Soutěž do práce na kole má vítěze

10.6.

Soutěž do práce na kole má vítěze

Slavnostním vyhlášením výsledků v parku Na Špici se uzavřel 5. ročník soutěže Do práce na kole v Pardubicích. V něm zápasilo 121 zaměstnaneckých týmů z pardubických firem o ceny v několika kategoriích. Předávání cen se zúčastnila také náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a herci Východočeského divadla Jana Ondrušková a Josef Pejchal.

Do práce na kole 2015
Během května najelo 342 soutěžících celkem 54 093 km, tedy vzdálenost delší než je obvod Země.  Největší zásluhu na tom mají cyklisté, kteří se umístili na předních příčkách v kategorii Výkonnost.  Vítězem se stala Andrea Hrouzková z týmu Keďáci společnosti Ekochem 94 s. r. o., která na svých cestách do práce urazila celkem 1105 km. Zároveň získala cenu za nejlepší návrh cykloopatření na webu cyklistesobe.cz, kde upozornila na nedořešenou návaznost cyklostezky podél ulice Průmyslová.

„Ke všem, kteří se do projektu zapojili, míří moje poděkování a uznání. Akce znovu potvrdila, že kolo je v Pardubicích hojně využívaným dopravním prostředkem. I proto městu záleží na zlepšování podmínek pro cyklisty a rozvoji cyklostezek,“ uvedla krátce po předání cen náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Hlavní kategorií a také smyslem celé soutěže je především pravidelnost cest na kole. Podmínku alespoň dvoutřetinové cyklodojížďky splnilo celkem 88 týmů, z nichž byly vylosovány 3 vítězné. Na první příčku se tak dostal tým EnterCykloPrise společnosti Enter-Prise Sorting, s. r. o., který s průměrem 67,5 % cest na kole jen těsně splnil podmínky pro výhru.  Celkem 6 týmů dosáhlo pravidelnosti  100 %, což znamená, že jejich členové použili kolo při všech cestách do i ze zaměstnání.

Soutěž Do práce na kole má také motivovat zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům zajistili co nejlepší podmínky. V kategorii Cyklozaměstnavatel roku se tak hodnotí například množství a dostupnost cyklostojanů, možnost využití firemních kol, motivační programy pro zaměstnance a další kritéria. Výsledky dotazníkového šetření byly velmi vyrovnané, proto se o vítězi rozhodovalo i na základě ověření reálného stavu přímo ve firmách. Titul a cenu od laboratoří MeDiLa nakonec získala společnost Joštova realitní kancelář – JORK spol. s r.o.

V celé republice se letos do kampaně zapojilo 7260 soutěžících z 24 měst. Dohromady urazili vzdálenost 1 406 899 km.  Kampaň má za cíl propagovat cyklistiku jako moderní a zdravý způsob dopravy a upozornit na její pozitivní vliv na život ve městech.

Soutěž Do práce na kole připravilo sdružení Auto*mat ve spolupráci s městem Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.3.

Ve městě vyrostou nová hřiště

Hřiště vybudují z evropských dotací a s podporou města tělovýchovné organizace Sokol Pardubice a HC SKP Pardubice.

Společnost celý článek
20.12.

Nejen Revolucionářův motýl v předvánoční galerii

Ve stálé expozici na Zámku Pardubice je nově vymalováno a do tématu Svítání v sadu se dostala některá další díla. „Návštěvníci se tu také znovu setkají s jedním ze zásadních děl 20. století, drátěnou plastikou Karla Malicha s názvem Sedím a dívám se na oblohu. Ta byla zastoupena i na veleúspěšné výstavě v Jízdárně Pražského hradu,“ uvedla ředitelka galerie Hana Řeháková.

Společnost celý článek
20.4.

Z města zmizí další bariéry

Prostřednictvím Programu podpory bezbariérovosti se Pardubice snaží všem bez omezení zpřístupňovat nejen veřejná prostranství. Například Pardubický partner plánuje vybudovat bezbariérový přístup k budově pošty Pardubice 5. Projekt vyjde na 450 000 korun, město jej podpoří částkou ve výši 405 000 korun.

Společnost celý článek
31.3.

V Pardubickém kraji jsou řidiči ukáznění

To je výsledek statistiky prvních dvaceti měsíců platnosti bodového systému, kterou vede ministerstvo dopravy.

Společnost celý článek
1.3.

Univerzita Pardubice a vila Tugendhat

V týdnu od 1. do 6. března se ve známé funkcionalistické vile Tugendhat v Brně setkají odborníci na restaurování

Společnost celý článek
18.1.

Boural a “podepsal se.“ Poté od nehody ujel

Následně vjel na hlavní silnici, kde narazil do pravého boku vozidla Škoda Fabia.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting