Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

 Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.
1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích
Celkem se do akce zapojilo 25 škol, kterým se dohromady podařilo nasbírat 10,16 tun PET lahví. Rozdíly mezi jednotlivými školami však byly minimální. „Považuji za velmi dobré znamení, že se k soutěži zapojila většina námi oslovených škol. Je vidět, že třídění odpadu dětem není cizí. Výsledky sběru jsou navíc bez rozdílu velikosti školy srovnatelné. Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že hodnotícím kritériem nebyla celková váha svezených pytlů v rámci jedné školy, nýbrž hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka.
Vítězem letošní separace PET lahví se již potřetí za sebou stala Mateřská škola Čtyřlístek spolu se svým odloučeným pracovištěm v Nemošicích. Osmasedmdesát budoucích školáků zde dokázalo nasbírat celkem 614 pytlů plných 1,2 tuny plastových lahví. V přepočtu to tedy vychází zhruba 15,6 kilogramů plastu na jednoho žáka. Odměnou dětem budou věcné ceny v hodnotě 4000 korun. K prvenství však měla blízko také Základní škola a Mateřská škola Pardubičky-Kyjevská, která nakonec s počtem 839 pytlů obsadila druhé místo. Děti, na které za jejich snahu čekají ceny v hodnotě 3000 korun, zde nasbíraly kolem 1,6 tun plastu, v přepočtu na jednoho žáka přibližně 15,4 kilogramů PET lahví. Na bronzovém stupni se pak umístila Základní škola praktická a Mateřská škola speciální Artura Krause, a to s počtem zhruba 11,7 kilogramu plastu na žáka a s celkovým množstvím 0,6 tuny svezených plastových lahví ve 300 pytlech. Zdejší žáci obdrží ceny za 2000 korun. Z věcné odměny se však může těšit každá zúčastněná škola.
Se soutěží ve sběru PET lahví budou magistrát a městské služby pokračovat i v příštím školním roce, další ročník bude vyhlášen již na jeho počátku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
15.11.

Regionální potraviny z kraje ochutnali ve Francii

Účast našich vystavovatelů organizoval partnerský region Pardubického kraje - Région Centre.

Společnost celý článek
31.5.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fkvět z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný estivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů.

Společnost celý článek
6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy

Společnost celý článek
22.5.

Tip na akci: Pardubice přivítají český gurmánský festival

Hned na několika kuchařských podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Společnost celý článek
14.2.

Podnikatel zlikvidoval jezero a zasypal stovky žab

Společnost Skládka Elzet zasypala tříhektarové přírodní jezero v Mikulovicích na Pardubicku

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting