Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

21.1.

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

bčanské sdružení Arnika připravilo fotografickou soutěž na téma Hračky bezpečné i nebezpečné. Jedná se o součást projektu Chemická bezpečnost občanů Evropy (viz příloha). Jeho cílem je právě během českého předsednictví EU upozorňovat na rizika spojená s toxickými látkami. „Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit. Na českém trhu se bohužel stále ještě můžeme setkat s hračkami, jež obsahují nebezpečné látky, “ vysvětlila Mgr. Vendula Kubačáková, která soutěž Arniky organizuje. Od začátku roku až do konce února mohou soutěžící posílat do Arniky své snímky. Porota pak vybere nejzajímavější obrázky. „Hodnotit budeme originalitu a nápaditost fotografií dětských hraček, pojetí tématu je libovolné, takže necháváme prostor fantazii soutěžících – důležité však je, aby bylo zachováno téma,“ doplnila Kubačáková. Autor nejlepší fotografie se může těšit na publikaci Jiřího Havla Fotografie a na dárkový certifikát v hodnotě 1500 korun na kurzy společnosti Grafika Publishing, s.r.o. / Institut digitální fotografie, který věnoval ceny do soutěže, jejíž je současně partnerem. Projektem Chemická bezpečnost občanů Evropy chce Arnika rozšířit diskusi a pomoci zodpovědět otázku, jak Evropská unie přispěla a přispívá k ochraně obyvatel před negativními dopady používání a vypouštění nebezpečných chemických látek. V rámci fotografické soutěže budou během letošního roku vyhlášena celkem čtyři témata týkající se chemických látek v životním prostředí. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, stačí zaslat fotografii e-mailem na adresu vendula.kubacakova@arnika.org a do předmětu napsat „HRAČKY“. Projekt je finančně podpořen z prostředků Evropské komise prostřednictvím Zastoupení EK v ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Děti žijí uměním: První ročník ZUŠ Open propojí téměř 350 základních uměleckých škol z celé republiky

„Velmi si vážím toho, že se do prvního ročníku ZUŠ Open přihlásil tak velký počet škol a že o sobě školy chtějí dát vědět prostřednictvím našeho projektu. Jako absolventka ,lidušky‘ si dobře uvědomuji, jak zásadní jsou právě první léta hudebního vzdělávání. O tom, zda se dítě bude nebo nebude zajímat o umění, rozhodují nejen rodiče, ale často také právě učitelé v ZUŠkách,“ dodává k projektu světoznámá česká mezzosopranistka, zakladatelka a patronka pořádajícího nadačního fondu Magdalena Kožená.

Společnost celý článek
29.5.

Společnost přátelská rodině v Přelouči

Akce se uskuteční od 17 hodin v Galerii a vinotéce u Kotýnků.

Společnost celý článek
31.7.

Projekt rodinných pasů pokračuje do roku 2016

Slevy se většinou pohybují mezi 5 – 20 procenty a lze jich využít např. v některých penzionech a restauracích, při návštěvě památek či sportovišť, nebo při nákupu oblečení, hraček, kosmetiky, apod. Projekt je určen pro rodiny s alespoň jedním dítětem do 18 let.

Společnost celý článek
2.3.

Petičníci z ČSSD: Deml se před námi schoval!

Ve čtvrtek chtěli organizátoři petice proti zrušení lávky u Tesca předat archy s 6700 podpisy primátoru Demlovi. Marně.

Společnost celý článek
14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Společnost celý článek
17.12.

Peníze na úklid sněhu jsou pro tento rok vyčerpány

Dispečeři a řidiči údržby komunikací jsou v nepřetržité pohotovosti od 1. listopadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting