Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

22.2.

Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

Hamzova léčebna dokončila opravu spinální rehabilitační jednotky, která se specializuje na rehabilitaci po úrazech míchy. Slavnostního otevření se zúčastnili kromě vedení léčebny také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, hejtman Martin Netolický, 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová a další významní hosté.
Spinální jednotka je součástí léčebny od roku 1993. „V celé republice jsou v rehabilitačních ústavech pouze tři takové jednotky, vedle Luže ještě v Hrabyni a v Kladrubech. Hamzova léčebna je vyhlášená péčí o pacienty a jak jsem slyšel, cítí se tu dobře i zaměstnanci,“ řekl hejtman Martin Netolický. Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr navštívil spinální jednotku už v předstihu a poznamenal: „Státem řízená Hamzova léčebna je podle mě velmi důležitý pilíř ve struktuře zdravotní péče v našem regionu a její rozvoj tedy znamená i další rozvoj pro zdravotnictví v našem kraji a lepší následnou péči pro pacienty.“
Je jen málo dalších nemocí či poranění, které tak významně a dlouhodobě ovlivňují život člověka, jako je poranění míchy se všemi svými důsledky. V tom je význam tohoto oddělení a nutnost, aby prostředí pro léčené pacienty bylo co nejkvalitnější. Spinální rehabilitační jednotka má v současné době 24 lůžek. V současné době poskytuje ucelenou rehabilitaci v kompletním multidisciplinárním týmu. Celá Hamzova léčebna je zasazena do pečlivě udržovaného Hamzova parku a arboreta, který svým prostředím přispívá k harmonizaci duše i těla klienta.
„Jsme velmi rádi, že se podařilo 25. narozeninám „spinálky“ nadělit důkladnou opravu interiéru a mobiliáře, abychom poskytli pacientům větší komfort dle současných standardů, zajistili bezpečí, kvalitní rehabilitaci a zpříjemnili pobyt ve zdravotnickém zařízení,“ uvedl ředitel Hamzovy léčebny Václav Volejník.
Oprava započala v září 2018 a byla ukončena nyní, v únoru 2019. Stavební úpravy se dotkly veškerého vybavení oddělení s výměnou řady stavebních prvků i mobiliáře. Stěny byly osazeny antibakteriálním obkladem Akrovynem. Náklady na opravu samotné spinální rehabilitační jednotky spolu s výtahem, prosklenými dveřmi a vysokozdvižnou bezbariérovou plošinou dosáhly 10,55 milionu korun.
Hamzova léčebna si v roce 2018 mnoha akcemi připomínala výročí 150 let od narození svého zakladatele prof. MUDr. Františka Hamzy. Ten byl velkou vizionářskou a renesanční osobností. Mimo jiné byl i zakladatel oboru sociálního lékařství v ČR a jedním z čelných odborníků na léčbu TBC. Hamzova léčebna se snaží naplňovat jeho odkaz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Policisté cvičili záchranu osob uvězněných pod lavinou

V nadmořské výšce 1116 metrů si dvacet policistů vyzkoušelo lavinové vyhledávání uvězněných osob pod sněhem pomocí sondy. Pod vedením dvou zkušených horských záchranářů z Horské služby Jeseníky se zároveň zdokonalili v pohybu po lavinovém poli.

Společnost celý článek
26.9.

Letošní Noc vědců nabídne na Univerzitě Pardubice rekordní počet atrakcí

Noc vědců, kterou tradičně organizuje také Univerzita Pardubice, letos nabídne rekordní počet atrakcí. Páteční přehlídka vědy se tentokrát odehraje v Technologickém areálu univerzity v pardubické části Doubravice s tématem „Šetrně k planetě“. Na bezmála 50 stanovištích návštěvníkům káže nejen, že s výsledky bádání se potkáváme každý den, ale také, jak se můžeme pomocí vědy chovat ohleduplně k životnímu prostředí.

Společnost celý článek
10.11.

Betlémy ze tří století představí výstava v poličském muzeu

Součástí vánoční výstavy a času adventu jsou i dílničky pro malé i velké návštěvníky. V sobotu 3. 12. 2016 od 13.00 – 15.00 hod. se v betlémskou stáj i postavy svaté rodiny a pastýřů se pod vašima rukama promění dřevěné lékařské špachtle. Oděv postavičkám můžete vyrobit z látek či dřevěných dýh nebo jej namalujete. Betlém je možné zavěsit na jehličnatou větvičku, do prostoru, na zeď i do okna, kde se z něj stane krásná vánoční dekorace nebo i dárek pro naše blízké.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa.

Společnost celý článek
4.11.

Přijďte si pro dárky do dárkového paláce v AFI

Letos poprvé bude odměněn i zákazník s celkově největší hodnotou účtenek. Hlavní cena je televize LG 42LE s úhlopříčkou 107 cm. Druhý v pořadí získává digitální fotoaparát Canon IXUS.

Společnost celý článek
7.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management, bude mít dva nové ředitele

Pardubice a Chrudim povede bývalá primátorka Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková. Hodlá mimo jiné usilovat o rozšíření Pardubické nemocnice o další specializovaná pracoviště a o vybudování centra laparoskopické chirurgie v Chrudimi. „Jsem přesvědčena, že v první řadě je třeba využít důvěry, kterou zaměstnanci mají ke svým přímým nadřízeným. Je nutné je daleko intenzivněji zapojit do fungování nemocnic a hledat s nimi nová řešení,“ říká Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting