Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Rada Pardubického kraje odsouhlasila přijetí finančního daru ve výši 1 250 000 Kč pro příspěvkovou organizací Zdravotnická záchranná služba. Dárcem je obchodní společnost Služby města Pardubice a dar je určen na pořízení nového sanitního vozidla včetně vybavení.

„Službám města Pardubic patří velký dík už za dva dary v celkové hodnotě 2,5 milionu korun. I přes nelehkou ekonomickou situaci přispěly záchranné službě na potřebnou plně vybavenou sanitku a toho si velmi vážíme,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

     Dar od akciové společnosti musel přijmout Pardubický kraj, jako zřizovatel záchranné služby, a poté bude sanitka zakoupena spolu s dalšími vozy v rámci výběrového řízení.

     „Tato nová sanitka bude na základně v Pardubicích našim pacientům k dispozici vzhledem k procesním a dodacím lhůtám v polovině roku. Podstatným způsobem omladí současný, bohužel každoročně stárnoucí, vozový park,“ uvedl ředitel záchranky Pavel Svoboda.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji. Polovina slouží v ostrém provozu, kdy při svých výjezdech k pacientům najede více jak 40 000 kilometrů ročně, a druhá polovina je jako záloha pro případ poruchy nebo opravy sanitek v ostrém nasazení. „S každým novým vozem klesají náklady na opravy, jež jsou u starých sanitek vysoké. Tyto peníze pak  může Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje  využít smysluplněji,“ dodal Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.9.

Taneční show v režii T-BASS proběhne exkluzivně na střeše OC Futurum

„Po delší době opět v rámci programu využijeme naše prostory na střeše. Věříme, že se příchozí bez ohledu na věk zapojí do tanečního programu a pomůžou nám rozpohybovat celé centrum. A proto budeme potřebovat dostatek prostoru. Program bude koncipován pro celou rodinu a zároveň jako náborová akce pro zájemce, kteří by chtěli rozšířit řady taneční skupiny T-BASS,“ vysvětluje Karolína Pořízková, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
14.6.

Regionální rada chce získat na projekty další miliardu korun

Jack Engwegen a Tomáš Kuchtík, zástupci Evropské komise, navštívili 7. června severovýchodní Čechy.

Společnost celý článek
15.12.

Rybitevská spalovna je ve skluzu

Původní termín už je pasé. Spalovnu stihneme zprovoznit nejdříve v roce 2011.

Společnost celý článek
1.6.

Budoucí záchranáři z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prodělávají potápěčský výcvik a učí se záchraně životů na vodě

Ve středu 17. května se pak dvě skupiny studentů přesunou do terénu, do asi 30 kilometrů vzdálené oblasti na lom Leštinka na Chrudimsku, kde budou trénovat zkušební ponory na volné vodě. Seznámí se také s technikami uzlování a vyzkouší si navigaci a chování v krizové situaci pod vodou. Třetí skupina odjede do nedalekých Tuněchod, odkud budou sjíždět řeku Chrudimku až do Pardubic. Ve čtvrtek se skupiny vymění.

Společnost celý článek
7.2.

Dráček Záchranáček se těší na hasičské vtipy – soutěž o ten nejlepší právě startuje

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Soutěžit mohou děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči.

Společnost celý článek
16.1.

Primátor: Letiště musíme zmodernizovat i bez investora

Pardubické mezinárodní civilní letiště má za sebou další úspěšný rok.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting