SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

21.7.

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

O půl roku odloží občanské sdružení SKP-CENTRUM svůj plán vybudovat v Hlinsku nízkoprahový klub. Pro tento rok se totiž nepodařilo zajistit finanční prostředky na jeho provoz. „Nabídka vybudovat v Hlinsku nízkoprahový klub pro děti a mládež přišla ve chvíli, kdy již byly finanční prostředky na rok 2008 na národní a krajské úrovni rozděleny. Zkoušeli jsme sehnat alespoň pro část roku peníze jiným způsobem, ale protože v současné době investujeme do výstavby domu s respitní péčí v Horním Jelení, naše hospodaření by přechodnou nejistotu neuneslo“ vysvětluje Leoš Malina, zástupce ředitele SKP-CENTRUM, občanského sdružení v likvidaci. SKP-CENTRUM připravuje projekt Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Hlinsku 2009 do dotačního řízení, které bude vyhlášeno na podzim tohoto roku Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Pardubickým krajem. Koncem letošního roku bude rovněž dokončena stavba v Horním Jelení a sdružení bude moci věnovat čas a prostředky dalšímu rozšiřování své činnosti. „SKP-CENTRUM bude působit od 1. ledna 2009 jako obecně prospěšná společnost. Nyní procházíme procesem likvidace občanského sdružení, což zní sice hrozně, ale v podstatě se jedná o nutné formální úkony směřující ke změně právní formy, které po nás vyžaduje zákon. Transformace na obecně prospěšnou společnost přinese jistější právní prostředí pro námi poskytované služby“ doplňuje Leoš Malina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.10.

V AFI Paláci se Den seniorů vydařil

Obdivuji všechny aktivní seniory a dnešní odpoledne je jen malým poděkováním všem, kteří předávají své zkušenosti dalším generacím.

Společnost celý článek
1.4.

Hasiči denně likvidují požáry trávy

Jeden z takových požárů se odehrál například v Přelouči, kde majitel uklízel po zimě zahradu.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubice se představují na Hradě

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu svou architekturu a přístup k ní. V úterý 8. října město představí na pražském náměstí Republiky v rámci projektu Dny měst v Praze svou kulturu a tradice. Obě akce jsou součástí letošního ročníku Architecture Week.

Společnost celý článek
15.1.

Erasmus+ byl představen i v Pardubickém kraji

Mladí lidé, kteří v jiné zemi již studovali nebo v ní absolvovali odbornou přípravu, mají větší šanci uplatnit se na evropském trhu práce,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová.

Společnost celý článek
13.12.

Pět let burzy filantropie - dobročinnou myšlenku oceňují doma i v zahraničí

A Koalice nevládek Pardubicka začala svůj závazek naplňovat ještě v letošním roce. V listopadu 2016 začala realizovat projekt na vylepšování burzy a její šíření do dalších krajů České republiky.

Společnost celý článek
11.11.

V tunelu Hřebeč došlo k tragédii

V silničním tunelu Hřebeč došlo včera 10. listopadu k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting