Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

21.1.

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

bčanské sdružení Arnika připravilo fotografickou soutěž na téma Hračky bezpečné i nebezpečné. Jedná se o součást projektu Chemická bezpečnost občanů Evropy (viz příloha). Jeho cílem je právě během českého předsednictví EU upozorňovat na rizika spojená s toxickými látkami. „Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit. Na českém trhu se bohužel stále ještě můžeme setkat s hračkami, jež obsahují nebezpečné látky, “ vysvětlila Mgr. Vendula Kubačáková, která soutěž Arniky organizuje. Od začátku roku až do konce února mohou soutěžící posílat do Arniky své snímky. Porota pak vybere nejzajímavější obrázky. „Hodnotit budeme originalitu a nápaditost fotografií dětských hraček, pojetí tématu je libovolné, takže necháváme prostor fantazii soutěžících – důležité však je, aby bylo zachováno téma,“ doplnila Kubačáková. Autor nejlepší fotografie se může těšit na publikaci Jiřího Havla Fotografie a na dárkový certifikát v hodnotě 1500 korun na kurzy společnosti Grafika Publishing, s.r.o. / Institut digitální fotografie, který věnoval ceny do soutěže, jejíž je současně partnerem. Projektem Chemická bezpečnost občanů Evropy chce Arnika rozšířit diskusi a pomoci zodpovědět otázku, jak Evropská unie přispěla a přispívá k ochraně obyvatel před negativními dopady používání a vypouštění nebezpečných chemických látek. V rámci fotografické soutěže budou během letošního roku vyhlášena celkem čtyři témata týkající se chemických látek v životním prostředí. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, stačí zaslat fotografii e-mailem na adresu vendula.kubacakova@arnika.org a do předmětu napsat „HRAČKY“. Projekt je finančně podpořen z prostředků Evropské komise prostřednictvím Zastoupení EK v ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové.

Společnost celý článek
20.12.

Stromeček splněných přání

Dosud největším charitativním projektem je Stromeček splněných přání, který pomůže Domovu pořídit dárky, které si jejich rodiče nemohou dovolit. Pro mnohé děti budou tyto vánoce první prožité v bezpečí, bez křiku a násilí. Projekt má jasný a transparentní záměr, kterým je zajistit konkrétní individuální vánoční dárek.

Společnost celý článek
25.4.

Skauti otevřeli středisko krajského významu

Ve Skautském centru Vinice je dvanáct kluboven, jeden velký a jeden malý sál.

Společnost celý článek
9.4.

Kvůli jezeru v Mikulovicích zuří boj na soudech i ministerstvu

Sérií soudů pokračuje případ zasypání chráněných živočichů a likvidace jezera v Blatu.

Společnost celý článek
7.9.

Sladké i slané regionální produkty sbíraly body v prestižní soutěži

Podle spotřebitelského hlasování to byly mnohdy špičkové věci, které mohu doporučit nejen já, ale i organizátoři,“ konstatoval radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Společnost celý článek
1.3.

Kouzlo řemeslných oborů: Plastikář

Žáci se naučí obsluhovat a seřizovat stroje na zpracování plastů, tvořit jednodušší programy pro číslicově řízené stroje i používat speciální nástroje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting