Skvělý výkon předvedl profesionální hasič Martin Trojan na pražském maratonu v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek

11.5.

Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se o víkendu zúčastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě. Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci více než 70 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartoval výstřelem primátora města Prahy ze Staroměstského náměstí, závodníci za sebou nechali slavný orloj a vydali se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhli přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochali se výhledem na majestátní Pražský hrad.

Celkem se závodu účastnilo 10 600 závodníků. Martin Trojan se na tento závod připravoval půl roku. Martin Trojan s číslem 632 běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrován v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek, kterou vyhrál a získal tak první místo!
Martin Trojan doběhl v nádherném čase 2:46:23 hodin a skončil v celkovém pořadí na 55. místě. V celosvětovém maratonu skončil Martin Trojan jako dvaadvacátý Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Občanské průkazy vydané před deseti lety končí

Prosíme občany, kterých se tato výměna týká, aby nenechávali výměnu občanského průkazu na poslední měsíc roku.

Společnost celý článek
18.10.

Putovní oslava 176 let Pilsner Urquell navštíví Pardubice a Hradec Králové

Putovní roadshow zavítá 19.10. do Pardubic a Hradce Králové. Oslava odstartuje v 17 hod. v pardubické restauraci St. Patrick II, v 19 se přesune do Hradce Králové – restaurace Na Hradě a jako poslední budou mít návštěvníci možnost prožít skvělý pivní zážitek ve 21 hod v královéhradecké restauraci PUOR Jachta.

12.7.

Zelenou bránu ochrání nový hromosvod

Práce potrvají zhruba dva týdny a omezí provoz vyhlídkové věže, včetně průchodu pod Zelenou bránou.

22.2.

Město pronajme již stý startovací byt

Projekt startovacího bydlení pro mladé vstupuje v Pardubicích do svého čtvrtého roku. Na jaře získá svůj nový domov již stý nájemník, kterému městský byt pomůže k osamostatnění. Město letos opět nabídne mladým rodinám i jednotlivcům čtyřletý pronájem 25 malometrážních bytů za zvýhodněné nájemné.

16.1.

Na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice vznikne díky podpoře získané z Evropské unie CENTRUM PRO ETIKU s mezinárodním týmem

„Motiv svébytné a nenahraditelné hodnoty člověka, který je v pozadí mnoha problémů etiky i politické filosofie, se přímo dotýká našich životů. Součástí výzkumu centra bude ale také kritická filosofická reflexe jevů jako rasismus, xenofobie nebo sociální (ne)spravedlnost,“ vysvětluje řešitelka projektu Mgr. Kamila Pacovská, Ph.D., z Katedry filosofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

16.10.

Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

Zraněnému Bartošovi okamžitě přispěchal na pomoc primář Brož, který se již mnoho let stará o zdravotní péči jezdců na pardubickém dostihovém závodišti. A hned vzápětí už putoval do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nejprve byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Chirurgické kliniky a o den později byl přeložen na neurochirurgické oddělení.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting