Skvělý výkon předvedl profesionální hasič Martin Trojan na pražském maratonu v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek

11.5.

Skvělý výkon předvedl profesionální hasič Martin Trojan na pražském maratonu v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek

Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se o víkendu zúčastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě. Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci více než 70 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartoval výstřelem primátora města Prahy ze Staroměstského náměstí, závodníci za sebou nechali slavný orloj a vydali se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhli přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochali se výhledem na majestátní Pražský hrad.


Celkem se závodu účastnilo 10 600 závodníků. Martin Trojan se na tento závod připravoval půl roku. Martin Trojan s číslem 632 běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrován v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek, kterou vyhrál a získal tak první místo!
Martin Trojan doběhl v nádherném čase 2:46:23 hodin a skončil v celkovém pořadí na 55. místě. V celosvětovém maratonu skončil Martin Trojan jako dvaadvacátý Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Místní referendum o členění Pardubic proběhne 13.června

Pardubice jsou v současné době rozděleny na osm městských obvodů. O vhodnosti a nákladnosti tohoto uspořádání diskutují politici již několik let, shodu však zatím nenašli. Proto se rozhodli uspořádat referendum a dát tak občanům možnost zapojit se do rozhodování přímo.

Společnost celý článek
18.10.

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři.

V korunách stromů se tak stále nachází množství suchých a ulámaných korun borovic a větví, které hrozí pádem.

Společnost celý článek
16.6.

Farmářské slavnosti ovládnou Slavětín nad Metují

Čeká zde na vás jelení farma, klokan, kulturní program, aktivity pro děti či dobroty od místních farmářů.

Společnost celý článek
16.3.

Obratnost a sílu malých sportovců prověří v OC Futurum sobotní Kids Gladiator Race nanečisto

Gladiator Race nanečisto v královéhradeckém centru Futurum si malí sportovci budou moci vyzkoušet nadcházející sobotu mezi 11. a 17. hodinou. Autentickou atmosféru závodů navodí série překážek a pohybových stanovišť. Akce se koná ve spolupráci s organizací Sportvisio, vstupné je zdarma.

Společnost celý článek
25.11.

Město se obléká do svátečního hávu

Řezané vánoční stromy jsou, stejně jako v minulých letech, dary, které město dostává od soukromých osob.

Společnost celý článek
7.9.

Pardubice cvičí na stoletou vodu

Do celorepublikového protipovodňového cvičení Vltava - Labe 2007, které začalo ve středu, jsou zapojeny i Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting