Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkům

1.2.

 Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkůmDvě speciální výslechové místnosti dnes za účasti hejtmana Martina Netolického a dalších členů Bezpečnostní rady kraje představilo veřejnosti Krajské ředitelství policie v Pardubickém kraji. Nově zprovozněné místnosti jsou určeny především pro výslechy dětí, které se staly obětí nebo svědky trestné činnosti. Místnosti budou využívány také výslechy žen, seniorů i handicapovaných obětí a svědků závažné trestné činnosti především násilného a mravnostního charakteru. Často to jsou třeba případy domácího násilí. Třetí nová výslechová místnost bude sloužit policii ve Svitavách.


     Vybudování tohoto zázemí přišlo na 1,35 milionu milionů korun. Pardubickému kraji se jako nositeli projektu podařilo získat z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky 578 tisíc korun. Samotný kraj se na projektu podílel částkou dosahující téměř 207 tisíc, krajské ředitelství policie přispělo 566 tisíci.

„Pro kraj je poctou, že se mohl na tomto projektu podílet. I přesto, že jsou naše finanční zdroje omezené, chtěli jsme pomoci. Dětské oběti vyžadují specifický přístup, což se v tomto případě podařilo velmi dobře naplnit. Místnosti jsou vybaveny tak, že si děti budou připadat jako v domácím prostředí. Nejmodernější kriminalistické metody a sofistikované technologie, které vše zaznamenají, pomohou s objasněním případu, aniž by bylo dítě znovu stresováno dalšími výpověďmi,“ pochvaloval si nový přístup k vyšetřování hejtman Martin Netolický.


     Zřizování nových standardizovaných výslechových místností pro potřeby Policie ČR a také pro potřeby odborů sociálně - právní ochrany dětí je jednou z priorit Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2012 – 2015. „V nových prostorách budou moci oběti znovu identifikovat pachatele, aniž by s ním přišly do kontaktu. Vyhnou se tak traumatizující situaci, která se často dostavuje zejména u obětí sexuálně motivovaných trestných činů,“ vysvětlil ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Radek Malíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.10.

Pardubice oslaví 28. říjen na zrekonstruovaném náměstí

Výročí vzniku Československa bude letos v Pardubicích dvojnásob slavnostní.

Společnost celý článek
16.2.

Kraj nechá zmapovat, jak si stojí v oblasti inovací

„Pro projekt Smart akcelerátor necháme vytvořit analýzy z oblasti soukromých i veřejných výzkumných organizací a vysokých škol, ale i inovačních podniků. Chceme zjistit také stav networkingového a inovačního potenciálu v oblasti polytechnického vzdělávání na základních, středních a vyšších odborných školách a identifikovat talenty v našem kraji,“ upřesnil hejtman Martin Netolický. Analyzovány budou i bariéry získávání a udržení kvalifikovaných pracovníků v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.¨

Společnost celý článek
16.2.

Tajemství loupeže bylo odhaleno

Dnes mají kriminalisté jasno - pointa celého případu se přesunula do úplně jiné roviny.

Společnost celý článek
28.1.

Většina snoubenců objednává svatby přes internet

V roce 2013 uzavřelo sňatek v Pardubicích 413 párů. Většina z nich zvolila obřad na pardubické radnici, na zámku či na zámečku ve Starých Čívicích, 56 dvojic si řekl ano v historických kulisách Kunětické Hory, 12 si pro vstup do společného života vybralo jiné místo, ať to byly zahrady, restaurace či golfový areál.

Společnost celý článek
11.4.

Okružní jízda hejtmana pokračovala v Poličce

Polička má své kouzlo. Je to mladé, ambiciózní město s velkou perspektivou.

Společnost celý článek
4.8.

Vyšší stipendia pro budoucí lékaře v kraji

Požadovaná částka by při odsouhlasení Zastupitelstvem mohla být navýšena o 700 tisíc korun oproti minulému akademickému roku a počet specializačních oborů by se rozšířil z 10 na 14. Jedná se o obory, jejichž personální zajištění je na území kraje nejvíce problémové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting