Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Mezi největší památky města Kolín patří bezpochyby Nový židovský hřbitov, který leží ve čtvrti Zálabí, zhruba kilometr od centra. V rámci pravidelných výjezdů toto krásné místo navštívil před nedávnem středočeský hejtman David Rath v doprovodu vedoucí Odboru kultury a památkové péče Kláry Zubíkové, která hejtmanovi vylíčila vznik hřbitova. Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce. Tvoří ho střední obelisk a osm nápisových desek s 486 jmény obyvatel Kolína, kteří zahynuli za holocaustu. Na půvabu hřbitova se rozhodně podepsal autor náhrobků Jan Kotěra, který například vyrobil hrobku tragicky zemřelého Arnošta Mandelíka a skvostný památník průmyslníka Zikmunda Feldmanna.   Milovníky Franze Kafky k prohlídce hřbitova naláká náhrobek jeho strýce a tety, Filipa a Kláry Kafkových.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Lanškrounský Big Band a Nickyho rodina

Big Band Lanškroun vystoupil jako jeden ze dvou doprovodných orchestrů na setkání studentů se sirem Nicholasem Wintonem.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice rozkvétají pod taktovkou Služeb města

Okolí Východočeského divadla zkrášlí ozdobné mísy osázené muškáty, kopretinami a petuniemi.

Společnost celý článek
27.3.

Anna Pospíchalová, Spravedlivá mezi národy

Na izraelském velvyslanectví setkaly po tolika letech obě ženy, skromná zachránkyně Anna i vděčná Katarína.

Společnost celý článek
27.7.

Jednalo se o budoucnosti evropských fondů v ČR

Byli bychom rádi, kdyby v příštím programovacím období zůstalo zachováno nejméně 70 procent současných dotací.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie. „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby.

Společnost celý článek
26.8.

Lidovci sestavují kandidátku

Lídrem v Pardubickém kraji bude devětatřicetiletý Mgr. Jiří Junek, ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Na dalších čelných místech budou zkušená a dlouholetá starostka Dolní Rovně Iva Vinařová, krajský radní Ing. Pavel Šotola a starosta obce Osík na Litomyšlsku Ing. Karel Rothschein.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting