Slavnostní předání jmenování novým profesorům českých vysokých škol

20.3.

Slavnostní předání jmenování novým profesorům českých vysokých škol


V pátek 21. března se Karolinu v Praze uskuteční slavnostní předání jmenovacích dekretů 85 novým profesorům českých vysokých škol. Noví profesoři byli jmenováni prezidentem republiky Milošem Zemanem s účinností od 1. března 2014.


Slavnostní ceremonie proběhne od 14:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze. Jmenovací dekrety novým profesorům předá ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR PhDr. Marcel Chládek, MBA.


Mezi pětaosmdesáti jmenovanými profesory je i jedna profesorka Univerzity Pardubice:
- prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., jmenovaná pro obor Technologie a management v dopravě a telekomunikacích na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice. Profesorka Molková odborně působí na Katedře technologie a řízení dopravy Dopravní fakulty Jana Pernera. Zároveň nyní zastává funkci prorektory pro vnitřní záležitosti univerzity a statutární zástupkyní rektora Univerzity Pardubice prof. Miroslava Ludwiga. Ve své vědecké práci se zaměřuje na problematiku kvality v dopravě a systémy jejího řízení a řešení kapacitních problémů zejména železniční dopravy.


Řízení pro jmenování profesorkou proběhlo na Dopravní fakultě Jana Pernera v první polovině loňského roku a ve Vědecké radě Univerzity Pardubice dne 21. října 2013. Po schválení návrhu oběma odbornými orgány, univerzity i fakulty, předložil rektor univerzity žádost o jmenování doc. Molkové profesorkou ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy ČR, neboť podle platného vysokoškolského zákona: „profesora pro určitý obor jmenuje prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy podaný prostřednictvím ministra“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.4.

Vysokomýtské letiště potřebuje rekontrukci

Letiště ve Vysokém Mýtě, které má statut veřejného vnitrostátního letiště a mezinárodního neveřejného letiště s travnatou a i s asfaltovou přistávací plochou, slouží jak sportovním účelům, tak i pro soukromé lety. Přistávají a vzlétají zde letouny, větroně, ultralehká letadla a vrtulníky. Letiště má jednu zpevněnou vzletovou dráhu délky 600 m a dvě travnaté dráhy délky cca 1200 m. Pojezdová dráha je vyasfaltována pouze od budovy letiště ke vzletové dráze. Zpevnění vzletové dráhy i pojížděcích ploch je na konci své životnosti a přišla doba provést rekonstrukci všech stávajících povrchů.

Společnost celý článek
20.8.

Do Keni míří ultrazvuk z Pardubic

V podmínkách, které si běžný Evropan ani neumí představit, poskytují tamním lidem zdravotní péči, kterou bychom my nepovažovali ani za nezbytné minimum.

Společnost celý článek
5.11.

Obyčejné setkání s neobyčejně vlídnou mateřštinou

Oddělení regionálních a kulturních služeb při Krajské knihovně v Pardubicích již dvacátým rokem pořádá pravidelná programová setkání Klubu „Hezky česky“. V úterý 14. listopadu se v rámci jubilejního 200. setkání uskuteční vzpomínkový podvečer.

Společnost celý článek
23.1.

Falešný revizní technik řádí na Svitavsku

Drobné podnikatele na Svitavsku navštěvuje v poslední době osoba, jež se vydává za revizního technika hasicích přístrojů.

Společnost celý článek
29.4.

Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

Po úspěšné premiéře začátkem letošního března se farmářské trhy vrací do obchodního a zábavního centra Futurum.

Společnost celý článek
21.7.

Na mistrovství světa v požárním sportu přijede premiér Sobotka

Mistrovství světa juniorů v požárním sportu ve Svitavách se blíží svému vyvrcholení. Jeho slavnostního zakončení se zítra večer zúčastní i premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Předá medaile vítězům soutěže v požárním útoku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting