SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

21.7.

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

O půl roku odloží občanské sdružení SKP-CENTRUM svůj plán vybudovat v Hlinsku nízkoprahový klub. Pro tento rok se totiž nepodařilo zajistit finanční prostředky na jeho provoz. „Nabídka vybudovat v Hlinsku nízkoprahový klub pro děti a mládež přišla ve chvíli, kdy již byly finanční prostředky na rok 2008 na národní a krajské úrovni rozděleny. Zkoušeli jsme sehnat alespoň pro část roku peníze jiným způsobem, ale protože v současné době investujeme do výstavby domu s respitní péčí v Horním Jelení, naše hospodaření by přechodnou nejistotu neuneslo“ vysvětluje Leoš Malina, zástupce ředitele SKP-CENTRUM, občanského sdružení v likvidaci. SKP-CENTRUM připravuje projekt Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Hlinsku 2009 do dotačního řízení, které bude vyhlášeno na podzim tohoto roku Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Pardubickým krajem. Koncem letošního roku bude rovněž dokončena stavba v Horním Jelení a sdružení bude moci věnovat čas a prostředky dalšímu rozšiřování své činnosti. „SKP-CENTRUM bude působit od 1. ledna 2009 jako obecně prospěšná společnost. Nyní procházíme procesem likvidace občanského sdružení, což zní sice hrozně, ale v podstatě se jedná o nutné formální úkony směřující ke změně právní formy, které po nás vyžaduje zákon. Transformace na obecně prospěšnou společnost přinese jistější právní prostředí pro námi poskytované služby“ doplňuje Leoš Malina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.6.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zahájili záchranu 7 000 let staré studny

Odborníci z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice dnes zahájili práce, které povedou k uchování studny staré více než 7 000 let. V Evropě unikátní pravěkou dřevěnou stavbu archeologové zajistili loni při stavbě silnice D35. Celý proces konzervace bude restaurátorům trvat více než 10 měsíců a spotřebují na něj asi 600 kilogramů cukru.

Společnost celý článek
20.4.

Střet generací!

Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné - důchodci. Jejich protivníci jsou mládež, vysoké ceny a schody.

Společnost celý článek
26.2.

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů.

Město má plán, jak vzkřísit letní stadion u Tyršových sadů.Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
6.5.

Hasičskému sportu patřil poslední dubnový víkend ve Skutči.

Zahájení se zúčastnila i radní Pardubického kraje pro investice a majetek Ludmila Navrátilová, která nad kláním hasičů převzala záštitu, a starosta města Skutče Pavel Novotný.

Společnost celý článek
8.5.

Poslední sobotu v červnu, 24.6.2017, se přírodní svojšický areál již po druhé promění v domov všech fanoušků rockové hudby.

Začátek akce je ve 14,00 hod., vstup do areálu bude umožněn o hodinu dříve. Pro návštěvníky bude připraven dostatek parkovacích míst s možností stanování zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting