Skutečský hudební festival zahájil předprodej vstupenek

29.12.

Skutečský hudební festival zahájil předprodej vstupenek

Skutečský hudební festival zahájil předprodej vstupenek

Skutečský festival klasické hudby proběhne v tomto třetím největším městě chrudimského okresu již posedmé. A také tentokrát slibuje nadmíru atraktivní program. Dosud pravidelný květnový termín se mění a v pořadí již VII. ročník připravovaného festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč proběhne od 14. března do 11. dubna 2010. Festival slavnostně zahájí 14. března houslový recitál Gabriely Demeterové a Komorní filharmonie Pardubice, která dále uvede Requiem V. J. Tomáška. Klavírním recitálem se skutečským představí Martin Vojtíšek. Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem uvede Lehárovu Veselou vdovu. Jedním z programových vrcholů bude galakoncert Dagmar Peckové a Vojtěcha Spurného. V prostředí kostela provede vynikající soubor Musica Florea Stabat Mater A. Vivaldiho. Stvoření F. J. Haydna uvede v kostele v sousedním Hlinsku v Čechách se smíšenými sbory (Projektchor Marktkirche Wiesbaden a Rastislav Blansko) Filharmonie Hradec Králové. Slavnostní zakončení 11. dubna bude patřit opeře A. Dvořáka Rusalka, se kterou do Skutče přijede Divadlo J. K. Tyla Plzeň. „Program připravovaného VII. ročníku je opět velmi atraktivní. Doufáme proto, že k nám zavítají další noví návštěvníci z celého Pardubického kraje i z ostatních regionů. V letošním roce navíc poprvé nabízíme možnost zakoupit si cenově zvýhodněné festivalové abonmá, kterým si zajistíte stálé místo v sále kulturního klubu i volný vstup na všechny festivalové koncerty. Abonmá se může stát rovněž krásným vánočním dárkem,“ uvedl starosta Skutče Pavel Novotný, který je současně programovým ředitelem festivalu. Předprodej vstupenek na VII. ročník hudebních slavností byl Městském úřadě ve Skutči zahájen již 15. prosince a nově je v prodeji rovněž cenově zvýhodněné abonmá. Skutečský festival je pravidelně podporován Ministerstvem kultury ČR a Pardubickým krajem. Podrobné informace získají zájemci na webových stránkách města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.3.

Den D 2010: hlasovat můžete až do neděle

Letošní ročník galavečera Den D 2010 se uskuteční v neděli 14. března od 16 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Společnost celý článek
10.12.

Bez hranic ve výtvarném světě

Cílem projektu je podpora kulturní rozmanitosti a odstraňování předsudků a bariér mezi nimi.

Společnost celý článek
24.10.

Hrozí mu až tři roky ve vězení.

Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledky 1,8 a 1,82 promile, dále motocykl nebyl registrován v evidenci vozidel a nakonec samotný řidič není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění pro daný motocykl.

Společnost celý článek
6.12.

Od 1. prosince úřaduje Ježíšek na Božím Daru

Měsíc před Vánoci se zde začínají hromadit pohledy a vánoční přání z celého světa.

Společnost celý článek
26.6.

Pardubické sloupy veřejného osvětlení budou sloužit integrovanému záchrannému systému

V průběhu příprav provedli geodeti zápis čísel stožárů do digitálních map a připravenou databázi předali integrovanému záchrannému systému.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting