Sokol připravuje rekonstrukci a chystá oslavy

11.3.

Sokol připravuje rekonstrukci a chystá oslavy

 Tělocvičná jednota Sokol Pardubice, v úzké spolupráci s městem, intenzivně pracují na přípravách III. etapy modernizace sportovního areálu Na Olšinkách.


První dvě etapy byly zaměřené na venkovní areál, třetí část modernizace by se měla týkat historického objektu sokolovny. Také na tuto etapu chce Sokol získat evropské prostředky, konkrétně z Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM).  „Od začátku práce na IPRM jsme uvažovali o tom, že by se mohla zrekonstruovat i hlavní budova. Vzhledem k průběhu přípravy ostatních projektů se ale teprve teď otevírá možnost, abychom mohli Sokolům pomoct projekt zrealizovat. Zda se tak podaří, se ukáže v nejbližších měsících. Důležité je, že projekt skvěle plní potřebné indikátory a areál navíc od rána do večera, po sedm dnů v týdnu, slouží od nejmenších sportovců, až po aktivní seniory. V rámci přípravy projektu se navíc snažíme o to, vrátit do sokolovny víc společenských aktivit, tak jak tomu bylo v minulosti. Jedná se o krásný prostor, který byl v minulosti využíván pro plesové a společenské aktivity, a byli bychom rádi, kdyby se ke své variabilitě a multifunkčnosti znovu vrátil,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Budovu sokolovny Na Olšinkách už pardubičtí sportovci využívají ke svým aktivitám přesně devadesát let. Ve své době se jednalo o moderní a téměř dokonale fungující objekt. Dokladem může být právě těchto devadesát let, kdy s malými úpravami je v provozu do dnešní doby. Místní areál je stále jedním z nejvyužívanějších sportovišť v našem městě a místní tělocvičná jednota je s více než dvěma tisíci registrovanými sportovci největší organizací nejen v Pardubicích, ale i v celém Pardubickém kraji. Další stovky lidí navíc areál využívají v rámci organizovaných nebo neorganizovaných sportovních aktivit. „I přes naši velkou snahu je budova ve špatném technickém stavu. Největší problémy jsou s vlhkostí zdiva, nevyhovujícími sociálními zařízeními, ve špatném stavu jsou elektroinstalace, střecha, prostory šaten, v havarijním stavu je hlavní vstup do budovy, a tak bych mohla pokračovat dál,“ říká starostka Sokola Pardubice Lenka Pařízková.

Na konci minulého roku se stala modernizace Sokola jedním z dílčích projektů IPRM a lednové zastupitelstvo města schválilo poskytnutí dvou a půl milionové půjčky na zpracování projektové dokumentace na provedení přípravných a průzkumných prací. Projektová dokumentace s kompletním rozpočtem bude připravená na konci března. Teprve pak se uvidí, jak velká část budovy by z IPRM mohla být rekonstruovaná.

Případné zahájení rekonstrukce by navíc dobře zapadalo do letošního slavnostního roku, ve kterém pardubický Sokol slaví 150 let od svého založení. Toto významné výročí si připomene v průběhu celoročních akcí a oslav, které budou propojené s jarní i podzimní části Městských slavností. „Oslavy odstartovaly na začátku února 111. Šibřinky. V červnu uspořádáme ve venkovním areálu dvoudenní dětský, sportovní a kulturní víkend a na konci září to bude slavnostní večer zakončený bálem. Více informací najdete na www.facebook.com/150let,“ dodává Pařízková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Děti ze Svítání se bavily na golfu

Po skončení obou turnajů se uskutečnila dražba výrobků dětí a sponzorských darů.

Společnost celý článek
1.4.

Česká Třebova a Eduard Haken

Rozhodujícím faktem pro udělení čestného občanství byl Mistrův vřelý vztah k České Třebové.

Společnost celý článek
15.2.

For model 2013 pro všechny hravé

Návštěvníci se mohou těšit na hasičská, policejní vozidla, bugginy, pohyblivé modely vláčků, vrtulníků, létající ultralehká „éra“ a další zajímavosti.

Společnost celý článek
11.3.

Hejtman Martínek poděkoval silničářům

Jedním z cílů návštěvy hejtmana u silničářů bylo poděkování za dobře odvedenou práci během zimní údržby.

Společnost celý článek
30.5.

Cyklostezka z Hradce do Kuksu má svůj základní kámen

Stavba vyjde na 60 milionů korun, většinu nákladů uhradí finanční zdroje Evropské unie.

Společnost celý článek
18.12.

Herci pardubického gymnázia hráli ve franzouzštině

Snahou Pardubického kraje také bylo rozšířit dobře fungující spolupráci mezi francouzskými školami a školami z našeho regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting