Sociální služby podpoří místo EU město

26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

Kvůli zkrácení evropských dotací přišli pardubičtí poskytovatelé sociálních služeb celkem o 23 milionů korun. Město se proto rozhodlo podpořit tyto organizace ve dvou vlnách formou dotací. Ve dvou vlnách rozdělí Pardubice ze svého rozpočtu více než 12 milionů korun.


„Stát celorepublikově omezil dotace na sociální služby, unie totiž zkrátila financování. My proto musíme některým organizacím absenci těchto dotací alespoň z části vynahradit. Jinak by velmi reálně hrozil jejich zánik,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber. V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

„V rozpočtu města se pro tyto sociální služby, které se snaží klientům usnadnit návrat do běžného života, podařilo vyčlenit více než 12 milionů korun. Použili jsme peníze, které město obdrželo z výherních hracích automatů a loterií,“ uvedl předseda Komise pro sociální a zdravotní věci RmP Jakub Rychtecký. Dalších 6,7 milionů korun by měla rada podle náměstka Taubera schvalovat v červnu nebo září.

Finance z Evropské unie na sociální služby každý rok rozděluje kraj. Pro letošek však Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR toto financování omezilo, Pardubickému kraji přidělilo o 35 milionů méně. Město proto muselo zřídit tento Program podpory služeb sociální prevence na podporu poskytovatelů sociálních služeb v Pardubicích

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Žádné nářky. S pamlskovou vyhláškou si na gymnáziu v Litomyšli poradili po svém

Nabídka potravin pro mladší žáky není velká, ale v bufetu se snaží připravit zdravé svačiny, a nyní dokonce i lehké obědy. A nejen mladí žáci a studenti o ně mají veliký zájem.

Společnost celý článek
22.7.

Další policejní akce

Cílem této bezpečnostní akce bylo především pátrání po hledaných osobách

Společnost celý článek
6.2.

Nemocnice „chudne“, město je zděšeno

Petici na zachování rozsahu zdravotní péče v pardubické nemocnici podpořilo minulý týden jednohlasně celé zastupitelstvo města.

Společnost celý článek
27.1.

Pardubická nemocnice má moderní diagnostiku

Martin Šácha pověřený řízením pardubické nemocnice poděkoval vedení kraje za dvaceti pěti milionovou investici.

Společnost celý článek
11.4.

Cena kraje pro Vlastu Pavlouskovou

Oceňování dobrovolníků je především poděkováním ze jejich nezištnou práci a pomoc potřebným.

Společnost celý článek
15.2.

Všechny kraje budou mít rovnocenné policejní správy

Nejpozději do 1. ledna 2012 bude v zemi 14 krajských policejních správ. Tedy přesně tolik, kolik je českých krajů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting