Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkům

1.2.

 Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkůmDvě speciální výslechové místnosti dnes za účasti hejtmana Martina Netolického a dalších členů Bezpečnostní rady kraje představilo veřejnosti Krajské ředitelství policie v Pardubickém kraji. Nově zprovozněné místnosti jsou určeny především pro výslechy dětí, které se staly obětí nebo svědky trestné činnosti. Místnosti budou využívány také výslechy žen, seniorů i handicapovaných obětí a svědků závažné trestné činnosti především násilného a mravnostního charakteru. Často to jsou třeba případy domácího násilí. Třetí nová výslechová místnost bude sloužit policii ve Svitavách.


     Vybudování tohoto zázemí přišlo na 1,35 milionu milionů korun. Pardubickému kraji se jako nositeli projektu podařilo získat z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky 578 tisíc korun. Samotný kraj se na projektu podílel částkou dosahující téměř 207 tisíc, krajské ředitelství policie přispělo 566 tisíci.

„Pro kraj je poctou, že se mohl na tomto projektu podílet. I přesto, že jsou naše finanční zdroje omezené, chtěli jsme pomoci. Dětské oběti vyžadují specifický přístup, což se v tomto případě podařilo velmi dobře naplnit. Místnosti jsou vybaveny tak, že si děti budou připadat jako v domácím prostředí. Nejmodernější kriminalistické metody a sofistikované technologie, které vše zaznamenají, pomohou s objasněním případu, aniž by bylo dítě znovu stresováno dalšími výpověďmi,“ pochvaloval si nový přístup k vyšetřování hejtman Martin Netolický.


     Zřizování nových standardizovaných výslechových místností pro potřeby Policie ČR a také pro potřeby odborů sociálně - právní ochrany dětí je jednou z priorit Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2012 – 2015. „V nových prostorách budou moci oběti znovu identifikovat pachatele, aniž by s ním přišly do kontaktu. Vyhnou se tak traumatizující situaci, která se často dostavuje zejména u obětí sexuálně motivovaných trestných činů,“ vysvětlil ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Radek Malíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Několik netradičních Passatů netradičně křižovalo krajem

Zvýšený dohled bude v rámci bezpečných prázdnin pokračovat i nadále a do dopravních opatření se zapojí i pořádková policie.

Společnost celý článek
17.4.

Studenti vyzdobili nádvoří pardubického zámku

Studenti připravili jednotlivé díly skládačky v hodinách výtvarné výchovy a ty seskládali u příležitosti Dne Pardubického kraje.

Společnost celý článek
3.2.

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok.

Společnost celý článek
11.3.

Stipendia nebudou pouze odměnou za docházku

Cílem systému stipendií je klást důraz na rozvoj šikovnosti a kreativity žáků, na jejich studijní zodpovědnost.

Společnost celý článek
25.10.

Strom roku 2016 roste v Pardubickém kraji. Lípa na Lipce dostala přes 55 tisíc hlasů

Anketu pořádá Nadace partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Vítěz postupuje do dalšího kola, kde se již utká se stromy z celé Evropy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting