Sokolové si připomínali Karla Pippicha

5.4.

Sokolové si připomínali Karla Pippicha


 Sokolská župa Východočeská nese už od roku 1921 také jméno Pippichova. Je to na počest Karla Pippicha, který působil v mnoha oblastech veřejného života, kultury a sportu v Chrudimi na přelomu 19. a 20. století. Na oslavách 120. výročí založení župy, 95. připomínky od úmrtí Karla Pippicha a 25. výročí obnovení Sokola  v Chrudimi  Pardubický kraj reprezentoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Vzpomínkový akt se konal na městském hřbitově a následovalo slavnostní odpoledne ve sportovní hale.

„Při vzpomínce jsem ocenil renesanční osobnost, kterou byl Karel Pippich. Tentokrát jsme  si ho připomínali jako velkého příznivce sportu a Sokola, ale on byl také vedle své profese advokáta velkým podporovatelem kultury a umění a byl také členem městské rady, který odmítl nabídku stát se starostou Chrudimi jen kvůli svému zaneprázdnění dalšími aktivitami. V době, kdy máme nouzi o pozitivní vzory, se právě takovými lidmi můžeme inspirovat i dnes,“ řekl Roman Línek.

Jako dítě narozené v 60. letech zavzpomínal také na „chození do sokola“, které pro jeho vrstevníky byl synonymem „chození do tělocvičny“. Až jako 1. hejtman znovuobnoveného Pardubického kraje mohl navázat na spolupráci s obnovenou organizací Sokol. „Za 15 let činnosti kraje každoročně udělujeme Sokolům dotace a granty na jejich sportovní, neinvestiční činnost. Celkově to už je ke třem milionům korun, v letošním roce tato podpora činí 340 tisíc korun,“ upřesnil náměstek Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.7.

Z drogové trestné činnosti je podezřelý další muž

Na různých místech v Moravské Třebové a okolí neoprávněně distribuoval v okruhu svých známých pervitin.

Společnost celý článek
29.5.

Netolický: Místo nesmyslné reformy by měl dát stát peníze na silnice nebo sociální služby

V hotelu Jezerka na Seči se uskutečnil již sedmý ročník kongresu místní samosprávy Forum Municipal. Stejně jako každý rok na setkání vystoupil na setkání také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ten se vyjádřil především k novele stavebního zákona, který připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Společnost celý článek
17.2.

Největší historický letoun navštíví Aviatickou pouť

Letos se nám podařilo dohodnout i návštěvu legendárního Super Constellationu, což považujeme za veliký úspěch a zároveň i ocenění naší práce, protože provozovatel tohoto stroje si vybírá jen významné evropské letecké dny, na které svůj skvost vyšle.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
10.10.

Případ Bělá nad Svitavou uzavřen

Obviněný cizinec je duševně nemocný, tudíž je vymáhání škody za likvidaci bezpředmětné.

Společnost celý článek
5.12.

Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně

Děti si na společnou schůzku parlamentu přinesly 154 jmen, hlasováním z nich pak vybraly 15, které nabídnou městské policii. Přidají také obrázky, k nimž je výběr jména pro koně inspiroval.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting