Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

20.5.

Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

 Lidé z Pardubicka mohou nyní  čtyři dny v týdnu využívat služeb Poradny Národní rady zdravotně postižených ČR pro Pardubický kraj, která od května rozšířila své otvírací hodiny. Pardubická poradna tak vyšla vstříc svým klientům, mezi něž patří zejména lidé se zdravotním postižením a senioři. Ti mohou nyní své problémy konzultovat se dvěma poradci, se dvěma právníky a nově i s psychoterapeutem. 


     Poradna nabízí pomoc při řešení obtížné sociální situace, při hledání vhodných sociálních služeb, při sepisování žádostí, odvolání a právních dokumentů. Dva dny v týdnu pracovníci poradny poskytují dluhové poradenství a pomáhají klientům ve finanční tísni. Poradna je rovněž zapojena do projektu, který pomáhá obětem trestných činů.


     Sídlo Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj se nachází v objektu domu pro seniory v ulici Erno Košťála 1013 na pardubickém sídlišti Dubina. Poradnu lze navštívit v těchto otvíracích hodinách: pondělí a středa 8:00-12:00 a 13:00-17:00, úterý a čtvrtek 9:00-12:00. Bezplatné konzultace s právníky jsou z důvodu velkého zájmu klientů možné až po předchozím objednání osobně nebo na telefonním čísle 466 952 423. Držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P v poradně zdarma obdrží takzvané euroklíče, které jim usnadní přístup na veřejná sociální zařízení, plošiny a podobně.
     Radka Svatošová, vedoucí Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.5.

Unikátní velkoskupina opět v programu Aviatické pouti

„V loňském roce jsme do programu zařadili takzvané Balbo neboli velkoskupinu historických letadel defilujících ve společném průletu na pardubické obloze. Toto ojedinělé vystoupení mělo značný ohlas u diváků, leteckých fandů, ale také u zúčastněných pilotů, proto jsme obdobné vystoupení do programu zařadili i v letošním roce.

Společnost celý článek
13.2.

Kraj letos navyšuje podporu dobrovolným hasičům

Při organizaci některých soutěží začal Pardubický kraj v loňském roce spolupracovat s Královehradeckým a letos v tom bude pokračovat.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubice se zbavily nebezpečných objektů

Životu nebezpečný se koncem dubna stal také přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech. „Přístavek byl už dlouhou dobu ve velmi špatném stavu. Letošní zima objektu také zrovna neprospěla a minulý měsíc se navíc propadla střecha,“ přiblížil situaci náměstek Koláček.

Společnost celý článek
12.3.

Hiporehabilitace bude v kraji dostupná více dětem

Úspěšné organizace z dvanácti krajů vybrala na základě předložených projektů správní rada Nadačního fondu Tesco.

Společnost celý článek
31.5.

Jarek Nohavica zahraje ve Svojšicích tříhodinový koncert!

Vzhledem k výjimečné délce koncertu se návštěvníci mohou těšit na skutečně vyčerpávající reporotár ze všech období Nohavicovy tvorby. Chybět samozřejmě nebudou jeho největší hity jako Darmoděj, Zítra ráno v pět, Mám jizvu na rtu či Kometa, které již takřka zlidověly.

Společnost celý článek
20.8.

Budislav zažila den plný překvapení

Koordinátoři z Pardubického, Královéhradeckého a kraje Vysočina přivezli interaktivní opilé brýle, zařízení navozující opilost a také motocyklový trenažér.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting