Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

 Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.
1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích
Celkem se do akce zapojilo 25 škol, kterým se dohromady podařilo nasbírat 10,16 tun PET lahví. Rozdíly mezi jednotlivými školami však byly minimální. „Považuji za velmi dobré znamení, že se k soutěži zapojila většina námi oslovených škol. Je vidět, že třídění odpadu dětem není cizí. Výsledky sběru jsou navíc bez rozdílu velikosti školy srovnatelné. Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že hodnotícím kritériem nebyla celková váha svezených pytlů v rámci jedné školy, nýbrž hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka.
Vítězem letošní separace PET lahví se již potřetí za sebou stala Mateřská škola Čtyřlístek spolu se svým odloučeným pracovištěm v Nemošicích. Osmasedmdesát budoucích školáků zde dokázalo nasbírat celkem 614 pytlů plných 1,2 tuny plastových lahví. V přepočtu to tedy vychází zhruba 15,6 kilogramů plastu na jednoho žáka. Odměnou dětem budou věcné ceny v hodnotě 4000 korun. K prvenství však měla blízko také Základní škola a Mateřská škola Pardubičky-Kyjevská, která nakonec s počtem 839 pytlů obsadila druhé místo. Děti, na které za jejich snahu čekají ceny v hodnotě 3000 korun, zde nasbíraly kolem 1,6 tun plastu, v přepočtu na jednoho žáka přibližně 15,4 kilogramů PET lahví. Na bronzovém stupni se pak umístila Základní škola praktická a Mateřská škola speciální Artura Krause, a to s počtem zhruba 11,7 kilogramu plastu na žáka a s celkovým množstvím 0,6 tuny svezených plastových lahví ve 300 pytlech. Zdejší žáci obdrží ceny za 2000 korun. Z věcné odměny se však může těšit každá zúčastněná škola.
Se soutěží ve sběru PET lahví budou magistrát a městské služby pokračovat i v příštím školním roce, další ročník bude vyhlášen již na jeho počátku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

Místo nákupu hrnců a dek připravují seniorům skutečné výlety

Spolek Hurá na Výlet! byl založen v Pardubickém kraji a doposud právě do tohoto kraje spadá značná část jeho činnosti. Spolek zde od roku 2015 uskutečnil již 30 výletů pro osoby starší 65 let a odvezl tak přes 1 200 seniorů.

Společnost celý článek
29.5.

Běžci vzpomínali na události před 70 lety

Raritou mezi běžci půlmaratonu byli 85letý Jiří Soukup, který úspěšně dokončil trať čtvrthodiny před limitem.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
27.10.

Sezóna skončila. Soutěž o nejlepší foto však pokračuje!

Region Orlicko – Třebovsko ukončil v pátek 20. října v České Třebové sezónu na cyklo&in-line stezkách.

Společnost celý článek
7.12.

Bezpečnost obojživelníků v Přívratu zlepší trvalé bariéry a průchody

„Bezodkladně zahájíme přípravné práce na projektu a zejména podkladech nutných pro podání žádosti o dotaci. V rámci Operačního programu Životní prostředí 14+. jsou podporovány aktivity na zprůchodnění migračních bariér pro živočichy a opatření, která zamezí jejich úhynu.

Společnost celý článek
14.10.

Jan Talich a B. M. Willi I housle a cembalo I Bachův varhanní podzim

Jan Talich je český houslista, dirigent a pedagog. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jihočeské filharmonie. Vystud oval Pražskou konzervatoř a poté absolvoval HAMU ve třídě Václava Snítila. Stipendium na další studium získal nejprve v USA u Shmuela Ashkenasiho a poté na anglické Guildhall School of Music u Yfraha Neamana.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting