Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Rada Pardubického kraje odsouhlasila přijetí finančního daru ve výši 1 250 000 Kč pro příspěvkovou organizací Zdravotnická záchranná služba. Dárcem je obchodní společnost Služby města Pardubice a dar je určen na pořízení nového sanitního vozidla včetně vybavení.

„Službám města Pardubic patří velký dík už za dva dary v celkové hodnotě 2,5 milionu korun. I přes nelehkou ekonomickou situaci přispěly záchranné službě na potřebnou plně vybavenou sanitku a toho si velmi vážíme,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

     Dar od akciové společnosti musel přijmout Pardubický kraj, jako zřizovatel záchranné služby, a poté bude sanitka zakoupena spolu s dalšími vozy v rámci výběrového řízení.

     „Tato nová sanitka bude na základně v Pardubicích našim pacientům k dispozici vzhledem k procesním a dodacím lhůtám v polovině roku. Podstatným způsobem omladí současný, bohužel každoročně stárnoucí, vozový park,“ uvedl ředitel záchranky Pavel Svoboda.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji. Polovina slouží v ostrém provozu, kdy při svých výjezdech k pacientům najede více jak 40 000 kilometrů ročně, a druhá polovina je jako záloha pro případ poruchy nebo opravy sanitek v ostrém nasazení. „S každým novým vozem klesají náklady na opravy, jež jsou u starých sanitek vysoké. Tyto peníze pak  může Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje  využít smysluplněji,“ dodal Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Investice do Příhrádku v Pardubicích

Do Pardubic přijel v pondělí 26. února 2007 náměstek ministra kultury Jaromír Talíř.

Společnost celý článek
5.4.

V Holicích se připravili na nápor dopravy

Pardubice/Holice – Při návštěvě Holic se 1. náměstek hejtmana Roman Línek byl podívat, kam putují programové dotace Pardubického kraje, jak jsou na tom místní památky a také jaký je stav krajského majetku kraje na tomto území.

Společnost celý článek
9.5.

Ptejte se vicehejtmana

První dotazy bude možné vicehejtmanovi adresovat už od 8. hodiny ranní.

Společnost celý článek
29.5.

Porodnice PKN patří mezi pět nejžádanějších v ČR

Porodnice v Pardubické krajské nemocnici je nejvytíženější v rámci kraje. V loňském roce se v ní narodilo 1519 dětí. „Obecně v České republice se snižuje porodnost.

Společnost celý článek
7.10.

V Ústí se vyšetřuje magnetickou rezonancí

Použitím magnetické rezonance se zlepšuje včasná diagnostika především nádorových onemocnění.

Společnost celý článek
24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting