Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

20.5.

Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

 Lidé z Pardubicka mohou nyní  čtyři dny v týdnu využívat služeb Poradny Národní rady zdravotně postižených ČR pro Pardubický kraj, která od května rozšířila své otvírací hodiny. Pardubická poradna tak vyšla vstříc svým klientům, mezi něž patří zejména lidé se zdravotním postižením a senioři. Ti mohou nyní své problémy konzultovat se dvěma poradci, se dvěma právníky a nově i s psychoterapeutem. 


     Poradna nabízí pomoc při řešení obtížné sociální situace, při hledání vhodných sociálních služeb, při sepisování žádostí, odvolání a právních dokumentů. Dva dny v týdnu pracovníci poradny poskytují dluhové poradenství a pomáhají klientům ve finanční tísni. Poradna je rovněž zapojena do projektu, který pomáhá obětem trestných činů.


     Sídlo Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj se nachází v objektu domu pro seniory v ulici Erno Košťála 1013 na pardubickém sídlišti Dubina. Poradnu lze navštívit v těchto otvíracích hodinách: pondělí a středa 8:00-12:00 a 13:00-17:00, úterý a čtvrtek 9:00-12:00. Bezplatné konzultace s právníky jsou z důvodu velkého zájmu klientů možné až po předchozím objednání osobně nebo na telefonním čísle 466 952 423. Držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P v poradně zdarma obdrží takzvané euroklíče, které jim usnadní přístup na veřejná sociální zařízení, plošiny a podobně.
     Radka Svatošová, vedoucí Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Boeing Stearman ve zbarvení československých pilotů

„Podoba stroje čísla FJ934 ze stavu 31. EFTS z přelomu let 1942a 1943 byla zvolena podle dobové fotografie a též proto, že je zaznamenán v zápisnících letů několika československých učitelů létání u této školy, konkrétně Josefa Stehlíka, Josefa Flekala a Jana Mokrejše. Připomíná tak více než 70 let starou kapitolu sice méně nápadné, přesto tak důležité oblasti působení čs. pilotů za 2. světové války v zahraničí, potažmo v zámoří,“ upřesňuje letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
9.10.

Kauza Třebíčská nemocnice: tiskové prohlášení kraje Vysočina

Šetření události záměny dvou novorozenců v Třebíčské nemocnici je plně v kompetenci ředitele nemocnice.

Společnost celý článek
21.1.

Vozový park záchranky rozšířilo šest nových sanit

Nové vozy budou sloužit posádkám v Poličce, Hlinsku, Moravské Třebové, Pardubicích a dvě sanitky poputují do Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
17.9.

Knihovníci z celé ČR se sjeli do Pardubic

Knihovny jsou v malých obcích často jediným místem pro vzdělávání, ale také místem pro setkávání.

Společnost celý článek
26.4.

Hledají se další Stavby roku v Pardubickém kraji

Také tentokrát se soutěží v pěti kategoriích: Rodinné a bytové domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství, Stavby inženýrské a dopravní; veřejná prostranství a Obnova nemovitých kulturních památek. Podrobnosti najdou zájemci na webových stránkách: http://stavbaroku.pardubickykraj.cz/. Uzávěrka přihlášek je 30. června 2017, vyhlášení je naplánováno na 19. září do sálu Jana Kašpara.

Společnost celý článek
7.11.

Pane hejtmane Rabasi, nezapomeneme!

Poslední rozloučení s hejtmanem Rabasem se uskuteční v sobotu 10. listopadu 2007 od 12 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting