Smetanova Litomyšl s vyrovnaným rozpočtem

22.3.

Smetanova Litomyšl s vyrovnaným rozpočtem

Minulý týden se v sídle Pardubického kraje konalo zasedání správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl, Právě tato společnost je výkonným pořadatelem stejnojmenného mezinárodního operního festivalu. Její členové zvolili nového místopředsedu, upravili základní dokumenty podle nových přepisů a potvrdili přesný rozpočet. Konstatovali, že letos se podařilo smluvně zajistit příjmy v potřebném rozsahu i s malou rozpočtovou rezervou. Festival společně pořádají Pardubický kraj a město Litomyšl, oba pořadatelé jsou ve správní radě zastoupeni svými čelnými představiteli. Hejtmana Radko Martínka tentokrát v řízení schůze zastoupil náměstek Roman Línek. Na pořadu byla volba místopředsedy, kterému skončilo funkční období. Novým místopředsedou se stal místostarosta Litomyšle Radovan Kašpar. I následující body programu zasedání měly víceméně administrativní charakter. V lednu totiž vstoupila v platnost novela zákona o obecně prospěšných společnostech a všechny „opéesky“ nyní musejí podle ní upravit znění svých základních dokumentů. Zákon stanovuje termín do konce června, ale Smetanova Litomyšl si žádný odklad nemůže dovolit. Rychle se blíží letošní 53. ročník festivalu a v závěru června budou mít pracovníci společnosti plné ruce práce s jeho realizačním zajištěním. Toho se koneckonců týkal i poslední bod programu zasedání, schválení aktualizovaného rozpočtu společnosti na rok 2011. Rozpočet se schvaluje vždy v prosinci předchozího roku, to však často ještě nejsou uzavřeny všechny smlouvy s účinkujícími, dodavateli služeb ani sponzory, takže bývá spíše odhadem, který se v následujícím období upřesňuje. Dobrou zprávou proto je, že zajištěné příjmy dávají předpoklad pro vyrovnaný rozpočet.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Duben ve znamení bezpečnosti v dopravě Policisté dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu.

Policejní prevence nejsou jen přednášky a ukázky v mateřských, základních nebo středních školách. Policisté z Oddělení tisku a prevence se svou prací vyrážejí také do terénu. Duben je spojován s měsícem bezpečnosti, proto se společně s policejními hlídkami zapojovali do různých dopravně bezpečnostních akcí a dalších aktivit.

Společnost celý článek
22.5.

Litomyšl voněla tradičními bábovkami jako za časů Rettigové

Třiadvacet hospodyněk upeklo sladkou pochoutku a čekalo na výrok poroty.

Společnost celý článek
14.10.

Jan Talich a B. M. Willi I housle a cembalo I Bachův varhanní podzim

Jan Talich je český houslista, dirigent a pedagog. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jihočeské filharmonie. Vystud oval Pražskou konzervatoř a poté absolvoval HAMU ve třídě Václava Snítila. Stipendium na další studium získal nejprve v USA u Shmuela Ashkenasiho a poté na anglické Guildhall School of Music u Yfraha Neamana.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Společnost celý článek
9.9.

Handicapovaní na rybách

Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů.

Společnost celý článek
11.1.

Olympiáda dětí a mládeže 2018 je za dveřmi! Zahajovací ceremoniál v Pardubicích může navštívit každý

Účastníci budou bydlet a stravovat se převážně v domovech mládeže. Školy se podílejí také na cateringu pro účastníky i hosty olympiády.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting