Služby města Pardubic oslaví patnáctiny

7.4.

Služby města Pardubic oslaví patnáctiny

  Oslavit své výročí neobvyklým způsobem se rozhodla akciová společnost Služby města Pardubic (SmP). Ta si v letošním roce připomíná patnáct let, které uplynuly od jejího vzniku.      Program oslav není soustředěn do jediného dne nebo jediné akce, společnost se naopak bude snažit připomínat své výročí průběžně po celý rok. První významnou akcí, která se k výročí váže, bude v pátek 15. dubna od 10 hodin sázení stromů, které proběhne v ulici Na Okrouhlíku, mezi ulicemi Dašická a Studánecká. „Chceme tak  přispět ke zlepšení podmínek v místě a podpořit výsadbou stromů to, o co se snažíme celých patnáct let. Totiž aby Pardubice byly příjemným místem k životu,“ říká Lea Tomková, ředitelka Služeb města Pardubic. Paní ředitelka také připomíná, že akce je určena široké veřejnosti a každý, kdo má zájem zasadit si svůj strom, může využít této příležitosti.      Služby města Pardubic byly založeny v roce 1996 za účelem péče o město Pardubice, údržby technického mobiliáře, sběru a likvidace odpadu a realizace dalších činností, nezbytných pro bezproblémový chod města. Společnost se mimo jiné stará také o provoz pardubického krematoria, které je od loňského roku národní kulturní památkou. V roce 2008 vznikla dceřiná společnost SmP-Odpady, která zajišťuje, jak ostatně vyplývá i z názvu, nakládání s komunálním i separovaným odpadem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Cena spalovny bude známa v březnu

Hrozba, že v těsné blízkosti krajského města vznikne spalovna, do níž se budou svážet ročně desetitisíce tun nebezpečného odpadu ze širokého okolí, visí nad Pardubicemi již osmým rokem.

Společnost celý článek
25.6.

Poslední důležité informace k akci Tomáš Klus - Svojšice 2015

Provoz areálu: Areál se všem návštěvníkům otevře v sobotu 27. června v 15.00 hodin. Konec hudební produkce v areálu je plánován okolo 24.00 hodin, kdy se bude areál postupně uzavírat.

Společnost celý článek
21.6.

Chráněná dílna v Žamberku

SKP-CENTRUM organizační jednotka CEDR vytvořila nové pracovní příležitosti v chráněné dílně v Žamberku.

Společnost celý článek
9.12.

Dobrovolní hasiči si s Pardubickým krajem rozumí.

Pardubický kraj letos navýšil příspěvek dobrovolným hasičům z 4,5 milionu na 5 milionů korun, přispěl na juniorské mistrovství a další akce a kromě jiného zakoupil krajskému sdružení také druhou soutěžní stříkačku.

Společnost celý článek
21.6.

Student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uspěl v soutěži o cenu Josepha Fouriera a získává ocenění Francouzského velvyslanectví

„Výsledný model může být široce uplatnitelný při 3D GIS analýzách, vizualizacích pro veřejné zakázky, konstrukcích nových komunikací, GPS navigaci a při generování jakýchkoliv pohledů v zájmové oblasti“, vysvětluje Jan Hovad, doktorand Fakulty ekonomicko-správní.

Společnost celý článek
23.2.

Titul EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje získali Jaromír a Jan Hvížďalovi z JHV – Engineering s.r.o.

Společnost EY za podpory hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje. Stali se jimi otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV – Engineering s.r.o., úspěšné české rodinné firmy zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV – Engineering s.r.o. řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich na míru šité linky lze najít ve výrobních halách od Evropy, Asie až po Ameriku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting