Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

20.5.

Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

 Lidé z Pardubicka mohou nyní  čtyři dny v týdnu využívat služeb Poradny Národní rady zdravotně postižených ČR pro Pardubický kraj, která od května rozšířila své otvírací hodiny. Pardubická poradna tak vyšla vstříc svým klientům, mezi něž patří zejména lidé se zdravotním postižením a senioři. Ti mohou nyní své problémy konzultovat se dvěma poradci, se dvěma právníky a nově i s psychoterapeutem. 


     Poradna nabízí pomoc při řešení obtížné sociální situace, při hledání vhodných sociálních služeb, při sepisování žádostí, odvolání a právních dokumentů. Dva dny v týdnu pracovníci poradny poskytují dluhové poradenství a pomáhají klientům ve finanční tísni. Poradna je rovněž zapojena do projektu, který pomáhá obětem trestných činů.


     Sídlo Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj se nachází v objektu domu pro seniory v ulici Erno Košťála 1013 na pardubickém sídlišti Dubina. Poradnu lze navštívit v těchto otvíracích hodinách: pondělí a středa 8:00-12:00 a 13:00-17:00, úterý a čtvrtek 9:00-12:00. Bezplatné konzultace s právníky jsou z důvodu velkého zájmu klientů možné až po předchozím objednání osobně nebo na telefonním čísle 466 952 423. Držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P v poradně zdarma obdrží takzvané euroklíče, které jim usnadní přístup na veřejná sociální zařízení, plošiny a podobně.
     Radka Svatošová, vedoucí Poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky

Igor si nejvíce zamiloval Afriku, do které by se rád ještě někdy podíval, stejně tak do vysněné Indie. Nikdy by však už nechtěl do Mauretánie. Během cest pracoval na pumpách. V Indii dokonce vyžil měsíc se 4 dolary. „S milióny celý svět neprocestuješ, s otevřeným srdcem ano,“ rozhovořil se Igor. V Americe si dokonce vydělal povídáním o svém cestování, podařilo se mu tak vydělat peníze na Latinskou Ameriku.

Společnost celý článek
24.11.

Pardubický zámek vítá návštěvníky přívětivěji

„Zámek Pardubice se svým historickým, uměleckým a řemeslným bohatstvím, které se zde skrývá, je klenotem, který dnes již hezky svítí, ale mohl by zářit mnohem více. V příštích letech proto bude pokračovat jeho obnova, a to zejména ve vnitřních prostorách. Kromě toho ale také musí lidé nejen v Pardubicích a nejbližším okolí o tomto atraktivním místě vědět, musí se k němu dobře dostat a musí jim umět nabídnout dobře strávený čas v příjemném a návštěvnicky přívětivém prostředí,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který je nyní zodpovědný za oblast kultury.

Společnost celý článek
7.3.

Světový den ledvin je tady. Navštivte 13. března dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí a nechte se vyšetřit

Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu.

Společnost celý článek
6.6.

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

Radní projednávali se zástupci představenstva společnosti EBA také Strategický plán společnosti pro roky 2013 – 2022. Diskutovalo se především o výstavbě nového terminálu na letišti, na kterém se radní rovněž shodli.

Společnost celý článek
6.10.

Platit pokuty lze i přes policejní terminál

Škody na vozidlech byly vyčísleny na bezmála třiadvacet tisíc korun.

Společnost celý článek
18.10.

Hradec plánuje zřízení půjčovny kol

Počítáme s tím, že stojany s půjčovanými koly budou rozmístěny po celém území města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting