Služby Vám vymění starou žárovku za novou

6.10.

Služby Vám vymění starou žárovku za novou

Chcete se zbavit staré žárovky a zároveň získat novou, moderní LED žárovku? Není problém - Služby města Pardubic vám ji vymění v úterý 7. října na Pernštýnském náměstí u Zelené brány. Stačí  přijít mezi 14. a 17. hodinou.

Bude platit, že rychlejší vyhrává, protože žárovky jsou připraveny pro 52 nejrychlejších. "Tato nekulatá číslovka odkazuje k letošnímu 52. výročí vynálezu LED žárovky. To připadá právě na říjen," vysvětluje důvod volby termínu a počtu žárovek ředitelka Služeb Lea Tomková. Dodává, že na místě bude kromě samotné výměny žárovek možné vidět v praxi rozdíl mezi spotřebou klasického versus LED svítidla nebo shlédnout krátké filmy o světelném znečištění.

Služby přitom již od roku 2010 instalují do veřejného osvětlení také LED svítidla, kterých už Pardubákům na cestu svítí na tři stovky. Ačkoliv poměrně vysoké pořizovací náklady zatím ještě neumožňují masovou výměnu původních výbojek za LED svítidla, snaží se je Služby vyměňovat postupně. Výměnou už tak prošly třeba v ulicích Husova, Hradecká nebo Sladkovského.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.9.

Zastupitelstvo města Pardubic na svém čtvrtečním jednání neschválilo realizaci investiční akce „Revitalizace letního stadionu“. Pro přijetí návrhu bylo potřeba 20 hlasů, pro rekonstrukci stadionu přitom hlasovalo 18 zastupitelů, 4 se zdrželi, 1 byl proti

Podle projektu komplexní přístup k revitalizaci celého území zajistí, že v centru města bude moderní sportovní areál, který bude mít odpovídající zázemí, infrastrukturu a navíc vše bude sladěno s okolím. Dohromady se zájmy soukromých investorů, kteří do tohoto území chtějí vstoupit, má šanci v Pardubicích vzniknout území, které bude funkční a které se bude líbit.

Společnost celý článek
30.5.

Červen bude v Mýtě patřit krásným automobilům

V sobotu 31. května otevírá vysokomýtské Regionální¬ muzeum celkem tři automobilové výstavy.

Společnost celý článek
4.1.

Před Vánoci se v útulku Štěkalo na Ježíška

Kdokoliv mohl přijít a přinést pejskům pamlsky, vodítka, obojky, hračky, staré deky či jiné potřebné věci.

Společnost celý článek
29.7.

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Ze strany soukromých dopravců nemáme dosud jasné záruky či závazný postoj.

Společnost celý článek
2.11.

Prohlášení pro ministra: Nesouhlasíme s přípravou R43

V jižní části našeho kraje postupuje Ministerstvo životního prostředí protizákonně.

Společnost celý článek
9.11.

Netradiční basket uvidíte na Univerzitě Pardubice

Na dostatek pohybu, péči o zdraví, vyváženou stravu a informovanost o zdravotní problematice se klade stále větší důraz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting