Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

 Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.
1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích
Celkem se do akce zapojilo 25 škol, kterým se dohromady podařilo nasbírat 10,16 tun PET lahví. Rozdíly mezi jednotlivými školami však byly minimální. „Považuji za velmi dobré znamení, že se k soutěži zapojila většina námi oslovených škol. Je vidět, že třídění odpadu dětem není cizí. Výsledky sběru jsou navíc bez rozdílu velikosti školy srovnatelné. Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že hodnotícím kritériem nebyla celková váha svezených pytlů v rámci jedné školy, nýbrž hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka.
Vítězem letošní separace PET lahví se již potřetí za sebou stala Mateřská škola Čtyřlístek spolu se svým odloučeným pracovištěm v Nemošicích. Osmasedmdesát budoucích školáků zde dokázalo nasbírat celkem 614 pytlů plných 1,2 tuny plastových lahví. V přepočtu to tedy vychází zhruba 15,6 kilogramů plastu na jednoho žáka. Odměnou dětem budou věcné ceny v hodnotě 4000 korun. K prvenství však měla blízko také Základní škola a Mateřská škola Pardubičky-Kyjevská, která nakonec s počtem 839 pytlů obsadila druhé místo. Děti, na které za jejich snahu čekají ceny v hodnotě 3000 korun, zde nasbíraly kolem 1,6 tun plastu, v přepočtu na jednoho žáka přibližně 15,4 kilogramů PET lahví. Na bronzovém stupni se pak umístila Základní škola praktická a Mateřská škola speciální Artura Krause, a to s počtem zhruba 11,7 kilogramu plastu na žáka a s celkovým množstvím 0,6 tuny svezených plastových lahví ve 300 pytlech. Zdejší žáci obdrží ceny za 2000 korun. Z věcné odměny se však může těšit každá zúčastněná škola.
Se soutěží ve sběru PET lahví budou magistrát a městské služby pokračovat i v příštím školním roce, další ročník bude vyhlášen již na jeho počátku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

V každé lokalitě budou obyvatelé vždy subjektivně pociťovat nedostatek parkovacích míst. Už jenom proto, že alespoň jeden automobil má v podstatě každá domácnost a většina z nich vlastní více než jeden

Společnost celý článek
14.10.

Pardubice - návštěvníky nejvíce láká zámek

Celkem letos přilákaly památky zpřístupněné v rámci celoevropské akce DED 3610 návštěvníků.

Společnost celý článek
3.1.

Přihlaste se do 20. ročníku Zlatého erbu – soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí

Krajská kola se budou hodnotit od 22. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu, finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, a to v pondělí 9. dubna 2018.

Společnost celý článek
28.2.

Pardubický perník musí být opravdu z Pardubic

Zápis do rejstříku chráněných označení je pro pardubické výrobce voňavé pochoutky velice důležité.

Společnost celý článek
29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting