SKP-CENTRUM pořádá Dny bezdomovectví

10.12.

SKP-CENTRUM pořádá Dny bezdomovectví

SKP-CENTRUM pořádá Dny bezdomovectví

Ve čtvrtek 6. prosince 2007 proběhl na půdě Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích seminář určený pro širokou veřejnost a zaměřený na problematiku bezdomovectví. Se svými příspěvky zde vystoupili zástupci zařízení, která poskytují pomoc a podporu lidem bez domova, zástupci městské policie a Mgr. Jan Mandys z Magistrátu města Pardubic, který pohovořil o dopadech bezdomovectví na zdraví. V rámci zajímavého semináře byl vyčleněn prostor i pro diskuzi. „Dny bezdomovectví jsou příležitostí ke komunikaci problémů a příběhů lidí bez domova, které všichni potkáváme denně na ulici. Jsou příležitostí ke komunikaci těch, kdo s bezdomovectvím pracují a těch, kdo se s ním setkávají“ uvedl Miroslav Špaček, vedoucí azylového domu pro muže, provozovaného sdružením SKP-CENTRUM. „Dny bezdomovectví“ pokračují 12. prosince od 17.00 hodin v Divadle Exil. Zde bude kromě několika životních příběhů osob bez přístřeší připraveno herecké představení pražské divadelní společnosti Ježek & Čížek a rovněž živá hudební produkce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.10.

Emeritní primář Iserle oslaví 95. narozeniny

Doc. Iserle vedl zdejší oční oddělení 23 let až do roku 1984, kdy ho na pozici primáře vystřídala jeho žákyně, MUDr. Anna Voženílková. Na oddělení však působil i nadále až do konce ledna 1996. Poté pracoval v privátní ordinaci.

Společnost celý článek
31.5.

Studánecký les se mění v příjemné místo

Projekt přeměny lesa vznikl na základě studie, do jejíž přípravy městský obvod zapojil obyvatele přilehlých lokalit. Celkové náklady na 1. etapu projektu činily 1,737 milionu korun. Téměř 119 tisíc korun uvolnilo z vlastního rozpočtu město, zbytek, tedy asi 1,618 milionu, pokryla dotace z Programu rozvoje venkova.

Společnost celý článek
26.3.

Světový den divadla

Národní střediska Mezinárodního divadelního ústavu již od roku 1962 slaví 27. březen jako Světový den divadla. Jeho smyslem a cílem je vést divadelníky na jevištích i obecenstvo v sálech k zamyšlení nad posláním a úlohou divadla.

Společnost celý článek
16.11.

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

Diskuse začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí.

Společnost celý článek
16.7.

Kanál? Šetříme přírodu i peníze

„Možnost, aby ze zákona měl kdokoliv možnost brzdit dlouhodobě jakýkoliv projekt, je špatná."

Společnost celý článek
29.5.

Porodnice PKN patří mezi pět nejžádanějších v ČR

Porodnice v Pardubické krajské nemocnici je nejvytíženější v rámci kraje. V loňském roce se v ní narodilo 1519 dětí. „Obecně v České republice se snižuje porodnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting