Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Rada Pardubického kraje odsouhlasila přijetí finančního daru ve výši 1 250 000 Kč pro příspěvkovou organizací Zdravotnická záchranná služba. Dárcem je obchodní společnost Služby města Pardubice a dar je určen na pořízení nového sanitního vozidla včetně vybavení.

„Službám města Pardubic patří velký dík už za dva dary v celkové hodnotě 2,5 milionu korun. I přes nelehkou ekonomickou situaci přispěly záchranné službě na potřebnou plně vybavenou sanitku a toho si velmi vážíme,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

     Dar od akciové společnosti musel přijmout Pardubický kraj, jako zřizovatel záchranné služby, a poté bude sanitka zakoupena spolu s dalšími vozy v rámci výběrového řízení.

     „Tato nová sanitka bude na základně v Pardubicích našim pacientům k dispozici vzhledem k procesním a dodacím lhůtám v polovině roku. Podstatným způsobem omladí současný, bohužel každoročně stárnoucí, vozový park,“ uvedl ředitel záchranky Pavel Svoboda.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji. Polovina slouží v ostrém provozu, kdy při svých výjezdech k pacientům najede více jak 40 000 kilometrů ročně, a druhá polovina je jako záloha pro případ poruchy nebo opravy sanitek v ostrém nasazení. „S každým novým vozem klesají náklady na opravy, jež jsou u starých sanitek vysoké. Tyto peníze pak  může Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje  využít smysluplněji,“ dodal Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Děti v nemocnici dostaly dárky od tanečníků z Pardubické Ryengle

Pořadatelé akce opět uspořádali sbírku věcných darů pro pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Zatímco před rokem sesbírali stovky plyšových hraček, tentokrát připravili dětem jiné překvapení. Účastníci 16. ročníku Pardubické Ryengle jim věnovali dvě velké krabice až po okraj naplněné pastelkami, omalovánkami, pohádkami či různými druhy pexes.

Společnost celý článek
27.7.

Mladého geparda zaučila zkušená samice

Protože se Fred bojí chovných samic a nepáří se s nimi, byl umístěn do výběhu ke staré a zkušené samici Karen na zaučenou.

Společnost celý článek
18.9.

Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

Jako vždy vytvoříme kontrolní skupině optimální pracovní podmínky a z případných zjištěných chyb se rádi poučíme.

Společnost celý článek
26.11.

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

Deset příslušníků krajských profesionálních hasičů si odneslo ocenění za dobré výsledky ve službě.

Společnost celý článek
11.5.

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Hejtman Radko Martínek přednášel v úterý 4. května studentům pardubické univerzity.

Společnost celý článek
1.2.

Pomáhat a chránit

Policie reaguje kampaní na svou současnou personální situaci, kdy v celé republice chybí 5041 policistů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting