Skvělý výkon předvedl profesionální hasič Martin Trojan na pražském maratonu v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek

11.5.

Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se o víkendu zúčastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě. Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci více než 70 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartoval výstřelem primátora města Prahy ze Staroměstského náměstí, závodníci za sebou nechali slavný orloj a vydali se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhli přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochali se výhledem na majestátní Pražský hrad.

Celkem se závodu účastnilo 10 600 závodníků. Martin Trojan se na tento závod připravoval půl roku. Martin Trojan s číslem 632 běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrován v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek, kterou vyhrál a získal tak první místo!
Martin Trojan doběhl v nádherném čase 2:46:23 hodin a skončil v celkovém pořadí na 55. místě. V celosvětovém maratonu skončil Martin Trojan jako dvaadvacátý Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Jiří Svoboda ze sdružení Chráníme stromy chce Tyršovy sady zničit

Reakce náměstka primátorky Františka Brendla na výroky Jiřího Svobody z organizace Chráníme stromy a Petra Klimpla z ODS.

Společnost celý článek
29.7.

Tendenci k selhávání lidí v práci má pomoci identifikovat nový způsob sledování jejich očních pohybů. Stojí za ním firma z Poličky.

Unikátní metoda, která pomůže snížit rizika selhání lidského faktoru při běžných pracovních činnostech, je společným projektem výzkumníků Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) a společnosti Medicton Group z Poličky.

15.2.

Před třemi lety začal v Pardubicích fungovat zvířecí hřbitov.

Veškeré úkony spojené s uložením zvířete do hrobu jsou prováděny v souladu s veterinárními podmínkami pro tento druh pohřebiště a Provozním řádem animálního pohřebiště. Pohřbení domácího zvířete přijde jeho majitele zhruba na tři tisíce korun.

6.10.

Projekt zabrání předčasné ústavní výchově dětí

Toho dne zde bude představen především výsledek projektu, na jehož realizaci se finančně podílela Evropská unie.

1.7.

Olympijský oheň dohořel, vzpomínky zůstávají

Pardubice/Liberec - Závěrečný slavnostní ceremoniál v libereckém Sport Parku udělal včera večer tečku za Hrami IX. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Rozděleny byly poslední sady medailí a po slavnostním defilé všech čtrnácti krajských výprav, jejichž vlajky nesli ti nejúspěšnější medailisté, byly hry prohlášeny za ukončené. Olympijský oheň dohořel, vzpomínky na sportovní boje v duchu fair play však zůstávají.

25.2.

Blíží se městský ples - vrchol společenské sezon

Čestnými občany města Pardubice se tak 12. března úderem 22. hodiny stanou architekt Miroslav Řepa a in memoriam stavitel železnice Jan Perner. Medaile města obdrží vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting