Sochy řezbářů ozdobí Bystré

10.8.

Sochy řezbářů ozdobí Bystré

V pořadí již posedmé se sjeli do Bystrého řezbáři. Týdenní mezinárodní řezbářské sympozium na hasičské zahradě završila sobotní vernisáž a dražba uměleckých předmětů věnovaných účastníky dřevosochání.      Projekt finančně podpořil Pardubický kraj. Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a jeho náměstek Roman Línek se přijeli podívat, co desítka autorů s motorovými pilami a dláty za týden vytvořila. „Je důležité, že lidé si vzali sympozium za své a že si dřevosochání užívají,“ uvedl hejtman Martínek. Ocenil, že plastiky, vytvořené z bysterských stromů, ozdobí prostory ve městě a že výtěžek z aukce uměleckých předmětů použije město Bystré na úpravy zahrady v mateřské škole.      Náměstek hejtmana Roman Línek zavzpomínal na první ročníky řezbářského sympozia, které ho vzaly za srdce: „Dříve se konaly u kostela, hasičská zahrada ale dává setkání řezbářů zcela novou atmosféru.“ Inspiraci v Bystrém načerpali také starostové Václav Neubauer z Městečka Trnávky a Petr Škvařil z Květné, kteří v sobotu doprovázeli hejtmana Radko Martínka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Od pondělního odpoledne zdobí Pernštýnské náměstí vánoční strom

Pod stromem se budou Pardubáci potkávat během celého adventu na nejrůznějších akcích. Setkají se zde i na Štědrý večer. Při tradiční procházce po štědrovečerní večeři totiž ani letos nebude chybět štědrovečerní zpívání na schodech magistrátu, kde půl hodiny před půlnocí zazní Rybova Česká mše vánoční.

Společnost celý článek
30.10.

Otevření bytu přijde oznamovatele pravděpodobně draho

Policisté netušili, že v odpoledních hodinách stejného muže potkají za podobné okolnosti znovu. „Muž se totiž nejspíš obával toho, že za zámečnické služby by zbytečně přišel o nějakou finanční částku, pravděpodobně proto si možná na základě rady svých známých napodruhé vymyslel jiný příběh, který do jisté míry „zafungoval“,“ dodala tisková mluvčí policie.

Společnost celý článek
3.2.

Hejtman jednal v Třebové o dopravních investicích

Stávající silnice není stavěna na takový objem těžké nákladní dopravy, kterou produkuje významný regionální zaměstnavatel společnost Metrans. Proto se konstrukce vozovky musí zesílit, v projektu počítáme také s rozšířením vozovky až k vjezdu do kontejnerového překladiště.

Společnost celý článek
13.1.

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Ročně tento speciální stroj zbaví ulice přibližně jedné tuny psích exkrementů.

Společnost celý článek
19.3.

Dnes budou předány Zlaté záchranářské kříže

Když už Jindra pomoc fyzicky nezvládal, vyběhl z posledních sil na silnici, aby zastavil projíždějící auta a přivolal tak pomoc.

Společnost celý článek
3.12.

Město koupilo defibrilátory

V úterý 2. prosince proběhla v Historickém sále radnice prezentace sdružením Rescue Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting