SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

22.2.

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

Strážníci pardubické městské policie projdou školením o službách poskytovaných osobám v krizi a bez přístřeší na území města a osobně se seznámí se zaměstnanci azylových domů. „Během čtyř prezentací budou všichni strážníci seznámeni s činností azylových domů, noclehárny a nízkoprahového denního centra. Získané znalosti by měly přispět k lepší spolupráci a komunikaci obou našich institucí“ uvedla Jana Koupilová, vedoucí divize Osoby bez přístřeší z občanského sdružení SKP-CENTRUM. Lidé bez domova jsou problematickou skupinou a vyžadují specifický přístup. Znalostí způsobu a podmínek služeb, které mohou využívat a efektivní komunikací policistů se sociálními pracovníky je možné vyřešit mnohou situaci dříve, než se z ní stane opravdový problém . „Vzájemná spolupráce se zaměstnanci občanského sdružení SKP – CENTRUM je z pohledu městské policie velmi žádoucí. S lidmi bez domova se městští strážníci pracovně setkávají často, pomáhají řešit nejen problémy s nimi, ale i jejich problémy,“ uvedl Pavel Čejka, zástupce ředitele Městské policie Pardubice. „Strážníci a sociální pracovníci si zřejmě navzájem poskytnou i telefonní čísla mobilních telefonů, aby pracovník operačního střediska Městské policie Pardubice mohl v krizových situacích přímo kontaktovat zaměstnance SKP–CENTRUM. Budou-li strážníci podrobně seznámeni s tím, kam se obrátit a co může které sociální zařízení poskytnout, usnadní a zkvalitní to jejich službu“ dodal Čejka. SKP-CENTRUM a městská policie na pardubických ulicích dlouhodobě pracují se stejnou cílovou skupinou, totiž s osobami bez přístřeší.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.7.

Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den!

Byl bych velice rád, kdyby náš syn Tobiáš mohl slavit svátek podle kalendáře jako ostatní děti.

Společnost celý článek
27.3.

Vrah babičky dostal 12,5 roku

Podle znalců měl mít v krvi asi 4 promile alkoholu. Pozůstalým se za svůj čin před soudem omluvil.

Společnost celý článek
13.11.

Loterie Super soboty v OC Futurum opět po roce přinese výhry za více než milion

Do loterie, která bude probíhat po dobu devíti týdnů, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 17. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

Společnost celý článek
14.12.

Školení pro starosty v režii Pardubického kraje budou pokračovat

Pro letošní rok skončila série školení pro starosty, které pořádá Pardubický kraj, zcela zaplněným sálem na přednášce Starosta obce – jak nebýt ohrožený druh Jany Zwyrtek Hamplové. S touto podporou vzdělávání starostů, kterou před dvěma lety iniciovala radní Hana Štěpánová, chce Pardubický kraj pokračovat i v příštím roce.

Společnost celý článek
24.11.

Lékaři Pardubické nemocnice se představí na Dnech zdraví v Domě techniky

Ve dnech 24. až 26. listopadu 2016 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční odborná výstava Dny zdraví. Koná se pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a jedním z partnerů je Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting