Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

22.2.

Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

Hamzova léčebna dokončila opravu spinální rehabilitační jednotky, která se specializuje na rehabilitaci po úrazech míchy. Slavnostního otevření se zúčastnili kromě vedení léčebny také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, hejtman Martin Netolický, 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová a další významní hosté.
Spinální jednotka je součástí léčebny od roku 1993. „V celé republice jsou v rehabilitačních ústavech pouze tři takové jednotky, vedle Luže ještě v Hrabyni a v Kladrubech. Hamzova léčebna je vyhlášená péčí o pacienty a jak jsem slyšel, cítí se tu dobře i zaměstnanci,“ řekl hejtman Martin Netolický. Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr navštívil spinální jednotku už v předstihu a poznamenal: „Státem řízená Hamzova léčebna je podle mě velmi důležitý pilíř ve struktuře zdravotní péče v našem regionu a její rozvoj tedy znamená i další rozvoj pro zdravotnictví v našem kraji a lepší následnou péči pro pacienty.“
Je jen málo dalších nemocí či poranění, které tak významně a dlouhodobě ovlivňují život člověka, jako je poranění míchy se všemi svými důsledky. V tom je význam tohoto oddělení a nutnost, aby prostředí pro léčené pacienty bylo co nejkvalitnější. Spinální rehabilitační jednotka má v současné době 24 lůžek. V současné době poskytuje ucelenou rehabilitaci v kompletním multidisciplinárním týmu. Celá Hamzova léčebna je zasazena do pečlivě udržovaného Hamzova parku a arboreta, který svým prostředím přispívá k harmonizaci duše i těla klienta.
„Jsme velmi rádi, že se podařilo 25. narozeninám „spinálky“ nadělit důkladnou opravu interiéru a mobiliáře, abychom poskytli pacientům větší komfort dle současných standardů, zajistili bezpečí, kvalitní rehabilitaci a zpříjemnili pobyt ve zdravotnickém zařízení,“ uvedl ředitel Hamzovy léčebny Václav Volejník.
Oprava započala v září 2018 a byla ukončena nyní, v únoru 2019. Stavební úpravy se dotkly veškerého vybavení oddělení s výměnou řady stavebních prvků i mobiliáře. Stěny byly osazeny antibakteriálním obkladem Akrovynem. Náklady na opravu samotné spinální rehabilitační jednotky spolu s výtahem, prosklenými dveřmi a vysokozdvižnou bezbariérovou plošinou dosáhly 10,55 milionu korun.
Hamzova léčebna si v roce 2018 mnoha akcemi připomínala výročí 150 let od narození svého zakladatele prof. MUDr. Františka Hamzy. Ten byl velkou vizionářskou a renesanční osobností. Mimo jiné byl i zakladatel oboru sociálního lékařství v ČR a jedním z čelných odborníků na léčbu TBC. Hamzova léčebna se snaží naplňovat jeho odkaz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

Důležitým důvodem jejich vzniku bylo i zajištění levné pracovní síly pro vybraná hospodářská odvětví.

Společnost celý článek
13.6.

Vedení KPP je znepokojeno situací okolo vedení městské kroniky

Představitelé Klubu jsou přesvědčeni, že do městské kroniky by měly být zaznamenávány informace o obci svobodně a nezávisle.

Společnost celý článek
28.8.

I zemědělci se musí vzdělávat

Obecně prospěšná společnost Úhlava připravila projekt s názvem Nebojte se e-learningu.

Společnost celý článek
9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky.

Společnost celý článek
9.10.

Další smlouvy o dotacích EU pro venkovské oblasti

Z oblasti podpory rozvoj venkova půjde na tento projekt 92,5 procent z celkových nákladů, které činí téměř 5,2 milionů korun.

Společnost celý článek
25.4.

Přijdte objevovat a poznávat svět na Noci mladých výzkumníků

„Bohatého programu se zúčastní i naši restaurátoři z Litomyšle. Návštěvníkům přiblíží speciální metody restaurování památek, ukáží středověkou kaligrafii a zvědavce naučí, jak vytvořit gotické iniciály a jak psát obyčejným brkem,“ poodkrývá za pořadatele Iva Svobodová zážitkové demonstrace Fakulty restaurování, které se objeví v úterý při Noci mladých výzkumníků na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting