Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

13.1.

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Po více než měsíci zmizel z pardubických ulic sníh a odkryl tak nepořádek, který se pod sněhem ukrýval. Právě v těchto hodinách mají zaměstnanci akciové společnosti Služeb města Pardubic spoustu práce s tím, aby město zbavili nečistot vzniklých v důsledku zimní údržby a pohozených odpadků. Úklid ve středu města se soustředí na strojní a ruční čištění chodníků, podchodů a přechodů, včetně strojního čištění komunikací. Na všudypřítomné ležící psí exkrementy, které po svých „miláčcích“ neuklidili jejich málo disciplinovaní majitelé, „zasahuje“ od začátku tohoto týdne speciální vysavač. Tuto činnost Služby vykonávají na základě objednávek převážně prvního a pátého městského obvodu. Ročně tento speciální stroj zbaví ulice přibližně jedné tuny psích exkrementů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Závodiště již v prosinci nabídne zimní radovánky

Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz jsou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.

Společnost celý článek
7.10.

V Hartmanicích světili nově zrestaurovaný kříž

Náklady na restaurování přesáhly částku čtvrt milionu korun, téměř polovinou se na jejich úhradě podílel Pardubický kraj.

Společnost celý článek
13.4.

Univerzita Pardubice hostí Přírdovědnou olympiádu

Jedná se o multidisciplinární týmovou soutěž, která propojuje vědní disciplíny z oblasti přírodovědných a technických věd.

Společnost celý článek
12.5.

V části Hradce nepoteče v červnu teplá voda

Společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) to oznámila elektrárna v Opatovicích.

Společnost celý článek
11.4.

Pobyt v Pardubické nemocnici si dětští pacienti mohou zpříjemnit zdobením textilních postaviček věnovaných Věznicí Pardubice.

Bílé textilní postavičky vyrobené ve Věznici Pardubice putovaly do Pardubické nemocnice již dvakrát. Napodruhé k nim odsouzení v terapeutickém centru přidali ještě ručně zhotovená pestrobarevná zvířátka, z nichž měli dětští pacienti stejně velkou radost. Řada z nich si pak látkovou žábu, žirafu, myš nebo jiného oblíbence odnesla domů jako vzpomínku na pobyt v nemocnici.

Společnost celý článek
13.9.

Pétanque ovládl Klášterní zahrady

Vítězem mistrovství České republiky v pétanque trojic se stali hráči týmu Slope Brno pod vedením Jaroslava Hvíždě, na druhém místě skončili hráči týmu Carreu Brno pod taktovkou Jiřího Šrubaře a třetí místo obsadili loňští vítězové z Albrechtic u Ostravy vedení Jaroslavem Ševčíkem. Vítězové se kvalifikovali na mistrovství Evropy 2017, loňští vítězové budou soutěžit letos v říjnu o evropské vavříny v Monaku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting