Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

21.1.

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

bčanské sdružení Arnika připravilo fotografickou soutěž na téma Hračky bezpečné i nebezpečné. Jedná se o součást projektu Chemická bezpečnost občanů Evropy (viz příloha). Jeho cílem je právě během českého předsednictví EU upozorňovat na rizika spojená s toxickými látkami. „Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit. Na českém trhu se bohužel stále ještě můžeme setkat s hračkami, jež obsahují nebezpečné látky, “ vysvětlila Mgr. Vendula Kubačáková, která soutěž Arniky organizuje. Od začátku roku až do konce února mohou soutěžící posílat do Arniky své snímky. Porota pak vybere nejzajímavější obrázky. „Hodnotit budeme originalitu a nápaditost fotografií dětských hraček, pojetí tématu je libovolné, takže necháváme prostor fantazii soutěžících – důležité však je, aby bylo zachováno téma,“ doplnila Kubačáková. Autor nejlepší fotografie se může těšit na publikaci Jiřího Havla Fotografie a na dárkový certifikát v hodnotě 1500 korun na kurzy společnosti Grafika Publishing, s.r.o. / Institut digitální fotografie, který věnoval ceny do soutěže, jejíž je současně partnerem. Projektem Chemická bezpečnost občanů Evropy chce Arnika rozšířit diskusi a pomoci zodpovědět otázku, jak Evropská unie přispěla a přispívá k ochraně obyvatel před negativními dopady používání a vypouštění nebezpečných chemických látek. V rámci fotografické soutěže budou během letošního roku vyhlášena celkem čtyři témata týkající se chemických látek v životním prostředí. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, stačí zaslat fotografii e-mailem na adresu vendula.kubacakova@arnika.org a do předmětu napsat „HRAČKY“. Projekt je finančně podpořen z prostředků Evropské komise prostřednictvím Zastoupení EK v ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

Česko mluví o vzdělávání - i v Pardubickém kraji

Další témata se věnují například tomu, zda je či není třeba zvyšovat atraktivitu technických oborů, zda v základních školách hodnotit slovně či známkovat, zda si učitelé přejí změnu osnov nebo jaké jsou zkušenosti se státní maturitou.

Společnost celý článek
15.2.

Před třemi lety začal v Pardubicích fungovat zvířecí hřbitov.

Veškeré úkony spojené s uložením zvířete do hrobu jsou prováděny v souladu s veterinárními podmínkami pro tento druh pohřebiště a Provozním řádem animálního pohřebiště. Pohřbení domácího zvířete přijde jeho majitele zhruba na tři tisíce korun.

Společnost celý článek
2.12.

Bezpečnostní opatření na východě Čech

Při kontrole se prokázali pouze vízem opravňujícím k pobytu v Polské republice.

Společnost celý článek
31.12.

Odsouzení ušijí noční košile pro noclehárnu

Pánské košile univerzální velikosti z vyřazeného ložního prádla ušijí pro uživatele pardubické noclehárny odsouzení.

Společnost celý článek
10.10.

Kryštůfek záchranář dětem

Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting