Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Rada Pardubického kraje odsouhlasila přijetí finančního daru ve výši 1 250 000 Kč pro příspěvkovou organizací Zdravotnická záchranná služba. Dárcem je obchodní společnost Služby města Pardubice a dar je určen na pořízení nového sanitního vozidla včetně vybavení.

„Službám města Pardubic patří velký dík už za dva dary v celkové hodnotě 2,5 milionu korun. I přes nelehkou ekonomickou situaci přispěly záchranné službě na potřebnou plně vybavenou sanitku a toho si velmi vážíme,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

     Dar od akciové společnosti musel přijmout Pardubický kraj, jako zřizovatel záchranné služby, a poté bude sanitka zakoupena spolu s dalšími vozy v rámci výběrového řízení.

     „Tato nová sanitka bude na základně v Pardubicích našim pacientům k dispozici vzhledem k procesním a dodacím lhůtám v polovině roku. Podstatným způsobem omladí současný, bohužel každoročně stárnoucí, vozový park,“ uvedl ředitel záchranky Pavel Svoboda.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji. Polovina slouží v ostrém provozu, kdy při svých výjezdech k pacientům najede více jak 40 000 kilometrů ročně, a druhá polovina je jako záloha pro případ poruchy nebo opravy sanitek v ostrém nasazení. „S každým novým vozem klesají náklady na opravy, jež jsou u starých sanitek vysoké. Tyto peníze pak  může Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje  využít smysluplněji,“ dodal Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.12.

Policisté neznají totožnost zemřelé ženy

Jedná se o ženu, jejíž věk je odhadován na 55 až 60 let. Měří okolo 160 centimetrů a má hnědé dlouhé vlasy.

Společnost celý článek
15.2.

Rozumíme islámu? aneb pojďte Pod povrch

Diskusní panel je tentokrát pořádaný ve spolupráci s občanským sdružením Most pro lidská práva Pardubice.

Společnost celý článek
28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.

Společnost celý článek
24.8.

Na snížení platů ve školství doplatí i studenti

Královéhradečtí lidovci v čele s Jiřím Veselým proto razantně odmítají toto plánované snížení peněz.

Společnost celý článek
6.6.

Neziskovky absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

Při posledním víkendovém vzdělávacím programu se účastníci zabývali finančním rozpočtem projektů, tvorbou logického rámce.

Společnost celý článek
16.6.

Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

Jak náročná je práce tajemníka magistrátu, zjistil Ondřej Filipi ze ZŠ J. Ressla a do křesla vedoucího odboru kanceláře primátora Radima Jelínka usedla a pozici kancléře na pár hodin symbolicky převzala Vanessa Machatá ze ZŠ Spořilov. Odboru rozvoje a strategie pak dočasně „šéfoval“ Daniel Chmelík ze ZŠ npor. Eliáše.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting