v současné době jediným českým regionem, který uspěl s žádostí v rámci dotačního titulu České rozvojové agentury.

Společnost celý článek
15.10.

Selské trhy v areálu Pivovaru Pardubice začínají tuto sobotu

Podobné trhy se v současné době začínají konat po celé republice, ale Pardubice zatím poněkud zaostávají.

Společnost celý článek
18.3.

Zlatý erb opět získal Lanškroun – letos dokonce dvakrát

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

Společnost celý článek
4.6.

Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

Ambulantní péče Domu na půli cesty v Pardubicích v novém čase a sice v pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 12 do 17 hodin.

Společnost celý článek
12.7.

Obyvatel domova důchodců se chová nevybíravě ke svým spolubydlícím.

Policisté proto uvedený skutek evidují jako přestupek proti občanskému soužití.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting