Sněhový Brněnec letos poosmé

12.4.

Sněhový Brněnec letos poosmé

Sněhový Brněnec letos poosmé

Již tento víkend a v pořadí poosmé se v obci Brněnec na Svitavsku uskuteční krajská přehlídka venkovských divadelních souborů Pardubického kraje s názvem „Sněhový Brněnec“. Pořadatelem přehlídky, která nese název po sladkých sněhových zákuscích - typických a vyhlášených pro toto divadelní klání - je místní Divadelní soubor Eduarda.Vojana ve spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích. Letos na přehlídce vystoupí celkem šest divadelních souborů. Chvaletické divadlo JEN Tak není žádným nováčkem. Jedná se o soubor, který na tuto přehlídku jezdí od samého začátku. Letos si chvaletičtí divadelníci připravili drama ze současnosti „Hráči“. Dalšími soubory, které se v průběhu víkendu představí místnímu vnímavému publiku, jsou DS Ledříček z Klášterce nad Orlicí, Divadelní soubor Městečka Trnávka, Spolek ochotníků Heyduk z Předhradí nebo Kroužek divadelních ochotníků z Dolní Dobroučce. Z těchto všech souborů bude porota, ve které zasednou profesor František Laurin, Saša.Gregar a Petr Kolínký, nominovat představení na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Pořadatelé věří, že i letos bude umělecká úroveň vystoupení na vysoké úrovni. Doufají, že celá přehlídka bude probíhat v příjemné a přátelské atmosféře, jak tomu dosud bylo. Nezapomeňte proto - "Sněhový Brněnec" proběhne ve dnech 15. až 17. dubna v Lidovém domě Brněnec - Moravská Chrastová

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.9.

Více než tři tisíce květů jiřin krášlí pardubický zámek

Na výstavě v rytířských sálech se nachází 2374 květů 436 odrůd jiřin.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
22.4.

OC Futurum se promění ve sportovní arénu – síly tu poměří malí gladiátoři

„Také o nadcházejícím víkendu bude prostor v našem centru věnovaný adrenalinu a pohybu. Po úspěšném programu na U-rampě připravujeme další sportovně laděný den. Díky dlouhodobé spolupráci s organizací Sportvisio, které se soustředí na volnočasové aktivity a činnosti v oblasti sportu, můžeme nejmenším návštěvníkům umožnit zakusit atmosféru závodu Gladiator Race. A zároveň je třeba přivést k aktivnímu trávení volného času a sportu obecně,“ uvádí Karolína Pořízková, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
18.11.

Knihkupectví Mozaika na pardubickém nádraží zahájilo výstavu fotografií Štěpána Bartoše

Výstava snímků historických událostí představuje revoluční dění, fotografie, na kterých se lidé vrátí o 25 let zpět, před pardubické divadlo, k řetězu lidských rukou nebo na pardubické Corso či k Hotelu Grand.

Společnost celý článek
29.11.

Budou krajská ředitelství policie ve všech krajích?

Kraje chtějí, aby v rámci reformy policie vznikla krajská ředitelství ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Společnost celý článek
16.12.

Stavby roku pocházejí z ateliéru Přemysla Kokeše

Odborná porota byla sestavena z odborníků ve stavebnictví, architektů a představitelů Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting